Nawigacja

Historia szkoły

Rok szkolny 2020 / 21

                                    

 

CZERWIEC 2021

 • 01 czerwca- obchodziliśmy Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Z tej okazji odbyły się  gry i zajęcia sportowe oraz wyjścia i wycieczki klasowe.
 • 02  czerwca- konkurs plastyczny „Cztery pory roku” został rozstrzygnięty. 1. miejsce zajęła Marzena Muraczewska z kl. I b; 2. miejsce – Jakub Śledź z kl. I b; 3. miejsce – Kacper Plaga z kl. I b. Koordynatorką była p. Joanna Gulan.
 • 04 czerwca- ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Prezent dla mamy”. Laureatami zostali: Mikołaj Osowiecki z kl. I a- w kategorii  klas 0-III; Michał Alboszta z kl. V a - w kategorii klas IV- VIII. Konkurs przeprowadziła p. Karolina Jankowska.
 • 10 czerwca- odbył się  konkurs pięknego czytania „W świecie lektur”. W kategorii klas pierwszych laureatem został Jakub Śledź z kl. I b, w kategorii klas drugich- Szymon Milewski z kl. II a, natomiast trzecich- Zofia Chmielewska z kl. III b. Konkurs przeprowadziły panie: Ewelina Król i Anna Januszewska.
 • 15 czerwca- uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Powiatowym Dniu Talentów –online organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Edukacji w Giżycku. Szkołę reprezentowali: Iga Baniewska z kl. II b- tenis stołowy, Kaja Wawrocka z kl. II b- kulinaria i Wiktoria Maciejska z kl. VII a- charakteryzacja. Uczniowie otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.
 • 16 czerwca- w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z książką- Siedem nawyków szczęśliwego dzieciństwa. Program przygotowały panie Urszula Wądołowska i Marta Grzeszczyk.
 • 18 czerwca– nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w spotkaniu online „Czy wiesz, że możesz mówić  nie zagrożeniom w trakcie wypoczynku letniego” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie i Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
 • 18 czerwca- podczas zajęć świetlicowych na świeżym powietrzu uczniowie stworzyli plakat „Wakacyjne marzenia”. Tradycyjnie będzie on wyeksponowany na szkolnym ogrodzeniu. Nad zadaniem czuwały panie: Urszula Wądołowska i Marta Grzeszczyk.
 • 18 czerwca- w świetlicy szkolnej uczniowie wzięli udział w zajęciach „Banany z klasą”. Dzieci rozmawiały o wartościach odżywczych tych owoców i ich zastosowaniu w kuchni. Na podsumowanie przygotowały smaczną sałatkę owocową z bananami w roli głównej. Pomogły im w tym panie: Marta Grzeszczyk i Urszula Wądołowska.
 • 21 czerwca– dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach „Muzyka pędzlem malowana”, organizowanych przez 15. GBZ. W Klubie Wojskowym dzieci obejrzały salę tradycji z wieloma wyjątkowymi eksponatami. Przedsięwzięcie zorganizowała p. Joanna Gulan.
 • 22 czerwca- na internetowej stronie naszej szkoły oraz szkolnej stronie facebook został udostępniony link do wirtualnej Gali Laureatów 2021. Galę można było premierowo obejrzeć w tym dniu o godz. 17.00.
 • 25 czerwca- stosując się do aktualnych obostrzeń sanitarnych wynikających z pandemii COVID-19, uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021.

MAJ 2021

 • 06 maja- ogłoszono wyniki międzyszkolnego konkursu ekologicznego klas III „Segregacja nic trudnego- to dla Ziemi coś dobrego”. Uczennica klasy III b– Dorota Staniszewska zajęła 1. miejsce. Organizatorkami były p. Eliza Perwejnis i p. Beata Dunowska.
 • 07 maja- podano wyniki konkursu  z okazji Dnia Flagi. Zwycięzcami zostali następujący uczniowie: Iga Baniewska z kl. III b, Zuzanna Sulej, Agata Cudakiewicz i Julia Wawrzos z kl. VI a oraz Bartosz Tymoszuk z oddziału przedszkolnego i Kacper Plaga z kl. I b. Nad zadaniem czuwała p. Kamilla Tomaszewska.
 • 08 maja- w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć  „Nasze uczucia”. Dzieci  wraz z p. Martą Grzeszczyk rozmawiały głównie o strachu, złości, wstydzie, smutku i radości.
 • 09 maja- w zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się w Olecku, nasi uczniowie stanęli na podium. Alan Miedziak z kl. VIII a zajął 2. miejsce w skoku w dal, Bartosz Jama z kl. VIII a - 1. miejsce w rzucie oszczepem, Jakub Nowak z klasy VII b- 2. miejsce w biegu na 600 metrów, w biegu na 100 metrów Piotr Duchnowski z kl. VI a zajął 2. miejsce, a Adam Jurewicz z tej samej klasy- 3. Chłopców przygotowała p. Jolanta Świderska.
 • 11 maja– mimo trudności związanych z pracą szkoły na odległość uczniowie i wychowawcy klas I- III, we współpracy z panią pielęgniarką Anną Skurską i PPSC w Giżycku, zrealizowali program „Czyste powietrze wokół nas”.
 • 17 maja- nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego programu sportowo-edukacyjnego „Drużyna energii”. To przedsięwzięcie, które poprzez zabawę zachęca dzieci do aktywności fizycznej. Szkolnym koordynatorem jest p. Kamilla Tomaszewska.
 • 19 maja- uczennica klasy VII a Maja Cituk otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Prawdziwy bohater nosi maskę”. Koordynatorkami przedsięwzięcia były panie: Urszula Wądołowska i  Marta Grzeszczyk.
 • 21 maja- podczas zajęć świetlicowych uczniowie obchodzili Dzień Praw Zwierząt. Przedstawili zwierzęta afrykańskie, żółwie i łabędzie w pracach plastycznych. Oglądali zdjęcia, słuchali ciekawostek oraz przeczytali wiele opowiadań związanych z tematem, wszystko oczywiście pod okiem opiekunek p. Marty Grzeszczyk i p. Urszuli Wądołowskiej.
 • 24 maja- w ramach szkolnego projektu „Rodzic moim bohaterem” uczniowie klasy II b mieli okazję poznać elementy jogi prezentowanej przez mamę jednej z uczennic- Igi Baniewskiej. Dzieci słuchały relaksującej muzyki i wytrwale wykonywały ćwiczenia.
 • 24 maja– ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Orzeł”. Tytuł laureata otrzymali uczniowie: Oliwia Czerwińska z kl. IV b- 7. miejsce w kraju, Oskar Mikołajczyk z kl. IV b– 7. miejsce, Kamil Kresin z kl. IV b- 7. miejsce, Kacper Ejsmont z kl. VI c- 6. miejsce w kraju. Konkurs przeprowadziła p. Jolanta Cichocka.
 • 25- 27 maja- to czas egzaminu ósmoklasisty. Po raz kolejny, w reżimie sanitarnym, uczniowie zmierzyli się z językiem polskim, matematyką oraz językiem angielskim.
 • 26 maja– podczas zajęć świetlicowych uczniowie przygotowali prezenty- „ciasta” z okazji Dnia Matki. Prace pomogły wykonać p. Urszula Wądołowska i p. Marta Grzeszczyk.
 • 28 maja- czternaścioro młodych szachistów z Giżycka i Olecka wzięło udział w Turnieju Szachowym z okazji Dni Giżycka zorganizowanym przez Giżyckie Centrum Kultury. Spośród uczniów naszej szkoły najwyżej uplasował się  Kacper Ejsmont z kl. VI c, zajmując  6. miejsce. Koordynatorką  turnieju była p. Jolanta Cichocka.
 • 29 maja- zawodnicy UKS Jedyneczka Giżycko spędzili na Mistrzostwach Województwa w lekkiej atletyce w Olsztynie. Bartosz Jama z klasy VIII a zajął 1. miejsce w rzucie  oszczepem i 4. miejsce w pchnięciu kulą; Alan Miedziak z tej samej klasy zajął 2. miejsce w rzucie oszczepem i również 2. w pchnięciu kulą; Piotr Duchnowski z klasy VI a – 3. miejsce w biegu na 60 m i 2. miejsce w skoku w dal. Chłopców przygotowała p. Jolanta Świderska.
 • 31 maja– Mistrzem Geografii zostali: na poziomie klas VII- Maja Cituk z  kl. VII a; na poziomie klas VI– Kacper Ejsmont kl. VI c. Konkurs przygotowała p. Małgorzata Melnyk.
 • 31 maja- po wielu miesiącach nieobecności uczniów w szkolnych ławkach, nadszedł długo oczekiwany powrót do nauki stacjonarnej.

                       KWIECIEŃ 2021

 • 01 kwietnia- rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze wirtualne kartki świąteczne. Zaprojektowali je: Arthur Nowak z klasy V a oraz Jakub Mikielewicz
  z klasy VII a. Koordynatorkami konkursu były panie: Anna Orczyc, Agnieszka Zielińska i Dorota Leszek.
 • 02 kwietnia- to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie wzięli udział w wyzwaniu i wsparli akcję „Na niebiesko dla autyzmu”. Przedsięwzięciem kierowały panie: Joanna Wiadrowska, Karolina Jankowska, Eliza Łobodzińska
  i Dominika Wiśniewska.
 • 06 kwietnia- konkurs sportowy Pho3nix trwa. Zakończono wyzwanie indywidualne „Biegiem po krokomierz”. W rywalizacji udział wzięło 2980 uczestników z całej Polski, a w nagrodzonej medalami i statuetkami pierwszej pięćdziesiątce znalazły się nasze uczennice: 19. miejsce należało do Zuzanna Sulej
  z klasy V a, 34. do Karoliny Jurewicz z klasy VII a, zaś 43. do Edyty Sieniuć z klasy VII a. Szkolną koordynatorką akcji była p. Kamilla Tomaszewska.
 • 11 kwietnia- ogłoszono wyniki  Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Woda wokół nas”. Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy V a: Jan Modzelewski i Arthur Nowak. Organizatorką konkursu była p. Małgorzata Melnyk.
 • 11 kwietnia- uczeń klasy II a Szymon Milewski uzyskał tytuł laureata
  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z wiedzy ogólnej „Olimpusek”. Szymon zajął 15. miejsce na 2817 uczestników klas II z całej Polski. Nad przygotowaniem chłopca czuwała p. Eliza Perwejnis.
 • 12 kwietnia- rozstrzygnięto konkurs  w ramach kampanii „Ślepy przekaz, niebezpieczne treści- Giżycko mówi NIE! Patotreści”. Wśród zwycięzców znalazła się uczennica z klasy VII b Lidia Łozak, która zdobyła jedną z głównych nagród w kategorii wiersz/ piosenka. Szkolną organizatorką była p. Ewelina Więckowska-Miara.
 • 12 kwietnia- profilaktyczny konkurs plastyczny „Stop przemocy w szkole” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było kształtowanie empatii i szacunku do drugiego człowieka, eliminowanie zachowań agresywnych, inspirowanie twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki oraz poszerzenie wiedzy w zakresie różnych kategorii plastycznych. Nagrodzeni uczniowie to: 1. miejsce Zuzanna Sulej z kl. VI a, 2.- Ewa Kuncer z kl. VI c , 3.- Patrycja Brzeska z kl. VII a. Wyróżnienie otrzymał Dominik Piłasewicz z kl. V a. Koordynatorkami były: p .Joanna Wiadrowska
  i p. Ewelina Więckowska-Miara.
 • 14 kwietnia– 1. miejsce w konkursie plastycznym „Syczące węże” w oddziale przedszkolnym zajął Wojciech Jama; w klasach I- III- Kacper Plaga z kl. I b
  i Natalia Twarowska z kl. III a. Konkurs nadzorowała p. Karolina Jankowska.
 • 16 kwietnia- odbył się konkurs „Prawdziwy bohater nosi maskę”. W kategorii klas I- III pierwsze miejsce zajął Filip Romańczyk z kl. II b; w kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce przypadło Zuzannie Sulej z kl. VI a; w kategorii klas VII- VIII pierwsze miejsce zajęła Maja Cituk z kl. VII a. Praca Mai Cituk zostanie wysłana na ogólnopolski konkurs organizowany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy- Państwowy Instytut Badawczy. Organizatorkami konkursu były: p. Urszula Wądołowska i p. Marta Grzeszczyk.
 • 16 kwietnia– ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Talentów. W kategorii klas
  I- III pierwsze miejsce zajęły: Iga Baniewska (tenis stołowy) i Kaja Wawrocka (sztuka kulinarna) z klasy II b. W kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsce zajęły: Maja Cituk (windsurfing), Wiktoria Maciejska (sztuka makijażu), Oliwia Maciejska (sztuka kulinarna) z klasy VII a. Konkurs przygotowały p. Urszula Wądołowska i p. Eliza Perwejnis.
 • 16 kwietnia- zakończył się konkurs w ramach Pho3nix Aktywna Szkoła. Przez
  9 dni intensywnie pokonywaliśmy od 10 do 20 kilometrów dziennie, zbierając kroki. Nasza szkoła zakończyła wyzwanie na 27. miejscu przy wszystkich
  425 szkołach w Polsce. Zadanie nadzorowała p. Kamilla Tomaszewska.
 • 22 kwietnia- klasa III b realizowała projekt edukacyjny „Transport na świecie”. Uczniowie poznali i dowiedzieli się, który rodzaj lokomocji jest najbezpieczniejszy. Organizatorką była p. Ewelina Król.
 • 23 kwietnia- rozstrzygnięto konkurs na polską propozycję logo międzynarodowego projektu Erasmus+ Stand up for your rights! Decyzją zespołu nauczycieli ds. projektu w rywalizacji zwyciężyła praca Wiktora Malinowskiego
  z klasy VI c.    
 •   25 kwietnia- podano wyniki konkursu „Ekologiczny strój”. Uczennica klasy II c –Natalia Czmiel zdobyła 1. miejsce; 2. miejsce zajęła Natalia Twarowska z klasy III a, zaś 3. miejsce Bartosz Orzoł również z klasy III a. Konkurs zorganizowały
  p. Monika Ostrowska i p. Agnieszka Kazukiewicz.

         
 

                                                      MARZEC 2021

 • 01 marca- to Dzień Przytulania Bibliotekarza. Wirtualnie przytuliliśmy nasze panie: Marię Kozielską, Krystynę Chrapowicką oraz Annę Gałczyńską.
 • 03 marca- w świetlicy szkolnej odbył się konkurs: Giżycko- moja mała Ojczyzna, w którym wzięli udział uczniowie klas I- III. Dzieci rozpoznawały giżyckie obiekty na zdjęciach. Organizatorkami  były p. Marta Grzeszczyk i p. Urszula Wądołowska.
 • 03 marca- rozpoczęła się sportowa zabawa z użyciem aplikacji Pho3nix Kids. Jedno z wyzwań brzmiało Aktywna marcowa rozgrzewka. Szkolną koordynatorką przedsięwzięcia była p. Kamilla Tomaszewska.
 • 08 marca- rozstrzygnięto szkolny konkurs: Z miłości do śnieżnych aktywności. 1. miejsce zajęła Zuzanna Grochowska z klasy IV b. Koordynatorką projektu była p. Eliza Perwejnis.
 • 09 marca- otrzymaliśmy podziękowanie za udział w projekcie Bohater ON
  w Twojej Szkole 2020 organizowanym w ramach V edycji ogólnopolskiej kampanii z zakresu edukacji historycznej i patriotycznej BohaterON- włącz historię!
 • 12 marca – podano wyniki konkursu na wiersz o matematyce- Królowej Nauk. Laureatami konkursu zostali: Jakub Łomowski i Michał Alboszta z klasy V a, Magdalena Król z klasy VI a oraz Ewa Kuncer i Aurelia Wojciechowska- Kwas z klasy VI c. Nad całością czuwały p. Jolanta Cichocka i p. Anna Michalec.
 • 17- 19 marca – to termin próbnego egzaminu klasy ósmej. Egzamin odbył się na terenie szkoły w ścisłym reżimie sanitarnym.
 • 18 marca- zaakcentowaliśmy Europejski Dzień Mózgu. Podczas zdalnej lekcji wychowania fizycznego prowadzonej przez p. Kamillę Tomaszewską uczniowie wykonali trening koordynacyjny, dokonując tym samym gimnastyki mózgu.
 • 19 marca- na szkolnej stronie facebook udostępniliśmy prace naszych uczniów biorących udział w konkursie Ślepy przekaz, niebezpieczne treści- Giżycko mówi nie! Patotreści.
 • 19 marca- na zaproszenie p. Eweliny Król w naszej szkole gościła p. Aleksandra Juszkiewicz- zwyciężczyni 9. edycji telewizyjnego programu kulinarnego MasterChef. Wraz z mistrzynią uczniowie klasy III b ulepili mnóstwo pierogów oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia. 
 • 21 marca – w oddziale przedszkolnym zagościła wiosna, mimo że za oknem nadal panowała zima. Były bociany, przebiśniegi i bazie. Pojawiła się również marzanna. Nad wszystkim czuwała p. Joanna Gulan.
 • 21 marca- zarówno chętni uczniowie, jak  nauczyciele, wzięli udział w zabawie na wiosenne przebranie.  Zdjęcia wiosennych stylizacji pojawiły się na szkolnej stronie facebook. Za udział w zabawie uczniowie otrzymali szkolne koło ratunkowe zwalniające z niezapowiedzianych odpowiedzi i kartkówek, zaś nauczyciele- słodki, własnoręcznie przygotowany upominek z miniaturką zdjęcia na pamiątkę. Szczęśliwymi posiadaczami koła ratunkowego zostały: Emilia Koper z klasy IV a, Nikola Góral, Amelia Kozłowska i Zuzanna Sulej z klasy VI a, Ewa Kuncer z klasy VI c oraz Nikola Łęga z klasy VII b. Organizatorką zabawy była p. Ewelina Więckowska- Miara.
 • 21 marca – jak co roku odbywa się Skarpetkowe wyzwanie z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia zakłada się  dwie różne skarpetki na znak solidarności z osobami urodzonymi z wadą genetyczną oraz ich rodzicami. W naszej szkole organizatorami wyzwania byli: p. Marta Grzeszczyk i p. Tomasz Kazukiewicz.
 • 22 marca- ogłoszone zostały wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wodzie. Zwycięzcą została Lidia Łozak z klasy VII b. Organizatorką zmagań była
  p. Małgorzata Melnyk.
 • 23 marca– rozstrzygnięto e- konkurs „Zatańcz melodię”. 1. miejsce zajęły uczennice z klasy I b: Marzena Muraczewska i Weronika Paszka. Organizatorkami były: p. Jolanta Świderska i p. Monika Murach- Gładczuk.
 • 23 marca- ogłoszono wyniki konkursu plastycznego Wiosenne kapelusze. Zdobywczynią 1. miejsca została Marzena Muraczewska z klasy I b. Organizatorkami konkursu były panie: Beata Dunowska, Eliza Łobodzińska oraz Monika Ostrowska.
 • 24 marca- zostały ogłoszone wyniki e- konkursu– Świąteczny koszyczek wielkanocny. 1. miejsce zajęła uczennica klasy II b Gabriela Kołodziejska. Organizatorkami były panie Monika Murach-Gładczuk i Beata Dunowska.
 • 29 marca- uczniowie klasy II b, realizujący pod kierunkiem p. Elizy Perwejnis program edukacyjny Czyste  powietrze wokół nas, poznali skutki zanieczyszczenia powietrza. Wykonali też prace plastyczne o tym temacie.
 • 31 marca- na szkolnej stronie facebook opublikowaliśmy filmik z akcji #wspieramy naszych uczniów. Uczniowie naszej szkoły, i nie tylko J, usłyszeli wiele ciepłych słów, a także, dedykowane im, niespodzianki- rymowanki w wykonaniu nauczycieli.
 • w marcu odbyły się pierwsze spotkania online uczestników projektów Erasmus+. W pierwszym, partnerom z Hiszpanii, Grecji, Słowenii i Turcji, naszą szkołę prezentowały panie Marina Rudis- Rodak i Agnieszka Zielińska, w drugim, partnerom z Włoch, Portugalii, Turcji i Rumunii- Aneta Zaniewicz i Anna Orczyc.

                                                                      

Luty 2021

 • 01 lutego- odbyły się warsztaty „Tabletowe dzieci na warsztatach życia”. Uczestnicy uczyli się prasować i składać ubrania. Te umiejętności, tak proste
  i przydatne w życiu, często sprawiają naszym komputerowym pociechom wielką trudność. Warsztaty zorganizowały nauczycielki: p. Agnieszka Kazukiewicz i p. Joanna Gulan.
 • 02 lutego- ponad 250 km (łącznie) pokonały dziewczęta z klasy VI a, realizując sportowe wyzwanie. Po raz kolejny uczennice tej klasy wraz z p. Kamillą Tomaszewską wzięły udział w akcji ”Odpocznij od komputera”.
 • 08 lutego- za oknem śnieg i mróz, a w klasie II a- w „Zaczarowanej zagrodzie”- zamieszkały pingwiny, które dzieci wykonały razem z p. Beatą Dunowską.
 • 12 lutego- rozstrzygnięto  konkurs plastyczno- techniczny „Maska karnawałowa”. Uczeń klasy II a Szymon Grzeszczyk zajął 1. miejsce. Organizatorką przedsięwzięcia  była p. Ewelina Król.
 • 15 lutego- z okazji walentynek każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymał słodkiego lizaka. Nad wszystkim czuwał Samorząd Uczniowski z opiekunką p. Eweliną Król.
 • 16 lutego- uczniowie klas VI a oraz VII a na lekcjach wychowania fizycznego z p. Kamillą Tomaszewską poruszali temat zdrowego i racjonalnego odżywiania.
 • 19 lutego- dzieci w świetlicy szkolnej obchodziły Dzień Kota. Rozmawiały o odpowiedzialności i obowiązkach związanych z opieką nad pupilami. Wraz z p. Martą  Grzeszczyk wykonały prace plastyczne na ten temat.
 • 21 lutego- obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ma on przypominać o bogactwie i różnorodności językowej, i podkreślić wartość języka dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Młodzież  naszej szkoły mogła obejrzeć  prezentację i rozwiązać kilka quizów językowych przygotowanych przez p. Jolantę Kiezik i p. Tomasza Sztafę.
 • 23 lutego- obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Uczniowie klas IV-VIII otrzymali materiały edukacyjne, informujące o przyczynach, objawach oraz sposobach leczenia depresji. Koordynatorkami akcji były p. Ewelina Więckowska-Miara oraz p. Karolina Jankowska.


                                           

STYCZEŃ 2021

 • 04- 15 stycznia – to ferie zimowe. W tym roku w całej Polsce odbyły się w jednym terminie.   35 uczniów klas I- IV pod okiem kadry, w gronie kolegów i koleżanek, wzięło udział w organizowanych przez szkołę półkoloniach. Mimo pandemii
  i reżimu sanitarnego, podzieleni na grupy uczestnicy spędzali ten czas aktywnie na warsztatach kulinarnych, grach i zabawach zespołowych, spacerach, czytaniu książek. Grupa sportowa pod okiem wychowawcy codziennie trenowała, przygotowując się do reprezentowania szkoły w turnieju tenisa stołowego. Uczestnicy półkolonii przystąpili także do konkursu z zakresu profilaktyki: „Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe”. Zajęcia sportowe poprowadził p. Piotr Trochim, zajęcia plastyczno – artystyczne- p. Karolina Jankowska, zajęcia świetlicowe- p. Urszula Wądołowska, zajęcia plastyczno – czytelnicze- p. Marta Grzeszczyk, zajęcia artystyczne- p. Ewelina Więckowska – Miara, zajęcia sportowe- p. Jolanta Świderska. Półkolonie sprawiły dzieciom ogromną radość.
 • 18 stycznia- uczniowie klas I- III wrócili do nauczania stacjonarnego.
 • 25 stycznia- ogłoszono wyniki konkursu sportowego. Młodzi sportowcy przez miesiąc rywalizowali, wykonując zestawy ćwiczeń zamieszczone na platformie sportowej. Trzynaście osób wywalczyło nagrodę- opaskę sportową Huawei Band 4. Nad wszystkim czuwała p. Kamilla Tomaszewska.
 • 26 stycznia- w świetlicy szkolnej, w ramach projektu „Dobrze jemy”, uczniowie rozmawiali o rodzajach zmysłów oraz roli ziół w przyrządzaniu potraw.
 • 27 stycznia- uczniowie klasy I b powiększyli grono czytelników biblioteki szkolnej. Po przyrzeczeniu nastąpiło wypożyczenie pierwszej książki. Nad wszystkim czuwała wychowawczyni klasy p. Agnieszka Kazukiewicz oraz p. Maria Kozielska i p. Anna Gałczyńska.
 • 27 stycznia- uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią- p. Elizą Perwejnis- aktywnie spędzali zajęcia na świeżym powietrzu. Zadbali również o skrzydlatych przyjaciół, którym własnoręcznie wykonali karmniki.
 • 29 stycznia- uczniowie naszej szkoły włączyli się w wspieranie WOŚP poprzez udział w akcji PHO3NIXDLAWOSP. Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia była p. Kamilla Tomaszewska.

                                            

                                            Grudzień 2020

 

 • 1 grudnia- odbył się  Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Multitest”. Uczennica kl. VII b Zofia Liminowicz uzyskała tytuł laureata. Koordynatorką konkursu była
  p. Jolanta Cichocka.
 • 4 grudnia- ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Multitest”. Laureatem został uczeń kl. IV b. Krzysztof Zera. Konkurs nadzorowała p. A. Mrozińska.
 • 7 grudnia – ogłoszone zostały wyniki sportowego konkursu plastycznego „Wyginaj śmiało ciało”. I miejsce zdobył Jakub Śledź z kl. I b. Konkurs zorganizowali: p. Tomasz Kazukiewicz, p. Kamilla Tomaszewska, p. Piotr Trochim  i  p. Marta Grzeszczyk.
 • 7 grudnia – Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką p. Eweliną Król zorganizował mikołajki. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach zdalnych ubrani
  na czerwono.
 • 7 – 9 grudnia – w tym czasie uczniowie klasy VIII próbowali swoich sił podczas egzaminów próbnych.
 • 7 grudnia – podsumowano akcję „Batonik za uśmiech dziecka”. Zebraliśmy 303 batony, które zostały przekazane do Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku. Akcję zainicjowała i koordynowała p. Agnieszka Kazukiewicz.
 • 11 grudnia – rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Zadaniem uczestników było wykonanie nagrania audio lub video i przesłanie go na adres biblioteki. Nagrodzono uczniów: Kamila Kresina z kl. IV b, Juliana Konopackiego
  z kl. VI c i Wiktorię Cienką z kl. VIII a.
 • 15 grudnia – dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zawodach „Lekkoatletyka dla każdego”. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal. Potyczki zorganizowała p. Jolanta Świderska.
 • 16 grudnia- ogłoszone zostały  wyniki  konkursu „Świąteczna ozdoba choinkowa”. I miejsce zajął Filip Baca z kl. II a. Pomysłodawczyniami były: p. Monika Ostrowska, p. Beata Dunowska oraz p. Eliza Łobodzińska.
 • 18 grudnia – klasy II a i II c wzięły udział w „Świątecznym czytaniu online”. Organizatorki spotkania to: p. Monika Murach – Gładczuk, p. Beata Dunowska, p. Monika Ostrowska i p. Eliza Łobodzińska.
 • 21 grudnia – pod czujnym okiem p. Eweliny Więckowskiej- Miara, p. Karoliny Jankowskiej i p. Joanny Wiadrowskiej oraz przy wspaniałym udziale uczniów naszej szkoły powstał film o tematyce świątecznej.
 • 22 grudnia – rozstrzygnięto konkurs „Najdłuższy łańcuch bożonarodzeniowy”.
  I miejsce zajęła klasa II b (długość łańcucha to 115 metrów i 62 centymetry!). Konkurs przygotował Samorząd Szkolny wraz z opiekunką- p. Eweliną Król.
 • od 21 grudnia do 3 stycznia- uczniowie cieszyli się zimową przerwą świąteczną, po której bezpośrednio, decyzją MEN, nastąpiły ferie zimowe dla uczniów w całej Polsce. 


                                                                

LISTOPAD 2020

 • Z uwagi na zagrożenie zakażeniem COVID -19 Szkoła nadal pracuje na odległość wykorzystując do tego narzędzia TIK.
 • 5 listopada-obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przypomnieliśmy w tym dniu cudowny świat bajek. Jest to też dzień urodzin –Walta Disneya. W naszej szkole było kolorowo za sprawą p. Ewelina Król, koordynatorki projektu.
 • 5 listopada –rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Fotograficzny pod hasłem „Cuda Natury”.
   I miejsce zajął- P. Bałtakowski z  kl. III a. Organizatorką była p. Eliza Perwejnis.
 • 9 listopada- na nauczanie zdalne przeszły również klasy I-III. Termin edukacji zdalnej przedłużony został do 29 listopada.
 • 11 listopada –obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Już we wtorek, 10 listopada o godz. 11.11 przystąpiliśmy  do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Śpiewaliśmy go online z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na godzinach wychowawczych uczniowie obejrzeli prezentacje
  i krótkie filmy związane z naszym najważniejszym świętem narodowym, zaś zwycięzcami konkursów  tematycznych zostali: na poziomie klas I-III
  D. Staniszewska, IV-VI S. Gołaś; VII-VIII E. Sieniuć.
 • 13 listopada –w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Polskie Rymy”;
  I miejsce zajęła uczennica  kl. III b –S. Piecowska. Dzieci nadsyłały nagrane utwory. Konkurs zorganizowała  p. ElizaPerwejnis.
 • 13 listopada-klasa V a i VI a wraz z p. Kamillą Tomaszewską wykonała projekt „Odpocznij
  od komputera”. Polegał on na spędzeniu chwili z książką, muzyką, zabawie
  z czworonogiem.
 • 19 listopada-ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Prawa Dziecka”. Zwycięzcą w kategorii klas I-III został: F. Romańczyk; w klasach IV-VIII E.Kuncer. Pomysłodawczyniami były: p. Eliza Łobodzińska ,Joanna Wiadrowska i Dominika Wiśniewska.
 • 25 listopada-obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Przygotowaniem zajęła się p. Joanna Gulan. Przedszkolaki przyniosły do szkoły portrety swoich ulubieńców.
 • 21 listopada- to Światowy Dzień Życzliwości. W trakcie nauki zdalnej klasa II b aktywnie uczestniczyła w Ogólnopolskim Projekcie pt. „Serdeczna Karteczka”. Nad zadaniami czuwała wychowawczyni klasy p. Eliza Perwejnis. Pamiętajmy- bądźmy życzliwi każdego dniaJ.
 • 27 listopada-po raz czwarty odbyła się „ Największa lekcja WF-u” z A. Siódmakiem. Tym razem spotkanie odbyło się online. Organizacją imprezy zajęli się p. Kamilla Tomaszewska i p. Mirosław Ambroch.
 • 30 listopada –Andrzejki, święto związane przede wszystkim z hucznymi zabawami
  oraz przepowiadaniem przyszłości. W tym roku wyglądały nieco inaczej. Rada Uczniów, której opiekunem jest p. Ewelina Król  zorganizowała wróżby andrzejkowe  online.


                                        

                          PAŹDZIERNIK 2020 r.

 

 • 2  października -nasza szkoła po raz kolejny brała udział w ogólnoświatowej akcji edukacyjnej:X Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia. Koordynatorkami tego wydarzenia były: p. J.Cichocka i p. A.Michalec. Młodzież zmierzyła się
  z zawiłościami ”Królowej nauk”. Zwycięzcy otrzymali tytuł i odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
 • 2 października – odbyły się zawody sportowe Orlen Sport Generacja. Uczeń
  F. Karwowski z klasy VI a zajął I miejsce indywidualnie w biegu na 30m oraz
  I miejsce w biegu na 200m.
 • 11 października-ogłoszono wyniki konkursów,które miały miejsce w naszej szkole
  z okazji Tygodnia Papieskiego.W konkursie plastycznym kl.I-III pt.:”św.JanPaweł przyjaciel rodziny” I miejsce zajęła Katarzyna Kozłowska z kl. Ia.    Na poziomie kl.
  IV-VIII w konkursie pt.:”św.Jan Paweł II Pielgrzym- Pielgrzymki Ojca Świętego do Polski”-I miejsce zajęła Lidia Łozak z kl.VIIb. W konkursie fotograficznym dla kl.I-III oraz oddziału przedszkolnego pt.:”Nasza klasa w naszej szkole”-I miejsce zajęła kl.Ib z wych. p.A.Kazukiewicz, natomiast na poziomie  kl.IV-VIII - kl.VIIb
  z p.J.Świderską.Odbył się także konkurs wiedzy o  św.Janie Pawle II dla klas
  IV-VIII.Zwyciężyła w nim ucz. klasy VIIIa-D.Caryk.
 • 14 października-obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas apelu
  p. dyrektor Marina Rudis-Rodak podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za codzienną pracę oraz wręczyła nagrody.Program artystyczny  przygotowały dziewczęta z kl.VII b pod czujnym okiem p.J.Świderskiej.
 • również 14 października nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Udział w uroczystości wzięła dyrektor szkoły oraz przedstawiciele rodziców. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć oprawy pocztu sztandarowego.
 • 15 października-w ramach międzynarodowej inicjatywy „Erasmus Days”, odbył się bieg sztafetowy pod hasłem:”Włącz IV e-Bieg Erasmusa”. Nasi uczniowie spisali się na medal. Wspólnie przebiegli  11,400 km,co daje nam 14 miejsce na 329 drużyn zgłoszonych do projektu.
 • 16 października w GOKIR,w Wilkasach odbył się XVII Regionalny Konkurs Ortograficzny „Gżegżółka 2020”.W klasyfikacji szkół nasi uczniowie zajęli I miejsce. W skład drużyny wchodzili: K.Czarnecki, W.Cienka i K.Ejsmont. Młodzież przygotowali nauczyciele języka polskiego, p. T. Sztafa oraz p. J. Kiezik.
 • od 26 października – z uwagi na wzrost zachorowań na COVID-19 decyzja MEN kl.IV-VIII uczą się zdalnie z wykorzystaniem platformy G Suite, natomiast oddział przedszkolny oraz klasy I-III w trybie stacjonarnym.
 • 27 października -ogłoszone zostały wyniki wyborów na Rzecznika Praw Ucznia.Sześciu nauczycieli wyraziło chęć kandydowania.W roku szkolnym 2020/2021 Rzecznikiem Praw Ucznia został p.T.Sztafa.


 

                                  WRZESIEŃ 2020

 

1 września –w cieniu pandemii oraz  w reżimie sanitarnym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

 

Wychowawcami zostali:

oddział przedszkolny –p.Joanna Gulan

kl.I a-p. Ewa Konieczna

kl.I b-p.Agnieszka Kazukiewicz

kl.II a-p. Beata Dunowska

kl.II b- p.Eliza Perwejnis

kl.II c-p. Monika Ostrowska

kl.IIIa-p. Anna Januszewska

kl.III b-p.Ewelina Król

kl.IV a-p.Tomasz Sztafa

kl.IV b-p.Anna Michalec

kl.V a-p.Jolanta Cichocka

kl.VI a-p. Agnieszka Zielińska

kl.VI b-p. Jolanta Kiezik

kl.VI c-p.Anna Orczyc

kl.VII a-p. Dorota Leszek

kl.VII b-p.Jolanta Świderska

kl.VIIIa- p. Monika Organ

 

 • 11 września – odbyły się wybory Opiekuna Rady Uczniów. Została nim p. Ewelina Król. W głosowaniu wzięło udział 101 na 198 uczniów klas IV-VIII.
 • 15 września –uczniowie klas III obchodzili międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie chętnie wykonywali prace plastyczne o tej tematyce,nie zabrakło także rozmów o kreatywności i innowacyjności.
 • 18 września – odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III. Tematem były: „Wakacje”. Prowadziły go p. Agnieszka Kazukiewicz i p. Monika Ostrowska.
  Na boisku szkolnym powstały piękne rysunki.
 • 20 września-obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.Dzieci z naszego oddziału dostały odznakę „Wesołego Przedszkolaka”.
 • 25 września –społeczność szkolna dołączyła do międzynarodowej inicjatywy promującej wartość edukacji na świeżym powietrzu.Wzięliśmy udział w akcji „Dzień Pustej Klasy”.Koordynatorką projektu była p.Agnieszka Kazukiewicz.
 • 26 września – odbył się V Bieg dla autyzmu. Nasza szkoła już po raz drugi była bardzo licznie reprezentowana przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Jest
  to wydarzenie organizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
 • 26 września – szkolna grupa rowerzystów pod opieką p.Mirosława Bocia wybrała się na wycieczkę,która odbyła się na trasie:Giżycko-Wilkasy-Zalesie-Giżycko(około 30km).Pokonano ją w ciągu jednego dnia w otoczeniu pięknej mazurskiej przyrody.
 • 29 września- młodzież z klas IV-VIII wzięła udział w wyborach do Rady Uczniów.Głos oddało 113 osób. Przewodniczącym Rady została Maja Cituk
  z kl.VIIa.Frekwencja wyborcza w szkole wyniosła 57%.
 • 29-30września - na lekcjach wychowania fizycznego z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole przeprowadzono zawody pod nazwą:”Wiosłuj w Jedynce”.Pierwsze miejsce zajęła klasa 7a, pokonując 2097m,drugie - kl.8a – 1989 m, a trzecie - kl.7b – 1865 m.Organizatorami przedsięwzięcia byli: p.Kamilla Tomaszewska  i p. Tomasz Kazukiewicz.
 • 30 września –jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka.

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1
  ul. Gimnazjalna 1
  11-500 Giżycko
 • (87) 4282416