• Konkurs matematyczny Fenek

• W listopadzie 2023 r. kilkunastu uczniów klas II i III wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie matematycznym FENEK - sesja jesienna.

Uczennice klasy 3a zostały laureatkami tej edycji Fenka - Nikola zajęła 7 miejsce w kraju, Maja 8 miejsce, a Nadia 9 miejsce. Bardzo dobry wynik uzyskał również Oliwer, który zdobył 12 miejsce w kraju. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, natomiast dziewczęta otrzymały dyplomy laureatów.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.
            Zapraszamy do udziału w kolejnej, wiosennej edycji Fenka.

Organizator: Martyna Augustynowicz
          • Bal karnawałowy klas 1-3 i oddziału przedszkolnego

• Karnawał to miła i pełna wrażeń tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 17 stycznia, kiedy to na imprezę udali się uczniowie z klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego.

Na pięknie udekorowanej sali, pojawiły się kolorowe postaci. Podczas zabaw i pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy uczestników.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów!

• Szkolenia z ratownikami MOPR

• W miniony czwartek, 11 stycznia, ruszyła w naszej szkole seria szkoleń z pierwszej pomocy, z wykorzystaniem fantomów, prowadzonych przez ratowników MOPR w Giżycku.

Na pierwszy "ogień" poszły klasy 1c, 2b, 2c, 3a i 3b.

Uczniowie podeszli do zadań z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem.

Za nami kolejne szkolenie z przedstawicielami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego!

W drugiej turze, 16 stycznia, swoje zaangażowanie pokazali uczniowie z klas: 1a, 1b, 2a i 3c oraz z oddziału przedszkolnego

• Akcja „Paczka dla niemowlaczka”

• W naszej szkole odbyła się akcja charytatywna wspierająca najbiedniejszych mieszkańców świata. Zbieraliśmy wyprawki dla niemowląt (mydełka, pieluszki, mleko, butelki itp.) . Dzięki hojności rodziców i zaangażowaniu uczniów, za którą bardzo dziękujemy, wysłaliśmy do Fundacji  24 kg artykułów dla afrykańskich noworodków.
            Akcję koordynowała pani Katarzyna Bazyluk, pani Karolina Pierzycka  oraz pani Monika Murach-Gładczuk.
            Od Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” nasza szkoła otrzymała podziękowania oraz tytuł „SZKOŁA Z MISJĄ”.

• Akcja „BohaterON w Twojej Szkole 2023”

•  Nasza szkoła pod opieką nauczycieli historii i edukacji wczesnoszkolnej wzięła udział w akcji BohaterON upamiętniającą 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII zapoznali się z historią powstańczych wydarzeń, wykonali kartki z podziękowaniami dla powstańców oraz umieścili wirtualne życzenia. Szkoła otrzymała od Komitetu Organizacyjnego kampanii BohaterON- włącz historię! podziękowania oraz dwie gry dydaktyczne pt. ”Cenzura”.

• Spotkania z Rodzicami.

• Serdecznie zapraszamy na spotkania z Rodzicami w czwartek 18 stycznia br., według załączonego harmonogramu.

Dyrekcja i nauczyciele SP 1

• Anielsko mi

• W grudniu 2023r. został ogłoszony konkurs ogólnopolski dla nauczycieli pt. „Anielsko mi” 👼

Dnia 21.12.2022 r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej w składzie:

- Pani Marina Rudis-Rodak – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku

- Agnieszka Kazukiewicz – nauczyciel

Komisja biorąc pod uwagę następujące kryteria:

- pomysłowość,

- estetyka,

- wrażenia artystyczne,

wyłoniła następujących zwycięzców:

🥇I MIEJSCE – Pani Małgorzata Budnik – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4/ Wodzisław Śląski