• Zajęcia na świeżym powietrzu.

• Pogoda sprzyja zajęciom na świeżym powietrzu. Klasa I c dzisiejsze zajęcia z edukacji polonistycznej realizowała w naszej nowej klasie - zewnętrznej! Było bardzo przyjemnie i efektywnie.

• Spotkanie z pszczelarzem.

• W klasie I c odbyło się spotkanie z pszczelarzem. Uczniowie mieli okazję poznać dokładnie budowę ula, nazwy poszczególnych jego elementów, a także zasady panujące wśród pszczół. Na koniec odbyła się degustacja miodu. Najbardziej wszystkim smakował miód z dodatkiem cynamonu. Dziękujemy za wizytę w naszej szkole :)

• Bezpieczeństwo w szkole.

• Uczniowie klas IV w ramach lekcji wychowawczej, wzięli udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w szkole, które poprowadziła Pani Magdalena Górynowicz ze Straży Miejskiej w Giżycku.  Podczas spotkania uczniowie m.in. utrwalili zasady współżycia w społeczności szkolnej,  sposoby reagowania na niebezpieczne zachowania i konsekwencje łamania praw i dóbr drugiego człowieka. Dziękujemy Straży Miejskiej w Giżycku za wizytę w naszej szkole :)

• Spotkanie z terapeutą.

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat uzależnienia od gier komputerowych, smartfonów i internetu, skierowane do uczniów klas VI- VII. Spotkanie poprowadził Pan Krzysztof Piersa- terapeuta uzależnień, specjalista w dziedzinie uzależnień od nowoczesnych technologii i cyberzagrożeń, autor poradników i książek fantastycznych, coach. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozgrywka.

Spotkanie z ekspertem sfinansowane zostało przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

• Zajęcia w Bibliotece

• 13 maja klasa III a wzięła udział  w zajęciach edukacyjnych w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej pt. "Latające książki" . Podczas zajęć dzieci poznały wartość czytania książek i płynące z tego korzyści. Po obejrzeniu filmu pt. "Fantastyczne Latające książki Pana Morris" rysowały swoje własne książki.  Dzieci rozbudziły swoją wyobraźnię dzięki czemu powstały  ciekawe, kolorowe ilustracje.

• Wyjście klasy I c

• 10 maja br. klasa I a, w ramach godzin wychowania fizycznego, udała się na salę zabaw Miejska Dżungla. Ćwiczeniom sprawnościowym oraz uśmiechom nie było końca. Uczniowie, podczas spaceru, utrwalili również zasady ruchu drogowego.

• Ogólnopolskie Dyktando

•  10 maja 2022r., uczniowie klas: II, III oraz IV wzięli udział w Ogólnopolskim Dykandzie organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Głównym celem konkursu bylo: dbanie o czystość i piękno języka polskiego, propagowanie idei poprawnej polszczyzny, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, kształcenie pamięci, uwagi, logicznego myślenia oraz rozbudzanie w uczniach tzw. czujności ortograficznej. Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.