• Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła wzięła udział w  VIII edycji Certyfikatu Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego pt. O zieleń w szkolnym ogrodzie dbamy, czyste powietrze mamy. W ramach realizacji zadań konkursowych przy szkole powstała Biblioteczka pod chmurką, w której znajdują się książki m.in. o tematyce przyrodniczej.

Konkurs był realizowany w ramach projektu Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze na Warmii i Mazurach, którego organizatorem był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. A film promujący nasze działania został wyświetlony na uroczystej gali :)

• Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

• W sobotę, 9 grudnia br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1  im. św. Jana Pawła II  w Giżycku odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Giżyckiego. Turnieje w naszej szkole cieszą się dużą popularnością i zawsze mają bardzo silną obsadę. Rywalizacja sportowa to jedno, ale uśmiech na twarzach dzieci jest bezcenny.

Na Turnieju mieliśmy wspaniałego gościa w postaci Świętego Mikołaja , który bawił się z dziećmi, obdarował ich prezentami i słodkościami.

Serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do organizacji tak wspaniałej imprezy a w szczególności rodzicom za zorganizowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników turnieju.

Wyniki naszych uczniów prezentowały się następująco:

Skrzaty

miejsce 4. Antoni Sołtysek

miejsce 5. Filip Wójtowicz

miejsce 7-8. Olaf Michalec

Żaczki

miejsce 1. Maja Murawska

miejsce 2. Nadia Lachowicz

miejsce 4. Hanna Kaczmar

miejsce 6. Milena Janowska

miejsce 7. Natalia Chmielewska

Młodziczki

miejsce 2. Iga Baniewska

miejsce 3. Aleksandra Bronk

Kadet

miejsce 2. Kamil Kresin

miejsce 4. Paweł Ciak

miejsce 7-8. Jan Bronk

• Spotkania z Rodzicami.

• Serdecznie zapraszamy na spotkania z Rodzicami w dniu 14 grudnia br., według załączonego harmonogramu.

Dyrekcja i nauczyciele SP 1

• Mikołajki

• 6 grudnia w naszej szkole odbył się dzień niezwykły, pełen magii, uśmiechu i wspólnego świętowania - Mikołajki!

Wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia przyszli do szkoły ubrani w kolorach białym, czerwonym i zielonym, co stworzyło niepowtarzalny klimat Mikołajek. Atmosfera była niesamowicie radosna, a korytarze naszej szkoły tętniły życiem.

Święty Mikołaj odwiedził nas osobiście i obdarował wszystkich uczniów słodkościami.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za udział, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę, jaką razem stworzyliśmy. Dzięki Wam Mikołajki stały się niezapomnianym wydarzeniem, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy jeszcze raz za wspólne świętowanie i do zobaczenia na kolejnych, równie magicznych wydarzeniach w naszej szkole!

• Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi

• Bardzo miło nam poinformować, iż nasza szkoła zdobyła Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi.

Czym jest taki certyfikat? „Zielona Flaga" jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu.

Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jako jedyna jest uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.

Nasza szkoła o aplikację ubiegała się po raz pierwszy, realizując zadania z tematu: bioróżnorodność.

Koordynatorami działań były: Joanna Gulan i Anna Januszewska

• Pasowanie na czytelnika

• W dniach 28 i 29 listopada, uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną i zostali pasowani na czytelników. Zanim stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej musieli zaliczyć zadania, które oceniały wychowawczynie poszczególnych klas. Wszystkie klasy spisały się znakomicie: wymieniły etapy powstawania książki, zasady obchodzenia się z książkami oraz świetnie rozpoznały postacie ze znanych bajek. Po zaliczeniu zadań wszystkie pierwszaki złożyły ślubowanie i zostały pasowane przez panią bibliotekarkę, gęsim piórem, na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każda klasa otrzymała dyplom, a dzieci otrzymały pamiątkowe książki .