• Challenge zimowy

• W grudniu w szkole został ogłoszony Challenge zimowy, którego tematem była ekologiczna choinka. Poniżej prace wykonane przez naszych uczniów.

Dziękujemy za przesłane prace.

• Świąteczny Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

• W piątek 17 grudnia odbył się Świąteczny Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Rozegrane pojedynki sprawiły dużo emocji i toczyły się na bardzo wyrównanym poziomie we wszystkich kategoriach wiekowych.Śmiech,wspólna zabawa,zagospodarowanie czasu wolnego w czasie wolnym od zajęć szkolnych,  integracja grupy to główne cele turnieju. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali nagrodzeni pucharami i drobnymi upominkami.

Klasyfikacja dziewcząt i chłopców

2.Jan Bronk

4.Krzysztof Koncewicz

5.Dawid Konc

Podziękowania rodzicom za pomoc w organizacji turnieju. Następne turnieje w przyszłym roku.

• Logopedyczne inspiracje w oddziale przedszkolnym

• Z wizytą w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej.

• Uczniowie klasy I a kolejny już raz uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku. W świątecznym nastroju i skupieniu wszyscy wysłuchali teatrzyku tamishibai pt. ,,Trzy Gwiazdki Święta" oraz udekorowali swoje gwiazdkowe pierniki.

• Przygotowania do świąt.

• Uczniowie klasy I a przez cały tydzień wytrwale przygotowywali się do świątecznego czasu. Wspólnie ubierali choinkę, dekorowali domowe pierniki oraz wykonali dekoracje świąteczne.

• Muzyka zachęca do działania

• W świetlicy szkolnej rozpoczął się cykl zajęć pt. "Muzyka zachęca do działania". Uczniowie na pierwszych zajęciach rozmawiali o tym, co daje im muzyka. Słuchając melodii relaksacyjnej wykonali automasaże. W rytm muzyki poważnej grali na instrumentach perkusyjnych, tworząc orkiestrę oraz wcielając się w rolę dyrygenta.  Dzieci tworzyły również muzykę wykorzystując szelest gazet, wykonując przy tym taneczne ruchy. Na koniec zajęć namalowały farbami to, co wyobrażały sobie podczas słuchania melodii. Uczestnicy spotkania uświadomili sobie, że muzyka ich uspakaja, daje radość, rozwija wyobraźnię oraz kreatywność.

• Z wizytą u Mikołaja

• 15.12.2021 uczniowie kl. I c, pojechali w odwiedziny do Mikołaja. W ,,Gwarku" przywitał ich elf, który był przewodnikiem do końca pobytu. ,,Pierwszaki'' piekły pierniki pod czujnym okiem Pani Mikołajowej, grały świąteczne piosenki, pisały list do Mikołaja, rozkładały prezenty, obejrzały elfi teatr i, labiryntem w kominie, przeszły do komputera Mikołaja. Po obudzeniu, Mikołaj sprawdził poziom grzeczności dzieci i zrobił z nimi wspólne zdjęcie. Na koniec każde dziecko otrzymało certyfikat.

• Kartka dla żołnierza.

• Klasa I a bardzo chętnie dołączyła do akcji #Kartka dla żołnierza. Od serca do serca. Mamy nadzieję, że pojawi się uśmiech na twarzach osób, które owe kartki otrzymają.

• Zebrania z Rodzicami

• Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na najbliższe wywiadówki w formule online,
            według załączonego harmonogramu.

Dyrekcja i nauczyciele SP 1

• Moja postać z bajki.

• Miło nam poinformować iż w konkursie plastycznym „Moja postać z bajki” organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Giżycku, nasza uczennica Marzenka Muraczewska zdobyła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy.

• Świąteczne warsztaty

• Uczniowie klasy 4b mieli okazję  uczestniczyć w warsztatach świątecznych organizowanych przez Twierdzę Boyen w Giżycku. Nasi uczniowie wcielili się w rolę artystów i samodzielnie stworzyli przepiękne torby, na których pojawiły się Mikołaje, renifery, bombki, bałwanki oraz prezenty. To był wspaniały, przedświąteczny czas....

• Dzień mandarynki

• W świetlicy szkolnej uczniowie obchodzili "Dzień mandarynki". Dzieci rozmawiały o zaletach spożywania mandarynek, o ich wyglądzie oraz hodowli. Uczniowie wykonali tematyczne prace plastyczne techniką "wydzieranki papierowej", przyrządzili sałatkę oraz bawili się w zabawy słowno - ruchowe z akcentem słowa "mandarynka". Było kreatywnie, pysznie i wesoło.

• Zdrowe kanapki

• W ramach pracy świetlicy szkolnej odbył się świetlicowy e-konkurs kulinarny pt. "Zdrowe kanapki". Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w wydarzeniu.

• Wizyta u Świętego Mikołaja

• 7 grudnia klasa I a wybrała się na klasową wycieczkę do ,,Gwarka". Klasę powitał wesoły Elf - pomocnik Świętego Mikołaja, który zaprowadził wszystkich do centrum bożonarodzeniowego. A tam uczniowie zwiedzili m.in. salę dźwięku, fabrykę pierników Pani Mikołajowej, centrum sortowania paczek, zimowy labirynt, teatr oraz komnatę Świętego Mikołaja. W samej komnacie na grzecznych uczniów czekał Mikołaj, który skrupulatnie spisał marzenia dzieci. Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

• Mikołajki 2021

• 6 grudnia w naszej szkole zrobiło się bardzo czerwono i wesoło. Na przerwach nie zabrakło świątecznej muzyki. Wspaniały Mikołaj rozdał wszystkim uczniom i pracownikom szkoły słodkie batoniki. Dziękujemy za zaangażowanie w życie szkoły.