Nawigacja

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

  Szanowni Rodzice,Drodzy Uczniowie,Koleżanki i Koledzy,
  Uroczystość zakończenia roku szkolnego jest wydarzeniem wyjątkowym. Niektórzy otrzymają dzisiaj świadectwa po raz pierwszy, inni - po raz kolejny albo po raz ostatni. Niektórzy żegnają się z ,,Jedynką zawodowo. Nie możemy pożegnać się w znany nam dotychczas sposób. Jednakże zapewniam, że o wszystkich pamiętamy i ciepło myślimy. Szczególnie o uczniach klasy VIII, którzy dzisiaj odbiorą świadectwa ukończenia szkoły i już za chwilę staną się absolwentami Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku.Za nami wyjątkowo trudny rok. Rok pełen wyzwań, ograniczeń i innowacji. Innowacyjnością musieli wykazać się dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie. Wymagało od nas tego wprowadzone przez MEN ,,kształcenie na odległość. Tempo zmian było wyjątkowo szybkie, ale dostosowaliśmy się do zaistniałej sytuacji dzięki swojej determinacji, kompetencjom i nowatorskim pomysłom. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników oraz organu prowadzącego - kształcenie na odległość przebiegało sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim, którzy ze zrozumieniem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy uznania.Dziękuję rodzicom za okazaną pomoc, zrozumienie i wsparcie. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci i szkoły.Drodzy Uczniowie,za chwilę upragnione wakacje - czas wypoczynku, beztroskiego lenistwa i wytchnienia od obowiązków. Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość było bardzo trudne, byliście pozbawieni ,,szkolnego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Nowe narzędzia, metody pracy i porozumiewania się, a także umiejętności i kompetencje z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.Absolwentom, życzę otwartych umysłów, pomysłu na siebie i determinacji w realizacji życiowych planów.Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wszystkim spokojnego, słonecznego i nade wszystko bezpiecznego wypoczynku niosącego siłę oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.
  Marina Rudis-RodakDyrektor Szkoły

 • Podziękowania

  Podziękowania

  Kilka słów na zakończenie roku szkolnego przekazała nam
  Rada Rodziców

   

   

   

   

 • Egzamin na kartę rowerową

  W życiu każdego młodego człowieka, który lubi jazdę rowerem, przychodzi dzień „prawdy”, kiedy trzeba pokazać czego nauczyli się w mijającym roku szkolnym. Dzisiejsze spotkanie dowiodło, że  zarówno rodzicom, jak i dzieciom zależy na tym, aby egzamin na kartę rowerową poszedł gładko. Pierwsza część  egzaminu to test  z przepisów ruchu drogowego, a druga – praktyka. Dzisiaj uczniowie klasy czwartej mieli okazję uczestniczyć w praktycznym zastosowaniu zdobytej wiedzy z ruchu drogowego na uliczkach przyszkolnego miasteczka. Wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym problemem znakomicie. Właściwie włączali się do ruchu, wykonywali poprawnie manewry zmiany kierunku jazdy oraz przestrzegali znaczenia znaków drogowych.  Jesteśmy przekonani, że wymienione umiejętności w znacznej mierze wzmocnią bezpieczeństwo młodych  uczestników ruchu drogowego podczas zbliżających się wakacji i wszystkich wyjazdów rowerowych naszych uczniów.

   Serdecznie gratulujemy uzyskania kart rowerowych i życzymy miłych wrażeń podczas wycieczek rowerowych.

 • Komunikat !

  Komunikat !

  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

  wieloletnią tradycją naszej szkoły jest organizacja w ostatnim tygodniu nauki uroczystej gali podsumowującej osiągnięcia uczniów w dziedzinie nauki i sportu w danym roku szkolnym. Bieżący rok szkolny jest jednak szczególny z uwagi na obowiązujący stan epidemii. Zatem tradycyjna gala odbyć się nie może. Nie wyobrażamy sobie jednak, by nie podsumować pracy szkoły w możliwie najlepszy sposób. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich na przegląd mijającego roku szkolnego udostępniony na szkolnej stronie Facebook według odsłon:- poniedziałek 22 czerwca- dydaktyka,- wtorek 23 czerwca- sport,- środa 24 czerwca- opieka i wychowanie,- czwartek 25 czerwca- metamorfoza szkoły w pigułce.

  Przeżyjmy to jeszcze raz!  Zapraszamy! Dyrekcja i nauczyciele SP 1

 • Życzenia

  Drodzy Ósmoklasiści,
  nadchodzą ostatnie dni Waszej nauki w szkole podstawowej. Za Wami mnóstwo doświadczeń, które wpłynęły na to, jacy jesteście. Przed Wami jeszcze kilka spotkań z nauczycielami oraz egzamin, który ukoronuje wieloletnią pracę.Życzymy Wam, by Egzamin ósmoklasisty był dla Was powodem do radości i dumy z samych siebie. Napiszcie go najlepiej, jak potraficie, a nierzadko ciężka i żmudna praca przyniesie upragnioną satysfakcję.Wierzymy w Was i mocno trzymamy kciuki!

  Dyrekcja i nauczyciele SP 1

 • Komunikat !

  Uprzejmie informujemy, iż listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w rekrutacji uzupełniającej do oddziału przedszkolnego znajdują się w zakładce Rekrutacja- Oddział przedszkolny

 • Komunikat !!!

  Komunikat !!!

  Uprzejmie informujemy, iż listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w rekrutacji uzupełniającej  do przyjęcia do oddziału przedszkolnego znajdują się w zakładce Rekrutacja- Oddział przedszkolny.

 • Życzenia

  Życzenia

  Kochane Dzieci!

  W Dniu Dziecka życzymy Wam spełnienia marzeń. Niech radość i uśmiech zawsze Wam towarzyszą, a łzy będą wyłącznie łzami szczęścia.Dyrekcja i nauczyciele SP 1

 • Komunikat!!

  Komunikat!!

  Uprzejmie informujemy, iż zgłoszenia o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020/2021 będą rozpatrywane ok. dnia 25 sierpnia br. O wynikach rekrutacji będziemy informować na bieżąco.

 • Konkurs fotograficzny

  24 maja zakończył się szkolny  e-konkurs fotograficzny "Owady w przyrodzie" dla klas I - VI.

  Wpłynęło dużo pięknych zdjęć. Po wielu namysłach komisja wybrała 5 zdjęć, które wzbudziły podziw.

  I miejsce zajęła Hanna Cejko z klasy VI a

  II miejsce zajął Filip Romańczyk z klasy I b

  III miejsce zajął Mikołaj Nowik z klasy IV a

  Wyróżnione zostały zdjęcia Lidii Łozak kl. VI b i Jana Bronk kl. III a

  Gratulujemy zwycięzcom!!!

 • Komunikat !!

  Komunikat !!

  Uprzejmie informujemy, iż lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej w rekrutacji uzupełniającej na rok szkolny 2020/2021 znajduje się w zakładce: Rekrutacja- Klasa pierwsza.

 • Mieszkańcy łąki.

  Dzieci z oddziału przedszkolnego, na zajęciach online przez tydzień poznawały mieszkańców łąki. Zdobyte wiadomości umieściły w lapbook'ach.

 • Komunikat !

  Komunikat !

  Uprzejmie informujemy, iż lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy pierwszej w rekrutacji uzupełniającej na rok szkolny 2020/2021 znajduje się w zakładce: Rekrutacja- Klasa pierwsza.

 • Komunikat !

  Komunikat !

  Uwaga ósmoklasiści !

  Szanowni Rodzice,

  Uprzejmie informujemy, iż na stronie MEN znajduje się informacja na temat ogłoszonych konsultacji ws. terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

  Więcej pod linkiem https://www.gov.pl/web/edukacja/terminy-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-2020-2021

  Zachęcamy do zapoznania się.

  Dyrekcja SP 1

 • Certyfikat.

 • Drużyna Energii.

 • Majowe święto.

  Uczniowie klasy I b aktywnie uczestniczyli w obchodach majowych świąt. Chętnie wykonali flagi i przebrali się w barwy narodowe. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie.

 • Komunikat !

  Komunikat !

  Uprzejmie informujemy, iż listy kandydatów przyjętych
  i kandydatów nieprzyjętych
  w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021
  znajdują się w zakładce:
  Rekrutacja- klasa pierwsza.

 • Komunikat !

  Komunikat !

  Uprzejmie informujemy, iż do  15 maja br. należy składać wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020 / 2021 (najlepiej drogą elektroniczną na adres sp1@gizycko.pl ).
  Wzór karty zgłoszeniowej dostępny jest w zakładce: Świetlica.

  Dyrekcja SP 1

 • Moja budowla

  Uczniowie zapisani do świetlicy szkolnej mieli możliwość wzięcia udziału w e – konkursie „Moja budowla”. Wyniki konkursu zostały umieszczone w dzienniku elektronicznym w zakładce ogłoszenia. Gratulujemy dzieciom zaprezentowanych pomysłów, dziękujemy za udział, a Rodzicom za pomoc w przesłaniu zdjęć.

  Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki: Urszula Wądołowska i Irena Ferenc.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1
  ul. Gimnazjalna 1
  11-500 Giżycko
 • (87) 4282416