• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przeszedł do historii, z tej okazji 17 listopada 2023r., świętowaliśmy kolejny raz akcję z cyklu „Starsi uczniowie sprawdzają, czy wszyscy tabliczkę mnożenia znają”.  Uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych naszej szkoły podzieleni byli na komisje egzaminacyjne, które przeprowadzały symulację egzaminu wśród klas kl. III- VIII oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Uczestnik egzaminu, po pomyślnym rozwiązaniu zadań, otrzymywał certyfikat i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Całość została przeprowadzona w wesołym nastroju. Łącznie w akcji wzięło udział około 215 osób, a to matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, uczymy się i rozwijamy kolejne cenne umiejętności. Nauka przez zabawę często zostaje na dłużej w głowie, a także jest znacznie przyjemniejsza. Chcemy w dalszym ciągu propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia.

Gratulujemy!

Nauczyciele matematyki

• "Bądź widoczny na drodze"

• 14 listopada 2023 r.  kilkunastu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II
            w Giżycku wraz z uczniami Giżyckiego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz  Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych wzięło udział w wydarzeniu „Bądź widoczny na drodze” zorganizowanym przez MOSiR we współpracy z Policją Powiatową oraz  Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Koordynatorem tego wydarzenia był Mirosław Boć.

Podczas tego  przedsięwzięcia  organizatorzy przypomnieli o  obecnie panujących  warunkach pogodowych
            i wcześnie zapadającym zmroku, który  powoduje, że nieoznakowani piesi i rowerzyści są słabo widoczni dla kierowców. Dlatego tak  istotnym jest systematyczne przypominanie o konieczności używania elementów odblaskowych przez tych uczestników ruchu poruszających się po zmierzchu.

Z zapisu prawa o ruchu drogowym wynika, że używanie elementów odblaskowych po zmierzchu jest obowiązkowe jedynie poza obszarem zabudowanym,  a za ich brak grozi mandat w wysokości 100 złotych. Jednak to nie kary powinny nas zachęcać do noszenia odblasków, a dbałość o własne bezpieczeństwo. Dlatego w trakcie tego  spotkania zachęcaliśmy, aby korzystać z odblaskowych oznaczeń również poruszając się w obszarze zabudowanym, gdyż znacznie poprawia ono widoczność, a w konsekwencji bezpieczeństwo. Świadomość tego, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od widoczności, powinna towarzyszyć każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Szczególnie biorąc pod uwagę, że w naszym mieście jest wiele miejsc nieoświetlonych, a duży ruch uliczny
            i oślepiające światła aut nie pomagają kierowcy dostrzec pieszego, czy rowerzysty. W przypadku tych drugich przypomnieliśmy również, że poruszając się rowerem warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, jednak przede wszystkim najważniejsze jest odpowiednie oświetlenie tego pojazdu.

Dziękuję bardzo za udział w tym przedsięwzięciu Burmistrzowi Miasta Giżycka Wojciechowi Karolowi Iwaszkiewiczowi, przedstawicielom Policji oraz Pani Ewie Ostrowskiej dyrektor Centrum Profilaktyki i Integracji Społecznej w Giżycku za okazaną pomoc w realizacji tego wydarzenia.

Mirosław Boć

• Święto Niepodległości

• 11 listopada reprezentacja szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym, z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w kościele św. Brunona w Giżycku. Po mszy nastąpił przemarsz ulicami miasta pod pomniki pamięci narodowej i uroczyste złożenie kwiatów.

• Największa lekcja WF z Arturem Siódmiakiem

• 09 listopada - klasa 7b pod opieką p. Kamilli Tomaszewskiej oraz p. Tomasza Kazukiewicza udała się do Gdańska do Ergo Areny na niecodzienne wydarzenie.

Kolejny raz (po raz ósmy) nasi uczniowie  wzięli udział w  Największej Lekcji WF-u z Arturem Siódmiakiem. Na  tej spektakularnej lekcji  pojawiło się łącznie, w turach, ponad 4 tysiące uczestników, których dopingowali znani byli i aktywni sportowcy

Uczniowie zostali podzieleni na kilkanaście grup, trenujących w formie obwodów stacyjnych. Dzięki temu każdy mógł spróbować swoich sił w wielu konkurencjach i sprawdzić się w różnych zadaniach.

Po treningu nasza grupa odwiedziła Jump City, gdzie odbyliśmy kolejną lekcję WF -tym razem był to trening na trampolinach.

Cel – zbudowanie sportowego zaangażowania wśród uczniów naszej szkoły został zrealizowany. Tak trzymać!

• Przerwa na czytanie

• 27 października w naszej szkole odbyła się akcja czytelnicza realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Akcja miała na celu: promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integrację środowiska szkolnego, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Tego dnia uczniowie szkoły mieli za zadanie przynieść swoją ulubioną książkę i czytać ją na każdej przerwie w wybranym przez siebie miejscu. W szkole zostały zorganizowane kąciki czytelnicze. W klasach pierwszych i w zerówce uczniom czytali wychowawcy i starsi koledzy.

Zadaniem gospodarzy klas było zliczanie czytających osób z klasy i podanie wyników wychowawcy.

W naszą akcję włączyło się 180 osób. Swoją postawą udowodniliśmy, że czytanie jest wspaniałą nauką i zabawą. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie.