Nawigacja

 • Szkolenie dla Rodziców

  Szkolenie dla Rodziców

  Szanowni Państwo,zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek - ambasador kampanii e-Polak potrafi oraz Anna Borkowska - psycholog, ekspertka Akademii NASK.Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.Szkolenie w ramach kampanii Nie zagub dziecka w sieci, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://liblink.pl/soy4rfqEcd Zachęcamy także do odwiedzenia strony, gdzie znaleźć można m.in. porady dla rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmy wyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieciSzkolenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK e-Polak potrafi!.

  Polecamy.Dyrekcja SP 1

 • Komunikat

  Komunikat

  Uwaga Uczniowie,Szanowni Państwo,przypominamy, że od 20 do 31 stycznia 2020 r. w naszym województwie trwają ferie zimowe. Planowe zajęcia ruszą 3 lutego. Do tego czasu na naszej stronie i na Librusie opublikujemy aktualny plan lekcji.Tymczasem wszystkim uczniom i dzieciom z oddziału przedszkolnego życzymy udanych, radosnych, spędzanych aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie ferii zimowych. Do zobaczenia w drugim półroczu.Dyrekcja i nauczyciele SP 1.

 • Hej kolędo , kolędo!

  15.01.2020 r. odbył się jak co roku Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolędo, kolędo”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku.

  W Przeglądzie wzięły udział dzieci i uczniowie klas I z giżyckich szkół i przedszkoli. Na scenie mogliśmy podziwiać dzieci z Przedszkola „Bajka”, oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 1, Przedszkola „Koralik”, Przedszkola „Krasnal”, Przedszkola Miejskiego nr 4 oraz Przedszkola Miejskiego nr 1. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 7. Przegląd przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie zespoły zaprezentowały swoje talenty wokalne przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały się do występu.  Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami, grami planszowymi, słodkościami oraz ogromnymi brawami. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.
  Za rok kolejny Przegląd Kolęd i Pastorałek, na który zapraszamy już w tym roku

  Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowała Pani Ewelina Król – nauczycielka SP 1 w Giżycku, a nagrody ufundowało CPUiIS w Giżycku oraz Rada Rodziców przy naszej szkole.  Dziękujemy Giżyckiemu Centrum Kultury za gościnę.

 • Zawody naszych rodziców.

  Podczas zajęć  świetlicowych mama Dawida - Pani Aleksandra Werkowska zaprezentowała warsztat swojej pracy zawodowej - fizjoterapeuty. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach z zakresu integracji  sensorycznej, podczas których uczyły się rozpoznawania i nazywania swoich potrzeb. Serdecznie dziękujemy!

 • WOŚP w SP1

  12 stycznia na dużej sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się Turniej Tenisa Stołowego na rzecz WOŚP. Z przyjemnością informujemy, że zebraliśmy ponad 1.000,00 zł.

  Dziękujemy wszystkim zawodnikom, ich rodzicom, opiekunom za obecność i wsparcie.

  Organizatorzy turnieju oraz dyrekcja SP 1.

 • Budząca się szkoła.

  Nasza szkoła została przyjęta, do znakomitego grona Budzących się szkół w Polsce. Będziemy skupiać swoje działania m.in. na zaspokajaniu naturalnej potrzeby ruchu, rozwijaniu kompetencji uczenia się poprzez wprowadzenie metody projektu, a także wspieraniu autonomii i kreatywności uczniów. Trzymajcie za nas kciuki.

  Nauczyciele Budzącej się szkoły.

 • Piłka siatkowa chłopców.

  Sport, zabawa, pasja oraz emocje to wszystko, czego doświadczyli uczestnicy wczorajszych zawodów siatkarskich, które odbyły się na sali MOSIR w Giżycku. Z wielką przyjemnością informujemy, że chłopcy z klasy 5 a reprezentujący naszą szkołę wywalczyli II miejsce ! Działając wspólnie, działamy skutecznie! Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i gratuluję wspaniałej sportowej postawy! Cieszymy się z małych sukcesów i solidnie pracujemy, aby móc je powtarzać częściej! Jolanta Świderska

   
 • Ferie na lodowisku.

 • Turniej WOŚP

  28 FINAŁ  WOŚP

  12.01.2020 (niedziela)

  1.ORGANIZATORZY

  • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku
  • patronat prasowy Gazeta Giżycka
  • MOSiR Giżycko

  2.TERMIN I MIEJSCE

  • 12.01.2020 Giżycko/niedziela/ godz. 10.00.Szkoła Podstawowa nr 1 ul. Gimnazjalna 1
  • Zapisy przed turniejem godz.9.00- 9.50
  • otwarcie turnieju godz. 10.00
  • rozpoczęcie gier w poszczególnych kategoriach wiekowych godz.10.10

  3.KATEGORIE WIEKOWE/DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY/

  • kategoria skrzat ur. 2011 i młodsi
  • kategoria żak ur. 2009- 2010
  • kategoria młodzik ur. 2007-2008
  • kategoria kadet i szkół średnich ur. 2001-2006
  • kategoria open kobiety ,mężczyźni godz.13.00

  4.SYSTEM ROZGRYWEK

  • zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami PZTS z podziałem na kategorie wiekowe dziewcząt   i chłopców. System do 2 przegranych pojedynków lub każdy z każdym( w zależności od ilości zawodników). Zawodnik może grać w 2  kategoriach wiekowych i w kategorii open. Finał otwarty gramy o 2 miejsce.

  5.NAGRODY

  • za zajęcie miejsc 1-3 w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodnicy otrzymają dyplomy             i medale.

  6.UWAGI

  • za zagubione rzeczy organizator nie ponosi odpowiedzialności
  • sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga sędzia główny zawodów
  • wpisowe  5 zł dzieci ,dorośli 15 zł przeznaczamy na WOŚP , można więcej
  • szczegółowych informacji udziela organizator turnieju Piotr Trochim- 600 075 681
 • Ferie zimowe - propozycja biblioteki.

  Ferie zimowe - propozycja biblioteki.
 • Życzenia

 • Anielsko mi....

  W grudniu odbył się w naszej szkole Ogólnopolski konkurs plastyczny dla nauczycieli pt. 'Anielsko mi". Organizatorem była Pani Agnieszka Kazukiewicz.

  Dnia 19.12.2019 r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej w składzie:

  - Pani Marina Rudis - Rodak – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku

  - Pani Agnieszka Kazukiewicz – nauczyciel

  Komisja biorąc pod uwagę następujące kryteria:

  - pomysłowość

  - estetyka

  - wrażenia artystyczne

  wyłoniła następujących zwycięzców:

  I MIEJSCE – Pani Martyna Bartoszuk – Przedszkole Samorządowe nr 10, / Biała Podlaska

  II MIEJSCE – Pani Magdalena Przebieracz i Pani Barbara Dyduch – Przedszkole nr 8 / Mysłowice

  III MIEJSCE – Pani Paulina Miśkowiec – Przedszkole nr 16 z oddziałami integracyjnymi/ Mysłowice

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim,

  którzy wzięli udział w naszym konkursie.

  Nauczycielom z całego serca gratulujemy!!!

  Zwycięzcom nagrody i dyplomy wyślemy drogą pocztową.

  Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, które wysłane zostaną w formie elektronicznej.

  Dziękuję Agnieszka Kazukiewicz

 • Święta w "Jedynce"

  ,Coraz bliżej Święta, najlepsze prezenty ukryte są w sercach …” - tymi słowami piosenki rozpoczęło się przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Było uroczyście, świątecznie, sportowo, ale też zgodnie z tradycją nie zabrakło pięknych życzeń i wspólnego kolędowania. Uczniowie ,,Jedynki" wykazali się mnóstwem talentów, m. in.: śpiew, taniec, aktorstwo, jazda na rolkach. Wszyscy przygotowali się na medal i zapewne zachwycili nie tylko zaproszonych gości. A zaproszenie do wspólnego kolędowania przyjęli Burmistrz Miasta Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, zespół muzyczny ,,Betania" pod kierunkiem p. Andrzeja Gasiul, p. Paulina Cybulko z 15. GBZ i oczywiście nasi uczniowie. Swoją obecnością i przepięknym występem zaszczyciła nas również p. Karolina Doruch i mażonetki. Dziękujemy wspaniałym rodzicom za ogromne wsparcie w przygotowaniu strojów, dekoracji, pierniczków i oczywiście za obecność w tak ważnym dla nas dniu. Uroczystość przygotowały: p. J. Świderska, p. M. Murach-Gładczuk oraz p. E.Konieczna.  

 • Wigilia w przedszkolu.

  Przygotowania do świątecznego występu trwały w oddziale przedszkolnym już od początku grudnia. 06 grudnia dzieci upiekły ciasteczka, którymi po występie obdarowały zaproszonych gości. Nastepnie ubrały wspólnie choinkę. Sama uroczystość odbyła się 16 grudnia, wystąpiły diabełki, aniołki, Mikołaj i oczywiście uczniowie. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę. Panował iście świąteczny nastrój

 • Jasełka

  19 grudnia najmłodsze dzieci z naszej szkoły wraz z klasami pierwszymi przygotowały przedstawienie świąteczne nawiązując do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Były tańce, wiersze, ale nie zabrakło też świątecznych pastorałek i kolęd. Dziękujemy naszym młodym aktorom za wspaniały występ. 

 • Sukcesy sportowe.

  2 grudnia podczas uroczystej gali podsumowującej wyniki współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2018/2019 w Olsztynie nasza szkoła zajęła: III miejsce w Turnieju Wojewódzkim Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii Moje Boisko Orlik 2012 oraz V miejsce w systemie współzawodnictwa sportowego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii Miast.Gratuluję uczniom, nauczycielom, a także - już absolwentom ,,Jedynki".Rodzicom uczniów dziękuję za wsparcie naszych działań.
  Marina Rudis-Rodak

 • Przystań Świętego Mikołaja.

  16 grudnia odbyła się wycieczka klasy 6b do Przystani Świętego Mikołaja w Gwarku. Atrakcji było dużo : gwiezdne iglo, w którym  dzieci  obejrzały świąteczny film, warsztaty Elfa pracusia, plac zabaw Rudolfa Czerwononosego, gdzie bawiły się na dmuchańcach oraz poczta Elfa podróżnika. Najlepsza zabawa była podczas rozgrywek niecodziennej piłki nożnej ,,bubble football'', gdzie  wcieliły  się w rolę bombki zakładając na siebie dmuchane kule.

  Na końcu spotkały się  w komnacie ze Świętym Mikołajem, który wysłuchał piosenek i wierszyków. Była to niezapomniana przygoda! Opiekunami  wycieczki były: p. Marta Grzeszczyk i p. Emilia Orzoł. Dziękujemy!

  Wychowawczyni - Jolanta Świderska

 • Zawody naszych rodziców.

  W ramach cyklu spotkań "Poznajemy zawody naszych rodziców" świetlicę szkolną odwiedził tata Mateusza - pan Piotr Chmielewski. Zaproszony gość opowiedział o swojej pracy sapera. Uczniowie obejrzeli zdjęcia, rekwizyty oraz pojazd związany z zawodem. Wzięli udział także w pogadance profilaktycznej na temat, jak należy zachować się w sytuacji, gdy znajdziemy materiał wybuchowy. Dziękujemy za ciekawe wrażenia!

 • Warsztaty świąteczne.

  Magiczny czas świąt zagościł na dobre w klasie II b. W miłej i radosnej atmosferze odbyły się wspólnie z rodzicami warsztaty z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  Rodzice odkryli swoje talenty plastyczne natomiast dzieci dzielnie im pomagały przygotowywać świąteczne dekoracje. Nie zabrakło pilnych tradycyjnych kolęd oraz słodkiego poczęstunku

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1
  ul. Gimnazjalna 1
  11-500 Giżycko
 • (87) 4282416