• Walentynki

• ❤️ 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni ❤️

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Już kilka dni wcześniej, przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na stoliku na dolnym korytarzu na kartki walentynkowe. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem

• Walentynka dla Seniora

• Uczniowie z naszej szkoły włączyli się do akcji „Walentynka dla seniora” ❤️ Jest ona skierowana do giżyckich seniorów z Domu Pomocy Społecznej.

W święto zakochanych nie zapominamy o nich i podarowaliśmy im trochę miłości, w postaci własnoręcznie przygotowanych kartek walentynkowych ✉️

Dziękujemy za zaangażowanie! 🫶

Martyna Augustynowicz

Karolina Pierzycka

Monika Murach - Gładczuk

Ewelina Król

Patrycja Bieniek

• Walentynki.

• Walentynki,14 lutego.

Pierwsze skojarzenie?

Zakochana para, czyli …. Barbie i Ken. Na pewno ich znacie.Towarzyszyli wielu pokoleniom dzieci, które dorastały w ich kulcie. W dniu dzisiejszym przybyli do giżyckiej Jedyneczki wraz ze swoimi przyjaciółmi -  Elą i Michałem, by całej społeczności szkolnej przedstawić swoją nową historię napisaną przez samozwańczego autora scenariusza – p. Monikę Organ. Zabawna, pouczająca, przepełniona muzyką i tańcem inscenizacjapod tytułem: Miłość od pierwszego burgera została zaprezentowana  na szkolnej scenie, oczywiście w Dniu świętego Walentego. Zapytacie, skąd taki tytuł? Drugi akt sztuki, w którym strzała Amora trafia w serca bohaterów w sposób nieoczekiwany, toczy się w MacDonaldzie niedawno otwartym w naszym mieście. To właśnie w „Macu” dzieją się rzeczy magiczne i zabawne. Zmieniają się relacje, uczucia, a wszystko na tle wspaniałej muzyki, porywającej do tańca i zachęcającej do wspólnego wykonania utworu Zanim pójdę zespołu Happysad.  Widzowie tego wydarzenia spektaklu tak naprawdę uczestniczyli w dwóch przedstawieniach jednocześnie, gdyż główni bohaterowie w trzecim akcie wybrali się do Giżyckiego Centrum Kultury na spektakl pod tytułem: Rozstania i powroty. Połączenie tańca i pantomimy do muzyki zespołu Lordofon- przeboju Francoise Hardyw reżyserii p. Joanny Wiadrowskiej podbiło  serca całej widowni.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu całej grupy teatralnej składającej się z uczniów klas 6b, 7a, 7b i … 3a udało się zrealizować projekt, który zakończyły gromkie brawa publiczności. Trzeba zaznaczyć również, że gdyby nie świetnawspółpraca twórców spektaklu, w tym autora scenografii – p. E. Moszczyńskiej-Wierzchowskiej, autora prezentacji – p. E. Król oraz p. D Leszek – koordynatora projektu, nie byłoby takich efektów.

Jeżeli Wam się podobała nowa historia Barbie i Kena, dajcie znać, czy chcecie więcej takich przedstawień. „Łapka w górę” J

Monika Organ