Nawigacja

Historia szkoły

Rok szkolny 2019 / 2020

 

 

GRUDZIEŃ

 

 • 3 grudnia – w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia z dogoterapii.
 • 4 grudnia -  uczniowie ,,Jedynki” kolejny już raz wzięli udział w Największej Lekcji WF-u z Arturem Siódmiakiem.  Tym razem trening odbył się w Gdańsku.
 • 6 grudnia jak co roku w  naszej szkole odbyły się Mikołajki, uczniowie oraz nauczyciele otrzymali słodką niespodziankę.
 • 7 grudnia –  wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział
  w ogólnopolskiej zbiórce żywności Caritasu pod hasłem: "Tak. Pomagam." Również tego dnia kolejny już rok, w naszej szkole miał miejsce Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.
 • 9 – 11 grudnia - w tym czasie uczniowie klasy VIII próbowali swoich sił podczas egzaminów próbnych.
 • 12 grudnia - podczas uroczystej gali podsumowującej wyniki współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2018/2019 w Olsztynie nasza szkoła zajęła: III miejsce w Turnieju Wojewódzkim Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii Moje Boisko Orlik 2012 oraz V miejsce w systemie współzawodnictwa sportowego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii Miast.
 • 16 grudnia – odbyło się wspólne dekorowanie szkolnej choinki, w tym roku choinka była przystrojona dzwoneczkami w różnej postaci.
 • 19 grudnia -  najmłodsze dzieci z naszej szkoły wraz z klasami pierwszymi przygotowały przedstawienie świąteczne nawiązując do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Były tańce, wiersze, ale nie zabrakło też świątecznych pastorałek i kolęd. Najmłodszych przygotowały Panie J. Gulan, E. Perwejnis, B. Dunowska oraz M. Ostrowska.
 • 20 grudnia – „coraz bliżej Święta, najlepsze prezenty ukryte są w sercach …” - tymi słowami piosenki rozpoczęło się przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie było uroczyste, świąteczne, sportowe, ale też zgodne z tradycją nie zabrakło pięknych życzeń i wspólnego kolędowania. Uroczystość przygotowały:            p. J. Świderska, p. M. Murach-Gładczuk oraz p. E.Konieczna.  

LISTOPAD

 

 • 5 listopada – uczniowie klasy I b oraz II a z p. E. Perwejnis i p. M. Wolską udali się na zapomniane groby w celu uporządkowania nagrobków oraz zapalenia świeczki.
 • 6 listopada – naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Pan Mirosław Boć, który od wielu lat uczestniczy w profilaktyce na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym wspólnie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku. Spotkania miały na celu zapoznanie uczniów
  z zasadami prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię, aby ci wiedzieli jak bezpiecznie poruszać się po drogach i bezpiecznie dotrzeć do celu.
 • 8 listopada –  podczas uroczystego apelu świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna oddała hołd naszej Ojczyźnie, śpiewając hymn Polski -  „Mazurek Dąbrowskiego”. Tego dnia został również zorganizowany przez klasę VIII a happening pt. SPOTKANIE
  Z NIEPODLEGŁOŚCIĄ.
 • 9 listopada -  odbył się kolejny Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości.
 • 11 listopada - uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach z okazji Święta Odzyskania Niepodległości oraz w Biało – Czerwonym Biegu Niepodległościowym.
 • 12 listopada – drużyna chłopców z naszej szkoły walczyła dzielnie w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja chłopców zajęła IV miejsce drużynowo.
 • 14 listopada –  dziewczynki z oddziału przedszkolnego SP 1 wzięły udział w VI Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w GCK zorganizowanym przez Przedszkole ,,Bajka''. Zaprezentowały piosenkę pt. ,,Polska''.
 • 19 listopada – dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w zajęciach w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej. Tematem zajęć było: ,,Co mieszka w moim sercu?''. Dzieci mówiły o emocjach, które towarzyszą nam przez całe życie oraz jak sobie poradzić z tymi niedobrymi.
 • 22 listopada -  uczniowie klasy I a odwiedziły Galerię Ceramiczną "Ogniem Malowane".  Zapoznały się z rodzimym surowcem - gliną oraz wyrobami jakie z niej powstają. Miały też okazję zobaczyć pracę na kole garncarskim.
 • 25 listopada –  świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia – ulubieńca wszystkich dzieci, tych małych jak i tych dużych. 
 • 27 listopada – klasa III a odwiedziła Przystań Świętego Mikołaja. Dzieci obejrzały świąteczny film w sferycznym planetarium, wzięły udział w warsztatach drukowania przy pomocy długopisów 3 D, odwiedziły pokój świątecznych zagadek, przygotowały masę na świąteczne muffinki, które później ozdobiły i zjadły ze smakiem. 
 • 28 listopadauczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Kina Nowa Fala w Giżycku na film pt. ,,Był sobie Pies 2". 
 • 28 listopada - w naszej Szkole odbyła się żywa lekcja historii pt. Wojna obronna Polski legenda Hubala.
 • 29 listopada - odbyła się prelekcja z udziałem pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Giżycku panią Adrianną Banaszkiewicz- Gałas na temat szkodliwego działania e-papierosów, nikotyny i dopalaczy.
 • 29 – 30 listopada – odbyła się wycieczka uczniów klas IV – VIII  do Warszawy na gry planszowe organizowane na Stadionie Narodowym.
 • W listopadzie uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej „Batonik za uśmiech dziecka”. Wszyscy chętni uczniowie pragnący nieść radość innym przynosili batoniki, które 6 grudnia, w Mikołajki zostały wręczone dzieciom uczęszczającym do Świetlicy Socjoterapeutycznej. Pomysłodawczynią akcji była p. A. Kazukiewicz.
 • Kolejną akcją charytatywną była zbiórka karmy dla zwierząt żyjących w schronisku koło Kętrzyna. Organizatorkami były panie: J. Świderska, E. Król i E. Perwejnis.
 • Na początku zbieraliśmy również korki plastikowe na leczenie chorej giżycczanki Michaliny. Zbiórkę zorganizowała p. E. Król.

 

 

PAŹDZIERNIK

 

 • 3 października – braliśmy udział w podsumowaniu sportowej rywalizacji szkół
  w Centralnym Ośrodku Sportu. W trakcie uroczystości na ręce uczniów, dyrektorów oraz nauczycieli wychowania fizycznego wręczono podziękowania oraz upominki
  w postaci sprzętu sportowego  
 • 3 października – uczniowie klasy IIb oraz IIIb wzięli udział w warsztatach
  z pierwszej pomocy przedmedycznej organizowanych w ramach projektu "MAMO, TATO - żyjmy zdrowo i bezpiecznie" przez Fundację Wsparcia Nauki i Biznesu.

 

 • 4 października – świętowaliśmy kolejny raz akcję z cyklu Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Starsi uczniowie sprawdzali, czy wszyscy tabliczkę mnożenia znają.
  W akcji uczestniczyła cała społeczność szkolna - uczniowie i
  nauczyciele. Zwycięzcy uzyskali tytuł i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.
  Klasowymi Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali:
  1.Mikołajska Kinga - kl. III A
  2.Pawłowski Szymon kl. III B
  3.Jurgiewicz Julia - kl. IV A
  4.Matusiewicz Dawid - kl. V A
  5.Kołodziejska Wiktoria - kl. V B
  6.Ejsmont Kacper - kl. V C
  7.Cituk Maja - kl. VI A
  8.Czyżo Oliwia - kl. VI B
  9.Kosecka Maja - kl. VII A
  10. Kosecka Kinga - kl. VIII A
 • 5 październikaw lesie miejskim Gajewo  k. Giżycka uczestniczyliśmy
  w  charytatywnym marszobiegu pt. ,, Pomagamy z każdym krokiem'' oraz zawodach rowerowych dla szkół podstawowych. Podczas imprezy wolontariusze zbierali środki finansowe na zakup sztandaru dla naszej szkoły. Organizatorem  wydarzenia promującego aktywny styl życia  była p. Jolanta Świderska - SP 1, MOSiR Giżycko oraz All Camo Rugby Team Giżycko.
 • 8 października - uczniowie klasy ósmej w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa odwiedzili Centrum Zarządzania Kryzysowego,  dzięki czemu poznali „od kuchni” zasady funkcjonowania tej jednostki.
 • 10 października –  uczniowie z klasy II i III wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii Tydzień Kodowania CodeWeek 2019. Zadanie polegało na zaprogramowaniu drogi robotów oraz ułożeniu kodów pod określonym warunkiem. 
 • 12-13 października – uczniowie naszej szkoły wzieli aktywny udział w  Regatach Windsurfingowych o Mistrzostwo Bazy Mrągowo. W  regatach startowały nasze dwie uczennice z klasy VIa. Maja Cituk zajęła 2 miejsce w województwie, a 5 była Hanna Cejko. 
 • 14 października - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział: dyrekcja, grono pedagogiczne, przewodnicząca Rady Rodziców, pracownicy administracji i obsługi, Samorząd Uczniowski, uczniowie. Podczas apelu p. dyrektor Marina Rudis-Rodak podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za codzienną pracę oraz wręczyła nagrody.

Tego dnia odbyło się również uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas I.

 • 15 października - uczniowie klas młodszych obchodziły Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Obejrzały film „Jak pomóc osobie niewidomej” i wzięły udział
  w warsztatach. Dzieci chodziły z biała laską, z zasłoniętymi oczami próbowały zjeść posiłek przy stole, obejrzały książki pisane Brailem i rozpoznawały zapachy.  A to wszystko po to, by być bardziej wrażliwym na potrzeby innych, szczególnie tych potrzebujących naszej pomocy i wsparcia.
 • 16 października – wielkie uroczyste święto w naszej szkole, tego dnia nadano jej imię św. Jana Pawła II oraz przekazano nowy sztandar. To wydarzenie przejdzie do historii szkoły od tej pory pełna nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku.
 • 14-18 października – jak co roku, obchodziliśmy tydzień papieski poświęcony naszemu patronowi wielkiemu Polakowi – Janowi Pawłowi II. Było nawiązanie do filozofii patrona szkoły - Jana Pawła II, wspomnienie Święta Szkoły oraz rozstrzygnięcie konkursów. "Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro."- z tą myślą wróciliśmy do swoich obowiązków.
 • 22 października - Dzieci z oddziału przedszkolnego, wybrały się do Pizzerii ,,Da Grasso" na warsztaty pieczenia pizzy. Każdy dostał kucharską czapkę i fartuszek. Kucharz prezentował kolejne etapy wykonywania pizzy. Przedszkolaki wykazały się swoimi umiejętnościami i pomysłowością. Po upieczeniu nastąpiła degustacja. Wszystkie pizze były przepyszne. W dowód uznania dzieci dostały pamiątkowe dyplomy.
 • 23 października – uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Jedynka pije wodę”.

Jednym z elementów projektu było spotkanie uczniów klas V z przedstawicielem

PWiK w Giżycku p. Jolantą Saługa, która utwierdziła wszystkich w przekonaniu, iż giżycka woda jest zdrowa - bo zawsze świeża, smaczna - gdyż pobierana z pokładów głębinowych, bezpieczna - ponieważ kontrolowana na każdym etapie produkcji
i dystrybucji oraz tania - bo 1000 litrów kosztuje tyle co 3l w dwóch plastikowych butelkach. W ramach projektu zorganizowano również  konkurs wiedzy o wodzie, który objęty został patronatem burmistrza Giżycka. Podczas konkursu trzyosobowe drużyny z klas V i VI rywalizowały w kilku konkurencjach,  w trakcie których musiały wykazać się  szeroką wiedzą dotyczącą wody.

 • 23 października - w naszej szkole gościliśmy Pana Dariusza Matyjasa. W trakcie spotkania z uczniami klas IV - VIII przybliżył historię Grafiki Polskiej.
 • 24 października - dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej 6-latków, zorganizowanej przez Przedszkole ,,Bajka''. Zajęły III miejsce,
  a w nagrodę otrzymały puchar i torbę ze słodyczami.
 • 25 października – braliśmy udział w Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym.
 • 28 października – uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu
  w Indywidualnych  Biegach Przełajowych szkół podstawowych w Giżycku. Podopieczni p. Jolanty Świderskiej dwukrotnie stanęli na podium: Filip Karwowski
  z klasy V a zajął II miejsce oraz Michalina Wawer z klasy VIII a zajęła również II miejsce.
 • 31 października - uczniowie klas 0- III kojarzyć będą z jesiennym warzywem – dynią.  W przystrojonych dyniami salach dowiedzieli się, jakie są wartości odżywcze
  i zdrowotne tego warzywa. Dzięki zaangażowaniu Rodziców mieli okazję spróbować zupy z dyni oraz pysznie wyglądających dyniowych babeczek. Wykonali przeróżne prace plastyczno - techniczne.
 

 

WRZESIEŃ

 

 • 2 września – odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Z ogromną radością po wakacyjnej przerwie Pani dyrektor Marina Rudis - Rodak powitała wszystkich uczniów na uroczystym apelu inaugurującym nowy rok szkolny. Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Przerwany marsz 1939-2019”. Honorowymi gośćmi uroczystości byli przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Związku Dzieci Wojny oddział Giżycko. Wydarzenia sprzed 80 laty upamiętniono minutą ciszy. 

Wychowawcami klas w roku szkolnym 2019/2020 zostali:

 

Lp.

Nauczyciel

 

Klasa

1.

p. Joanna Gulan

0

2.

p. Beata Dunowska

IA

3.

p. Eliza Perwejnis

IB

4.

p. Marzanna Wolska

IIA

5.

p. Ewelina Król

IIB

6.

p. Agnieszka Kazukiewicz

IIIA

7.

p. Ewa Konieczna

IIIB

8.

p. Jolanta Cichocka

IVA

9.

p. Agnieszka Zielińska

VA

10.

p. Krystyna Chrapowicka

VB

11.

p. Anna Orczyc

V C

12.

p. Dorota Leszek

VIA

13.

p. Jolanta Świderska

VI B

14.

p. Monika Organ

VIIA

15.

p. Tomasz Sztafa

VIIIA

 • 7 września – odbyła się VIII edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Prezydenta RP. Szkołę na Pasażu Portowym reprezentowali uczniowie naszej szkoły wraz z p. Adrianem Burzyńskim. Zebrani czytali nowelę Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.
 • 12 września – odbył się profesjonalny trening karate dla uczniów z klasy IIIB i VA. Trening poprowadził p. Rafał Graca.
 • 14 i 28  września - grupa rowerowa z klasy VI b wzięła udział w rajdzie rowerowym.
  W tym dniu uczniowie zwiedzili najważniejsze giżyckie zabytki : Twierdzę Boyen, Most Obrotowy na Kanale Giżyckim oraz  Wieżę Ciśnień.
 • 16 września –  dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy
                             Dzień Kropki. 
 • 24 września - odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Przewodnicząca – Amelia Siemaszkiewicz

Z-ca przew. – Maja Cituk

Skarbnik – Michalina Wawer

 

Opiekunem SU został wybrany p. Adrian Burzyński.

Funkcję Rzecznika Praw Ucznia sprawuje p. Mirosław Boć.

 • 28 września - odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny  w Tenisie Stołowym
                         w kategoriach Skrzat i Żak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1
  ul. Gimnazjalna 1
  11-500 Giżycko
 • (87) 4282416