• WRZESIEŃ 2022

• 01 września– odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Pięcioletnią kadencję na stanowisku dyrektora szkoły, po raz drugi z rzędu, rozpoczęła p. Marina Rudis- Rodak, która powierzyła stanowisko wicedyrektora- p. Anecie Zaniewicz.

W naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie uczęszczać będą do 19 oddziałów:

p. Katarzyna Bogdańska

VIII c

p. Anna Orczyc

+ p. Joanna Wiadrowska

• 07 września– odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków LEGO SPIKE PRIME.
          • 08 września– klasa IV b uczestniczyła w wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych w Olsztynie pod nazwą „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”.
          • 10 września– uczniowie klas VIII uczestniczyli w 25- kilometrowym rajdzie rowerowym, podczas którego zwiedzili Twierdzę Boyen, ścieżkę przyrodniczo- edukacyjną Wilk-Asy, poznali uroki okolicznych czystych, ekologicznych terenów w pobliżu jeziora Niegocin i Tajty.
          • 10 – 11 września- tenisiści stołowi SP1 rozpoczęli nowy sezon 2022/23 startami w I Grand Prix Województwa Warmińsko- Mazurskiego w kategoriach Skrzat, Żak, Młodzik i Kadet.
          • 14 września– uczniowie klasy I c wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku pt. Szklany człowiek- słowa też ranią.
          • 15 września– odbyły się pierwsze zajęcia kółka Pod Rozbrykanym Szydełkiem prowadzonego przez p. Ewę Wrzosek i p. Agnieszkę Zielińską.
          • 15 września- obchodziliśmy Dzień Kropki. Klasa III b i oddział przedszkolny włączyli się w świętowanie tego dnia.
          • 16 września- nasza szkoła zakwalifikowała się do programu MEGA MISJA. Mega Misja to ogólnopolski program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii.
          • 22 września- klasa I c rozpoczęła działania w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego Dotknij, poczuj, zobacz.
          • 24 września- na wzgórzu św. Brunona odbył się piknik ekologiczny pod hasłem Czyste lasy oraz wspólne sprzątanie terenów leśnych, parku organizowane przez Stowarzyszenie Czysta Polska. Chętni uczniowie z klas VI a, VI b, IV a, VIII c wraz z nauczycielem biologii- p. Anna Mrozińską- wzięli udział w pikniku.
          • 26 września– w świetlicy szkolnej w ramach projektu Europejskie stolice uczniowie poznali stolicę Niemiec- Berlin.
          • 27- 29 września- nasi ósmoklasiści pisali pierwszy z próbnych egzaminów ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Oprócz sprawdzenia wiedzy i umiejętności z tych przedmiotów, celem egzaminu próbnego było zapoznanie uczniów z procedurami egzaminacyjnymi oraz przećwiczenie ich.
          • 28 września- podczas zajęć świetlicowych, nawiąując do założeń programu Szkoła Promująca Zdrowie, uczniowie obchodzili Dzień Jabłka.
          • 28 września- w ramach realizowanego w tym roku szkolnym międzynarodowego projektu Kreatywne Prace Plastyczne klasa I a wykonała pierwsze zadanie- malowała farbami kwiaty na papierze świeżo pokrytym wodą.
          • 30 września- tego dnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Klasa IV a  i klasa VII a uczciły ten dzień warsztatami kulinarnymi.

• sp1@gizycko.pl
      • mirek_boc@tlen.pl
      • ul. Gimnazjalna 1 11-500 Giżycko Poland
      • Nr tel. SEKRETARIAT 87 428-24-16 DYREKTOR 798610757 WICEDYREKTOR 798610684 POKÓJ NAUCZYCIELSKI 798610833 BIBLIOTEKA 798610915 PEDAGOG 798611009 LOGOPEDA 798611396 SALA GIMNASTYCZNA – DUŻA 798611142 SALA GIMNASTYCZNA - MAŁA 798611366 PIELĘGNIARKA 798611386 ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 798616768 ŚWIETLICA 798616440 KIEROWNIK GOSPODARCZY 798616122 PRACOWNICY OBSŁUGI 798616521 KUCHNIA 798616700