- Rok szkolny 2024/2025
- Rok szkolny 2023/2024
- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2021/2022
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- Rok szkolny 2014/2015
- Rok szkolny 2013/2014
- Rok szkolny 2012/2013
- Rok szkolny 2011/2012
- Rok szkolny 2010/2011
- Rok szkolny 2009/2010
- Rok szkolny 2008/2009
- Rok szkolny 2007/2008
- Rok szkolny 2006/2007
- Rok szkolny 2005/2006
- Rok szkolny 2004/2005
- Rok szkolny 2003/2004
- Rok szkolny 2001/2002
- Rok szkolny 2002/2003
- Rok szkolny 2000/2001
- Rok szkolny 1999/2000
Rok szkolny 2009/2010
Wrzesień
Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego p. burmistrz Jolanta Piotrowska pożegnała byłego dyrektora gimnazjum p. Stefana Orczyc – Musiałka i powitała nową panią dyrektor Monikę Organ i panią wicedyrektor Lucynę Siutę.
Nowy rok szkolny uczniowie rozpoczęli ze swoimi wychowawcami:
Ia – Michał Glinka
Ib – Anna Teresa Orczyc - Musiałek
Ic – Anna Orczyc - Musiałek
Id – Marzenna Grochowalska
IIa – Jolanta Cichocka
IIb – Jarosław Lewiński
IIc – Jolanta Kiezik
IId – Małgorzata Melnyk
IIe – Agnieszka Zielińska
IIIa – Renata Pawelec
IIIb – Katarzyna Banach
IIIc – Aneta Zaniewicz
IIId – Małgorzata Wójcik
IIIe – Mirosław Boć
Po wakacjach pełni werwy i optymizmu zabieramy się do pracy. Oprócz zespołów przedmiotowych, które działają od początku gimnazjum, pani dyrektor powołała następujące komisje:
- Komisja ds. Dydaktyki – przewodnicząca – p. Marzenna Grochowalska
- Komisja ds. Jakości Pracy Szkoły – przewodnicząca – p. Ewa Moszczyńska –
Wierzchowska
- Komisja ds. Wychowania i Opieki – przewodnicząca – p. Grażyna Moro
- Komisja ds. Organizacji Pracy Szkoły – przewodniczący – p. Jarosław Lewiński
- Komisja ds. Rekrutacji i Promocji Szkoły – przewodnicząca – p. Katarzyna Banach
Październik
Nagrody i wyróżnienia w Dniu Edukacji Narodowej
Pedagodzy z naszego gimnazjum zostali docenieni za swój trud. Nagrody otrzymali:
- Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej – p. Marzenna Grochowalska
- Nagrodę Marszałka Województwa – p. Stefan Orczyc – Musiałek
- Nagrody Burmistrza Miasta: p. Katarzyna Banach, p. Michał Glinka, p. Grażyna Moro, p. Monika Organ
Nagroda Dyrektora Szkoły : p. Lucyna Siuta i p. Mirosław Boć
Projekty unijne w szkole
W roku szkolnym 2009/2010 nasze gimnazjum realizuje dwa projekty unijne finansowane przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”.
Pierwszy z nich: „Naszą przyszłość kształtuje teraźniejszość” adresowany jest do uczniów pragnących rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Koordynatorem szkolnym jest p. Monika Organ. Uczniowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych: artystycznych, matematyczno – przyrodniczych, informatycznych oraz językowych. Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży oraz podniesienie jakości kształcenia.
Drugi to: „Pomocna dłoń”. Koordynatorem szkolnym jest p. Katarzyna Banach. Uczniowie uczestniczą w zajęciach: wyrównawczych, korekcyjno – kompensacyjnych, doradztwie zawodowym i zajęciach z psychologiem. Główny cel projektu to pomoc uczniom potrzebującym wsparcia.
W naszej szkole dużo się dzieje
- 28 października 2009 roku odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. Do głosowania przystąpiło 106 uczniów. Zdecydowaną większością głosów wygrał p. Mirosław Boć.
- Tydzień Papieski
12-16 października 2009 ogłoszono Tygodniem Papieskim. Uczniowie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzież pod opieką p. Barbary Pieńkowskiej i p. Krystyny Chrapowickiej kwestowała przy kościele św. Brunona.
- w październiku przy Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II otwarto miasteczko ruchu drogowego. Inwestycję tę współfinansowały: PZU, WORD w Olsztynie, miasto Giżycko. Dzięki tej inwestycji uczniowie szkół z powiatu giżyckiego będą mogli uczyć się zasad poruszania po drogach w dużo lepszych warunkach, w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistego ruchu drogowego.
Listopad
Nie zapominamy o rocznicach
10 listopada odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowała go p. Jolanta Kiezik z uczniami naszego gimnazjum. Oprawą artystyczną zajęła się młodzież pod opieką p. Krystyny Chrapowickiej.
Nasi uczniowie pod czujnym okiem p. Anety Zaniewicz przygotowali również przedstawienie pt. „Bo nie ma ziemi wybranej, jest tylko ziemia przeznaczona”. Zostało ono wystawione w GCK z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
Wydarzenia kulturalne
Wyjścia do kina, GCK oraz uczestniczenie w spektaklach wystawianych przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu to doskonały sposób na zbliżenie młodzieży z kulturą.
- XI 2009 – młodzież uczestniczy w seansie filmowym pt. „Dzieci Ireny Sendlerowej”
- XII 2009 – Koło Miłośników Sztuki Pięknej uczestniczy w spotkaniu z aktorem p. Z. Waszkielewiczem, absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie, który interesująco opowiada o swojej profesji.
- II 2010 – uczniowie gimnazjum oglądają spektakl teatralny pt. „Samotni w tłumie” oraz uczestniczą w spotkaniu
z aktorem.Grudzień
Projekt „Boże Narodzenie w naszej szkole”
Szczególnie uroczyście przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. W poniedziałek uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami dekorowali swoje sale lekcyjne, przygotowywali gazetki klasowe o świątecznej tematyce, a na korytarzu pojawiła się piękna choinka. Poza tym tydzień ten obfitował w liczne konkursy na temat tradycji i zwyczajów świątecznych. Uczniowie zaprezentowali także jasełka. Nad przygotowaniem prezentacji czuwały p. Małgorzata Wójcik i p. Aneta Zaniewicz. Święta Bożego Narodzenia są bardzo radosne i chcielibyśmy, żeby ta radość zagościła w każdym domu. W związku z tym wszystkie klasy przygotowały świąteczne paczki rodzinom potrzebującym, które zostały dostarczone do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Głównym celem projektu było przypomnienie uczniom idei świąt, jak również tego, że pracując wspólnie, możemy zdziałać bardzo dużo.
Luty
Deutsch Wagen Tour w Gimnazjum nr 1 w Giżycku
18 II 2010r. gościliśmy p. M. Schmachtenberger. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego poprzez różnorodne formy kształcenia. W trakcie zajęć uczniowie brali udział w różnych konkursach, odpowiadali na pytania, układali puzzle, ćwiczyli słownictwo, grając w kalambury, oglądali slajdy prezentujące kraje niemieckojęzyczne. Nad wszystkim czuwała p. Marina Rudis-Rodak.
Marzec
Po wysiłku umysłowym czas na: „Dzień żartu w naszej szkole”
Tego dnia (19 III 2010r.) odbyły się:
- wiosenny pokaz mody gimnazjalnej
- konkurs: „Kodeks Ucznia na wesoło”
- mistrzostwa klas w unihokeju
- konkurs „Mistrz opowiadania dowcipów szkolnych”
Kwiecień
Kolejny projekt to: „Tradycje i zwyczaje wielkanocne”
Młodzież pod opieką nauczycieli włączyła się w przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Ogłoszono konkurs na: gazetkę wielkanocną i dekorację klasy, kartkę świąteczną, palmę, pisankę oraz ogólnoszkolny konkurs pt. „Zwyczaje i tradycje wielkanocne”.
Uczniowie obejrzeli „Misterium na Wielki Post”, nad którego przygotowaniem czuwały p. Aneta Zaniewicz i p. Barbara Pieńkowska. Dzień zakończyła „szkolna bitwa na jajka”.
Czerwiec
Od kilku lat w ramach wymiany polsko – niemieckiej nasi uczniowie systematycznie wyjeżdżają do Dusseldorfu i przyjmują u siebie uczniów z Realschule. Od 7 do 13 czerwca 2010r. gościliśmy u nas zaprzyjaźnioną młodzież. Opiekunem i organizatorem wymiany jest p. Ewa Moszczyńska – Wierzchowska. Czas mijał przyjemnie i wesoło: spływ kajakowy Krutynią, żywa lekcja historii w Galindii, wycieczka do Olsztyna, przejażdżka statkiem. To tylko niektóre z atrakcji. Pogoda sprzyjała, humory dopisały, pozostały piękne wspomnienia.