• Program edukacyjny "Czyste powietrze wokół nas"

• Uczniowie klasy II b, realizujący program edukacyjny "Czyste powietrze wokół nas", poznali skutki zanieczyszczenia powietrza. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził m.in. temat szkodliwości dymu papierosowego. Uczniowie wykonali prace plastyczne nt. szkodliwości nikotyny. Zapraszamy do obejrzenia prac.

• Dzień Nowych Technologii.

• Dzieci z klasy Ib, uczęszczający na Kółko Programowania, wzięły udział w Dniach Nowych Technologii w Edukacji -DNTE, organizowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzieci w ramach zajęć obejrzały film o pingwinach, poznały ich środowisko życia. Wiedzę mogły mogły utrwalić podczas gier on line na różnych platformach internetowych. Na koniec zajęć dzieci odwiedził pingwin, każdy zrobił sobie z gościem zdjęcie.

• Obserwacje przyrodnicze.

• Obserwacje przyrodnicze są ważną częścią w edukacji. Rozwijają spostrzegawczość, uczą cierpliwości. Klasa IB w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej hodowała fasolę. W niektórych przypadkach był to bardzo długi proces. Dzieci nie tylko posadziły fasolę, musiały też regularnie obserwować hodowlę i wypełniać dzienniczek obserwacji.

• Wiosenny kapelusz.

• Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Wiosenny kapelusz”. Miło nam poinformować, że zwyciężyli:

I miejsce – Marzena Muraczewska  klasa Ib

II miejsce – Wiktor Baca- oddział przedszkolny, Filip Baca  klasa IIa

III miejsce- Hanna Śliwa – klasa Ib , Natalia Twarowska – klasa III a

Wyróżnienia:

Helena Mysiukiewicz- oddział przedszkolny

Tomasz Rejkiewicz - oddział przedszkolny

Norbert Milewski – oddział przedszkolny

Wojciech Jama – oddział przedszkolny

Katarzyna kozłowska  klasa Ia

Nadia Janicka – klasa Ia

Laura Hajdukiewicz  klasa Ib

Zofia Rejkiewicz – klasa Ib

Emilia Pietkiewicz  klasa IIa

Szymon Milewski- klasa IIa

Nadia Jama – klasa IIIb

Serdecznie gratulujemy.

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na podsumowaniu II półrocza.

• Światowy Dzień Wody.

• Klasa I b wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Wody. Dzieci obejrzały film o krążeniu wody w przyrodzie, zwiedziły wirtualnie stację uzdatniania wody. Zatańczyły wspólnie z kropelką. Zwieńczeniem rozmowy było wykonanie wodospadu. Technika, materiały dowolne. Liczyła się pomysłowość. Niektórzy uczniowie wykonali również dodatkową pracę, której tematem była "Chmura".

• Wiosna!

• Miło mi poinformować, że z okazji Pierwszego Dnia Wiosny szkolne koła ratunkowe otrzymują uczniowie, którzy włączyli się do zabawy "wiosenne przebranie". Są nimi: Łęga Nikola klasa VII b, Góral Nikola klasa VI a, Koper Emilia klasa IV a, Kucer Ewa klasa VI c, Kozłowska Amelia klasa VI a, Sulej Zuzanna klasa VI a. Serdeczne podziękowania wszystkim uczniom oraz  klasie III a i III b, a także Dyrekcji i kadrze nauczycielskiej za piękne przebrania, poczucie humoru, pomysłowość i aktywny udział w wyzwaniu.

• Żegnamy zimę.

• Od poniedziałku w Oddziale Przedszkolnym gościła wiosna, mimo że za oknem nadal zima. Były bociany, przebiśniegi, bazie, sadziliśmy cebulę. Aby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci zrobiły Marzannę. Dziś zapakowały ją do kartonu i ..... wysłały w świat. Wiosno, czekamy!