• Czysta woda zdrowia doda

• 25 marca uczniowie klasy III a wzięli udział w warsztatach pt. "Czysta woda zdrowia doda". Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest woda dla organizmu człowieka. Przeprowadzili doświadczenia związane ze smakami wody. Odpowiedzieli na pytanie: Czy każda woda nadaje się do picia?

• "Keep your water clean, live the world

Przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku - p. Ewelina Król i p. Agnieszka Zielińska tydzień 14-18 marca spędziły w słonecznej Turcji. Wraz z nauczycielami z krajów partnerskich programu Erasmus+ zaangażowanymi  w projekt Keep your water clean, live the world zwiedzili prywatną turecką szkołę, która bardzo różni się od naszych.Przy szkole działa pracownia ceramiczna, robotyczna, szwalnia i symulator lotów, ale także hodowane są zwierzęta, którymi opiekują się uczniowie.Nauczyciele z zaangażowaniem poznawali kulturę Turcji a także wymieniali się informacjami o funkcjonowaniu szkół i pomysłami na ciekawe lekcje. Podczas warsztatów zaplanowano też kolejne wizyty w państwach partnerskich oraz działania związane z wodą podejmowane w ramach współpracy w projekcie.Nauczyciele mieli też okazję zobaczyć turecką lekcję języka angielskiego. Tutaj uczniowie mają aż 10 lekcji tego języka w tygodniu. Każdego dnia są w szkole od 9.00 do 18.00, a w weekendy uzupełniają zaległości i odrabiają prace domowe.Po zajęciach nauczyciele wspólnie zwiedzali okolice Izmiru, starożytne miasto Efez oraz miejsce pielgrzymek chrześcijan - House of Virgin Mary. Mieliśmy też okazję spacerować uliczkami górskiej osady Şirince, która słynie z malowniczej architektury.Zgodnie z tematyką projektu, odwiedziliśmy również izmirskie Centrum oczyszczania wody i zbadaliśmy, co się dzieje z zanieczyszczoną wodą z metropolii.Zawarliśmy cenne znajomości i już nie możemy się doczekać kolejnych erazmusowych przygód już z naszymi uczniami.

•                                     Szanowni Państwo,
            w zakładce: O szkole - Uczniowie z Ukrainy, znajdą Państwo komunikat w sprawie przyjmowania do szkoły dzieci/uczniów z Ukrainy w języku polskim oraz ukraińskim wraz z wnioskiem o przyjęcie.
            Proszę o przekazywanie tej informacji osobom zainteresowanym.

Z wyrazami szacunku, Marina Rudis-Rodak  Dyrektor szkoły

• Komunikat !!!

• Szanowni Rodzice/ Opiekunowie prawni przyszłych pierwszoklasistów,

uprzejmie prosimy nie załączać zgłoszeń o przyjęcie dziecka na świetlicę szkolną do dokumentów rekrutacyjnych.

O składanie zgłoszeń na świetlicę poprosimy po 19 kwietnia br., kiedy to podamy listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do naszej szkoły.

Komisja Rekrutacyjna

• Bieg Wilczym Tropem

• W dniu 1 marca 2022 r. na stadionie MOSiR-u w Giżycku odbyła się X Edycja Biegu Wilczym Tropem. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie naszej szkoły z klas IV - VIII.

Wszyscy zawodnicy dotarli do mety pokonując dystans 1963 m. Zwycięzcami zostali:

I miejsce zdobył - Jakub Nowak z klasy 8 b.

II miejsce zajął - Filip Karwowski z klasy 7 a.

III miejsce zajęła - Weronika Dobosz z klasy 8 a.

Brawo!

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczcili dzisiaj Pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

Organizatorzy: Jolanta Świderska, Mirosław Ambroch oraz MOSiR Giżycko.

Zdjęcia wykonał p. Bogusław Zawadzki.

• Tabletowe dzieci

• 22.02.2022 r. uczniowie klas III uczestniczyli w warsztatach ,,Tabletowe dzieci". Na warsztatach każdy wyprasował swoją koszulkę, wypastował buty, zapakował prezent, a także wbił młotkiem gwóźdź. Umiejętność wszystkich tych czynności, z pewnością przyda się w przyszłości. Warsztaty prowadziły Agnieszka Kazukiewicz i Joanna Gulan.

• Tydzień dobrych uczynków

• W świetlicy szkolnej został zorganizowany "Tydzień dobrych uczynków". Uczniowie wykonali tematyczny plakat. Wśród dzieci została wyłoniona mistrzyni dobrych uczynków oraz wyróżniono osoby wrażliwe na uczynność innych.