• Rok 2005/2006

• ROK SIÓDMY 2005 – 2006

A jesień był ciepła tego roku: lekcje trwały przy otwartych drzwiach:

Rada Pedagogiczna liczyła nadal 38 nauczycieli, ale nastąpiły niewielkie zmiany: odeszły panie Małgorzata Grabowska – wyjazd do USA i Marzanna Wołczek – przeszła do szkoły na Wilanowie. Doszli natomiast: ksiądz Henryk Dąbrowski - religia i pani mgr inż. Danuta Dąbrowska – j. niemiecki oraz pani mgr Anna Bielak – wych. fizyczne.

Wychowawcami klas I zostali:

I A – p. Anna T. Orczyc-Musiałek

I B – p. Jolanta Zawadzka

I C – p. Marzenna Grochowalska

I D – Piotr Sadkowski

I E – p. Michał Glinka

I F – p. Monika Organ

I G – p. Krystyna Chrapowicka

Oto na zdjęciu Rada Pedagogiczna w pełnym składzie.

Na szkole pojawił się także wielki napis: Gimnazjum Jana Pawła II – tak rozpoczęło się przygotowanie szkoły do planowanej uroczystości oficjalnego nadania imienia i sztandaru Gimnazjum.

Wśród klas pierwszych po raz pierwszy pojawiła się klasa sportowa – żeglarska, która zapoczątkowała istnienie w Gimnazjum klas sportowych.

Jesienią klasy pierwsze korzystając z pięknej pogody swoje „pasowanie” odbyły w lesie miejskim.

Z inicjatywy p. G. Moro powstał w szkole Klub Integracji Społecznej „Jesteśmy potrzebni i potrzebujemy innych”, który pełnił rolę świetlicy uczniowskiej. Działalność i wyposażenie Klubu sfinansowane zostało przez Urząd Marszałkowski.

Aneta Borkowska i Dawid Chodnicki zostali wybrani przez młodzież Gimnazjum jako ich reprezentanci do Młodzieżowej Rady Miasta. Jak radni MRM pracowali w Komisji Promocji Miasta.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. K. Chrapowickiej przystąpili do udziału w wolontariackich akcjach pomocy społecznej. W ramach akcji „świątecznej zbiórki żywności” udało się naszym uczniom zebrać 3210kg różnych produktów spożywczych. Na nich także wypadło przygotowanie (tu z udziałem p. T. Bartold) scenografii sceny Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy.

22 maja w naszej szkole gościł ksiądz biskup Romuald Kamiński. Była to rutynowa wizyta biskupa diecezjalnego w ramach nadzoru pedagogicznego. Księdzu biskupowi towarzyszył ksiądz prałat dr Zdzisław Mazur. Goście spotkali się z Radą Pedagogiczną oraz z uczniami.

Szkołę odwiedził pies policyjny Tara (labrador). Sprawdził czy nie unosi się w szkole zapach narkotyków. Po starannym obwąchaniu wszystkich kątów wyszczekał, że jesteśmy OK. Narkotyków, a nawet tylko ich zapachu nie stwierdził. Byliśmy „czyści” – to jedna z najlepszych wiadomości tego roku.

Nasza biblioteka szkolna osiągnęła poziom 7301 woluminów. W ciągu całego roku 93% uczniów wypożyczało 3065 książek. Wypadło to po 7 książek na każdego ucznia w ciągu 10 miesięcy roku szkolnego. Najczęściej z wypożyczalni korzystały: Natalia Kurpis – 46 książek, Monika Doniec - 40 książek, Aneta Cichulska – 35 książek i Aleksandra Szyffers -34 książki.

Tytuł Najlepszego Absolwenta uzyskali

Aleksandra Kowal kl. 3 b i Michał Sienkiewicz kl. 3a

Tytuł najlepszej klasy i Puchar Dyrektora zdobyła

KLASA III A (mat.)