• Wycieczka klasy 3 c

• Uczniowie klasy III C byli na wycieczce w Olsztynie. Podczas wycieczki zwiedzili Obserwatorium w którym dowiedzieli się jak to jest z gwiazdami  oraz wzięli udział w warsztatach pt.  „Mieszkańcy lasu” w Muzeum Przyrody. To była długa, ciekawa i pouczająca wyprawa.

• Rajd rowerowo - pieszy

• W dniu 16 października br., odbył się rajd pieszo - rowerowy klasy VIII b połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, który odbył się w lesie miejskim Gajewo k. Giżycka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za pokonanie trasy pieszo lub na rowerze. Było super!

• Kampania społeczna.

• W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski, włączając się w kampanię Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie, uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w zorganizowanych  przez nauczycieli warsztatach.

W ramach przedsięwzięcia młodsze dzieci obejrzały film, jak pomóc osobie niewidomej, a następnie mogły poznać świat osoby niewidomej. Uczniowie chodzili przy zamkniętych oczach z białą laską, zobaczyły książkę, kalendarz, zegarek, portmonetkę na bilo, miarę budowlaną, program sztuki teatralnej napisany Brailem. Zapoznały się również z maszyną do pisania Brailem. Uczniowie starszych klas dowiedzieli się jak zachowywać się wobec osoby niewidomej i niedowidzącej, wykonali plakaty profilaktyczne,  wzięli udział w zadaniach i ćwiczeniach mających na celu wczucie się w rolę osób niewidomych.

Serdeczne dziękujemy Zakładowi Aktywności Zawodowej w Giżycku za wypożyczenie rekwizytów do zajęć.

• Wycieczka do Borek

• W ubiegłym tygodniu klasy 1 c i 2 b wybrały się do nadleśnictwa Borki na wycieczkę. Dzieci przeszły ścieżkę edukacyjną, utrwaliły znajomość drzew. Atrakcją była wizyta u żubrów. Mogliśmy podziwiać z bliska te piękne zwierzęta. W ramach integracji było wspólne ognisko. To był dobrze spędzony czas.

• Nasze emocje

• W świetlicy szkolnej uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć pod hasłem "Nasze emocje". Dzieci utrwaliły nazwy przyjemnych i nieprzyjemnych emocji oraz rozmawiały o sytuacjach, które powodują ich występowanie. Przedstawiły również emocje w pracach plastycznych.

• Ślubowanie

• 14 października uczniowie klasy I a złożyli uroczyste ślubowanie. Na ten dzień przygotowali montaż słowno - muzyczny. Po uroczystości odbył się słodki poczęstunek. Uczniom zostały wręczone upominki oraz legitymacje szkolne. Serdecznie gratulujemy

• Rajd rowerowy

• W sobotę 9.10.2021 r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym już rajdzie rowerowym.
            Korzystając z dobrej passy i pogody postanowiliśmy za kolejną trasę rowerową obrać  szlak: Giżycko – Wilkasy – Wronki, podczas której wraz z uczestnikami  zwiedzilismy historyczne obiekty znajdujące się na trasie naszego przejazdu oraz nowo powstałe ścieżki rowerowe znajdujące w obrębie naszego miasta.

Podczas rowerowej wyprawy mieliśmy możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu i  poznania wielu historycznych atrakcji naszego miasta: Twierdzy Boyen (fortyfikacji obronnej), Zamku Krzyżackiego, Wzgórza św. Brunona (patrona Giżycka) oraz mostu obrotowego (jedynej czynnej w Europie konstrukcji tego typu obsługiwanej ręcznie) .

• Zgrany zespół.

• "Co to znaczy, że jesteśmy zgranym zespołem? " - odpowiedź na to pytanie próbowali odnaleźć uczniowie podczas jednej z lekcji języka polskiego.

• Dzień Chłopaka w klasie 4 b

• W klasie IV b świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta nasza klasa uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w restauracji "Przystań". Uczniowie mogli samodzielnie przygotować ciasto na pizzę wg odpowiednich proporcji, a także bezę z owocami. Na koniec uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom restauracji za zaproszenie i zaangażowanie. To był naprawdę miło, wspólnie spędzony czas

• Niewidzialne rany

• Pierwszego października w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach programu zapobiegającemu depresji "Niewidzialne rany". Zajęcia skierowane były do klas IV-VIII, które poprowadziła doświadczona trenerka, psycholożka, instruktorka terapii zajęciowej Pani Emila Andryszczyk. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się czym jest kryzys, jakie ma fazy i jak sobie z nim poradzić. Ponadto, uzyskali informacje na temat depresji, smutku, zachowań suicydalnych oraz profilaktyki zdrowia psychicznego.

• Zajęcia w bibliotece pedagogicznej

• 1 października klasa III a wzięła udział w zajęciach przygotowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Giżycku. Tematem zajęć były emocje. Dzieci podczas zajęć zajęły się jedną z emocji jaką jest złość. Przyjrzały się z bliska sytuacjom, w których odczuwają złość oraz poszukiwały sposobów na poradzenie sobie z tą emocją. Na koniec zajęć przećwiczyły jeden ze sposobów radzenia sobie ze złością- kolorowanie.

• Zajęcia profilaktyczne.

• W czwartek odbyły się warsztaty w klasie V a o tematyce agresji i przemocy w szkole. Uczniowie dowiedzieli się jak odróżnić przemoc od agresji, jak radzić sobie gdy jej doświadczają, są jej świadkami lub sprawcami, a także gdzie mogą szukać pomocy. Celem zajęć było przybliżenie problemu agresji wśród uczniów, kształtowanie postaw pożądanych społecznie, wypracowanie metod przeciwdziałania agresji.

Zajęcia poprowadziła pedagog szkolna Ewelina Więckowska-Miara