Historia szkoły
- Rok szkolny 2024/2025
- Rok szkolny 2023/2024
- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2021/2022
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- Rok szkolny 2014/2015
- Rok szkolny 2013/2014
- Rok szkolny 2012/2013
- Rok szkolny 2011/2012
- Rok szkolny 2010/2011
- Rok szkolny 2009/2010
- Rok szkolny 2008/2009
- Rok szkolny 2007/2008
- Rok szkolny 2006/2007
- Rok szkolny 2005/2006
- Rok szkolny 2004/2005
- Rok szkolny 2003/2004
- Rok szkolny 2001/2002
- Rok szkolny 2002/2003
- Rok szkolny 2000/2001
- Rok szkolny 1999/2000
KWIECIEŃ 2025
01 kwietnia- w naszej szkole obchodziliśmy Dzień bez plecaka. Zamiast plecaków na szkolnych korytarzach pojawiły się wiadra, kosze, garnki, poszewki, worki, a nawet wózki na zakupy.
02 kwietnia- z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, uczniowie klasy III a uczestniczyli w niezwykle wartościowej lekcji o tolerancji pt. „Spójrz inaczej...”. Zajęcia poprowadziła p. Jagoda Rybak, nauczyciel współorganizujący kształcenie, która na co dzień pracuje z dziećmi w spektrum autyzmu.
02 kwietnia- w klasie V b odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, którego celem było podniesienie świadomości uczniów na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz konsekwencji zachowań agresywnych, przemocowych i hejtu– zarówno w świecie realnym, jak i w przestrzeni internetowej.
02 kwietnia- uczniowie klasy I a uczestniczyli w Kiermaszu Wielkanocnym zorganizowanym przez SOS-W w Giżycku.
03 kwietnia- klasa V b miała okazję uczestniczyć w niezwykle interesujących warsztatach „Finansowe Roz(g)rywki”, zorganizowanych przez Santander Bank. To była prawdziwa lekcja praktycznej ekonomii. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zgłębiali tajniki świata finansów, dowiadując się, czym są reklama, lokata i podaż.
07 kwietnia- uczniowie klasy V b wzięli udział w warsztatach ceramicznych w pracowni Ogniem Malowana. Wszyscy z zapałem oddali się tworzeniu własnych, unikalnych ozdób wielkanocnych z gliny.
07 kwietnia- pod hasłem „Czysta woda z Giżycka” w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Uczniowie mieli możliwość uzyskania wielu cennych informacji na temat „giżyckiej kranówki”, m.in.: skąd pochodzi, na jakiej głębokości jest pobierana, na czym polega proces jej uzdatniania oraz, przede wszystkim, jakiej jest jakości.
08 kwietnia- klasa III c odebrała nagrodę za wygraną w konkursie „Herosem się jest, a nie bywa”. Trzecioklasiści spotkali się z przedstawicielkami Fundacji Herosi, które opowiedziały uczniom o działalności fundacji oraz pracy wolontariuszy na oddziałach dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Uczniowie wzięli również udział w spotkaniu z twórcą internetowym Sebastianem Kowalczykiem, który opowiedział, na czym polega jego praca oraz jakie są blaski i cienie tego zawodu.
08 kwietnia- w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego pt. „Deutsch ist in", w którym nasi reprezentanci z klasy VIII a: Mykhailo Kanivets, Patryk Kurcewicz i Karol Marcisz zdobyli zasłużone pierwsze miejsce.
10 kwietnia- uczniowie klasy I a uczestniczyli w warsztatach ceramicznych w pracowni Ogniem Malowana, gdzie wykonali przepiękne ozdoby z gliny.
10 kwietnia- klasa II b uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, wzięli udział w warsztatach w Majsterni, gdzie tworzyli instrumenty z odpadów. Ponadto, odbyli spacer po Warszawie, podczas którego zobaczyli m.in. pomnik Warszawskiej Syrenki, Bulwary Wiślane, pomnik Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta i Pałac Królewski oraz Stadion Narodowy.
14- 16 kwietnia- uczniowie klas III a, III b oraz III c przystąpili do egzaminu trzecioklasisty. To były dni pełne skupienia i intensywnej pracy umysłowej.
16 kwietnia- odbyło się spotkanie z lekarzem chirurgiem p. Maciejem Kisielem. Uczniowie rozmawiali o pracy zawodowej zaproszonego gościa. Dowiedzieli się, jakie cechy osobowości są ważne w pracy lekarza chirurga, z jakimi trudnościami można spotykać się w tym zawodzie oraz jak wygląda lekarska ścieżka edukacyjna.
16 kwietnia- klasy IV a, VI a oraz VI b uczestniczyły w wycieczce do Trójmiasta. Program wycieczki był ciekawy i intensywny. Uczniowie zwiedzili Muzeum Bursztynu w Gdańsku i Muzeum Experyment w Gdyni. Spacerowali także brzegiem morza w Sopocie oraz odwiedzili Ministerstwo Magii- restaurację Harrego Pottera.
23 kwietnia- z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy I b podjęli akcję sprzątania świata. Wyposażeni w worki i rękawiczki zebrali śmieci z terenu wokół szkoły.
23- 26 kwietnia- reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w niezwykłej przygodzie– wycieczce do Londynu. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję m. in. zobaczyć jedne z najbardziej ikonicznych miejsc stolicy Wielkiej Brytanii– Tower of London, majestatyczny Tower Bridge oraz nowoczesne i inspirujące muzeum sztuki Tate Modern. Spacerowali również w okolicach teatru Szekspirowskiego Globe. Rejs po Tamizie, natomiast, dostarczył im pięknych widoków, a przejażdżka kultowym czerwonym autobusem i metrem pozwoliła poczuć prawdziwie londyński klimat.
24 kwietnia- podczas zajęć kulinarnych w świetlicy w ramach projektu „Drugie Śniadanie w Jedynce na 6" uczniowie przygotowali społeczności szkolnej pyszną i zdrową sałatkę jarzynową.
24 kwietnia- uczniowie klasy II c przeżyli prawdziwą przygodę– wybrali się na wycieczkę do Parku Wodnego Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.
24 kwietnia- uczniowie klas II a, III a oraz III c wzięli udział w wyjątkowych warsztatach pt. „Obrazy z mchu”, prowadzonych przez firmę A&M Art of Nature. To niezwykłe spotkanie z naturą i sztuką pozwoliło dzieciom stworzyć własne zielone kompozycje z chrobotka reniferowego oraz innych naturalnych materiałów.
25 kwietnia- odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej, w którym nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy, zajmując następujące miejsca: 1. Wojciech Moroz- klasa VII a, 2. Kacper Miciukiewicz- klasa VII a oraz 3. Jacek Grygianiec- klasa V b.
27 kwietnia- zawodnicy UKS Jedyneczka Giżycko reprezentowali nasz klub w zawodach wojewódzkich w Pasłęku oraz w Międzynarodowym Mityngu otwarcia stadionu w Augustowie. Nasi sportowcy pokazali ogromnego ducha walki, zdobywając miejsca na podium i bijąc swoje rekordy życiowe. Zawodnicy zajęli następujące miejsca: 1. biegi przełajowe- Franciszek Rybicki- klasa VIII b, 1. bieg na 300 m- Patryk Kurcewicz- klasa VIII a, 2. skok w dal- Jakub Bagiński- klasa VIII a, 4. bieg na 600 m- Leon Tkaczyk- klasa IV b.
29 kwietnia- odbył się Szkolny Turniej Układania Kostki Rubika. Najwyższe miejsca zajęli w nim: 1. Antoni Sołtysek- klasa III a, 2. Szymon Milewski- klasa VI a, 3. Miłosz Maksimowicz- klasa IV b.
MARZEC 2025
6 marca- z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy III a wybrali się na wyjątkowe warsztaty rękodzieła do studia Slow Time. Podczas zajęć wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił w zaplataniu breloczków z makramy. Pod czujnym okiem pań instruktorek, dzieci uczyły się nowych technik. Każdy uczestnik stworzył własną, unikalną ozdobę.
7 marca- klasa II b świętowała Dzień Kobiet, biorąc udział w warsztatach kulinarnych w Pizzerii Oregano w Giżycku. Samodzielnie przygotowane pizze smakowały wyśmienicie.
9 marca- uczniowie naszej szkoły przekonali się o tym, że nauka nie musi być nudna, aktywnie uczestnicząc w warsztatach w Kortosferze. Zajęcia zorganizowano w ramach projektu pt. "Wymiary uważności".
10 marca- klasa V b odkryła magię makramy. Podczas warsztatów uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli własnoręcznie plecione breloczki i urocze wróżki. To była wspaniała okazja do rozwijania zdolności manualnych i artystycznej wyobraźni.
10 marca- w wyjątkowy sposób- na torach kręgielni Bowling Pub- klasa VII a świętowała Dzień Kobiet. Była to doskonała okazja do integracji, świetnej zabawy i oczywiście zdrowej rywalizacji.
10 marca- odbyły się warsztaty "Tabletowe dzieci na warsztatach życia". Skierowane były one do uczniów klas trzecich. Zasadniczym celem zajęć było, aby dzieci nauczyły się zaradności życiowej, pozostawiają tablet czy komputer. Dzieci pastowały buty, prasowały swoje ubrania, przybijały gwoździe i przyszywały guziki. Była to cenna lekcja życia.
10- 14 marca- klasa II b uczestniczyła w tygodniu składanek i łamigłówek. Dzięki inicjatywie Studenckiego Koła Naukowego "Spotęgowani", uczniowie codzienne rozwiązywali matematyczne łamigłówki.
11 marca- naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku. Sześciolatki zawitały na zaproszenie nauczycielki Agnieszki Kazukiewicz. Celem spotkania było poznanie naszej placówki, obejrzenie sali lekcyjnej oraz wspólna zabawa z najmłodszymi uczniami.
13 marca- świetlicowa grupa kulinarna przygotowała społeczności szkolnej smaczny mleczno- owocowy koktajl. Drugie śniadanie składało się z jogurtu naturalnego, truskawek, bananów i soku z cytryny.
14 marca- w naszej szkole królowała matematyka. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji, w tym gry logiczne i strategiczne oraz słodkości z symbolami matematycznymi.
21 marca- uczniowie klasy III a wzięli udział w wyjątkowych warsztatach robienia pizzy. Dzieci miały okazję poznać tajniki przygotowywania tej popularnej włoskiej potrawy, jednocześnie ucząc się o składnikach, technikach wyrabiania ciasta oraz zasadach odpowiedniego wypieku.
21 marca- klasa III c wybrała się na warsztaty wiosenno- wielkanocne do pracowni rękodzieła Slow Time. Trzecioklasiści, techniką makramy, własnoręcznie stworzyli przepiękne stroiki. To wymagające precyzji i skupienia zadanie sprawiło naszym uczniom wiele radości.
21 marca- z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, uczniowie klas IV a i IV b wybrali się na kręgle do Bowling Pub w Giżycku. Była to doskonała okazja do integracji, świetnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wielu uczniów miało okazję pierwszy raz grać w kręgle. Pozostali sprawdzili swoje umiejętności.
21 marca- klasa II b świętowała kreatywnie. Wraz z Malinową Pracownią klasa tworzyła obrazy z naturalnych elementów. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem, wykazując się ogromną kreatywnością. Takie zajęcia wyciszają, uczą cierpliwości, rozwijają motorykę małą i pobudzają wyobraźnię.
21 marca- klasa IV c wybrała się na poszukiwania wiosny w terenie. Uczniowie dotarli do Małpiego Gaju, gdzie czekały gry i zabawy na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem aktywności dzieci było wspólne pieczenie kiełbasek oraz pysznych szaszłyków.
21 marca- w klasie III b Pierwszy Dzień Wiosny był pełen radości i dobrej zabawy. Główną atrakcją tego dnia stał się Wiosenny Escape Room, zapewniający uczniom niezapomniane emocje i wrażenia.
21 marca- z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa II c wzięła udział w warsztatach robienia pizzy. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wyrabiali ciasto, dobierali ulubione składniki i cieszyli się wspólnym gotowaniem. To była nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do nauki pracy zespołowej i rozwijania kreatywności.
21 marca- klasa II a w ramach projektu "Szkoła w mieście", rozdawała mieszkańcom Giżycka własnoręcznie wykonane papierowe kwiaty. Było bardzo kolorowo i wesoło.
21 marca- z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa I b wybrała się na "wagary" do Party Time. Podczas warsztatów dzieci wykonały wielkanocne stroiki z gipsu, poszukiwały ukrytych marchewek oraz uczestniczyły w wyścigach turbo marchewek. Miłą niespodzianką były odwiedziny wielkanocnego zająca.
22 marca- UKS Jedyneczka wystartował w Mistrzostwach Województwa WMZLA i LZS w biegach przełajowych. Drużynowo zdobyliśmy złoty medal w klasyfikacji klubów LZS- Mistrzostwa Województwa oraz 4. miejsce w klasyfikacji klubów WMZLA. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 7 medali, w tym: 3 medale WMZLA- złoty, srebrny i brązowy oraz 4 medale LZS- złoty, srebrny i 2 brązowe. Medale WMZLA zdobyli: złoty- Franciszek Rybicki- klasa VIII b (Mistrz Województwa w biegu na dystansie 1,5 km), srebrny- Patryk Kurcewicz - klasa VIII a (Wicemistrz Województwa w biegu na dystansie 1,5 km), brązowy- Dawid Werkowski- klasa VIII a- w biegu na dystansie 1,5 km. Miejsca poza podium w klasyfikacji WMZLA zajęli: 6. miejsce- Leon Tkaczyk w biegu na dystansie 800 m, 10. miejsce- Tymon Kuncewicz w biegu na dystansie 800 m, 20. miejsce- Jakub Śledź w biegu na dystansie 1000 m, 11. miejsce- Jakub Bagiński w biegu na dystansie 1,5 km, 4. miejsce- Lena Skoniecka w biegu na dystansie 1,5 km. Medale LZS zdobyli: złoty medal- Franciszek Rybicki U16- klasa VIII b, srebrny medal- Patryk Kurcewicz U16- klasa VIII a, brązowy medal- Dawid Werkowski U16- klasa VIII a, brązowy medal- Lena Skoniecka U16- klasa VII b. Poza podium znaleźli się: 4. miejsce- Leon Tkaczyk- klasa IV b, 6. miejsce- Jakub Śledź- klasa V b.
22 - 23 marca- w Kolnie odbyły się IV otwarte mistrzostwa Kolna w tenisie stołowym „O puchar Jana z Kolna”. Nasze tenisistki zdominowały rywalizację w kategorii dziewcząt klas IV- VI i zajęły wszystkie miejsca na podium: 1. miejsce- Maja Murawska- klasa IV a, 2. miejsce- Nadia Lachowicz- klasa IV a, 3. miejsce- Iga Baniewska- klasa VI a. W rywalizacji chłopców klas I- III wysokie 2. miejsce zajął Antoni Sołtysek- klasa III a.
25 marca- nasi ósmoklasiści podczas spotkania rekrutacyjnego, mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną ZDZ w Giżycku. Przedstawiciele ZDZ omówili kierunki kształcenia, perspektywy zawodowe oraz możliwości rozwoju, jakie daje nauka w ich placówce.
25 - 26 marca- uczniowie klas IV– VI wzięli udział w wyjeździe do Trójmiasta w ramach szkolnego projektu „Wymiary uważności”, zdobywając wiedzę poprzez doświadczenia, eksperymenty i obserwacje.
26 marca- w ramach działań profilaktycznych uczniowie klasy I b uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, który omówił zagadnienia związane z agresją i przemocą.
27 marca- w ramach akcji "Szkoła w mieście" uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią- p. Patrycją Bieniek odwiedzili Przedszkole Niepubliczne Promyk w Giżycku, by czytać bajki najmłodszym.
28 marca- w ramach realizowanego w szkole projektu „Wymiary uważności” odbyły się warsztaty dla rodziców nastolatków klas IV - VI. Rodzice dowiedzieli się, jak rozwija się mózg nastolatka, dlaczego czasem trudno porozumieć się z dzieckiem i jak być jeszcze lepszym rodzicem, rozumiejąc potrzeby dziecka.
LUTY 2025
13 lutego- uczniowie naszej szkoły mieli okazję przenieść się do magicznego świata bajek. Podczas koncertu w GCK można było usłyszeć niezapomniane utwory z filmów "Akademia Pana Kleksa", które przenosiły w krainę wyobraźni i dziecięcych marzeń.
14 lutego- odbyła się prelekcja z udziałem funkcjonariusza Policji Pani Iwony Chruścińskiej. Podczas spotkania omówiono tematykę przemocy rówieśniczej, sposobów unikania zagrożeń oraz konsekwencji prawnych wynikających z ich nieprzestrzegania.
14 lutego- uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 4. edycji akcji “Walentynka dla seniora” organizowanej przez Panią Weronikę Smolak.
18 lutego- uczniowie klas I- III przenieśli się do świata pełnego przyjaźni, zabawy i dziecięcych przygód, oglądając spektakl pt. "Dzieci z Bullerbyn" zorganizowany w GCK.
20 lutego- w ramach projektu Drugie Śniadanie w Jedynce na 6, najmłodsi uczniowie przygotowali społeczności szkolnej zdrowe kanapki. Na razowym chlebie pojawił się biały serek, szynka, łosoś i koperek.
20-21 lutego- w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego- to wyjątkowy czas, który przypomina nam, jak ważna jest dbałość o poprawność i piękno naszego języka. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w licznych aktywnościach, które nie tylko rozwijały ich umiejętności językowe, ale także pokazywały, jak barwny i bogaty jest język polski.
24 lutego- w ramach projektu „Wymiary uważności”, grupa uczniów z klas: IV, V i VI uczestniczyła w wyjeździe do Sztynortu. Głównym jego założeniem było zwiększenie świadomości ekologicznej młodzieży.
24-28 lutego- w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Uważności. Przez cały ten czas uczniowie uczestniczyli w wielu warsztatach i działaniach nakierowanych na uważność- proces psychologiczny polegający na koncentrowania uwagi na zewnętrznych i wewnętrznych bodźcach.
25 lutego- klasy II a, II b i III c uczestniczyły w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonych przez Warmińsko- Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie. Warsztaty były pierwszą częścią nagrody za udział naszych uczniów w konkursie "Supermoce Pierwszej Pomocy".
STYCZEŃ 2025
05 stycznia- nasi młodzi lekkoatleci rozpoczęli sezon od udziału w Halowych Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych w Toruniu. Sportowcy zajęli następujące miejsca: 1. Patryk Kurcewicz– VIII a- bieg na 300 m z wynikiem 36.77; 2. Jakub Bagiński- klasa VIII a- skok w dal z wynikiem 5.38 m; 3. Franciszek Rybicki- klasa VIII b- bieg na 1000 m z wynikiem 2.50.05; 5. Dawid Werkowski- klasa VIII a- bieg na 600 m z wynikiem 1.40.28.
09 stycznia- ogłoszono wyniki międzyszkolnego konkursu "Wiedza o zawodach rzemieślniczych", w którym uczestniczyły uczennice klasy VIII b. Hanna Urban zajęła w nim 1. miejsce, natomiast Julia Aftyka- 2. miejsce.
10 stycznia- nasza szkoła rozbrzmiewała radosnym śpiewem podczas wyjątkowego noworocznego kolędowania. W ciepłej, świątecznej atmosferze spotkali się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz inni zaproszeni goście, by wspólnie śpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.
15 stycznia- dzięki Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Pana Rafała Opalińskiego z Fundacji Dzieci- Dzieciom pt. "Talentowskaz".
18 stycznia- czteroosobowa reprezentacja naszego klubu UKS Jedyneczka wzięła udział w Halowych Zawodach Lekkoatletycznych w Warszawie. Nasi zawodnicy spisali się wspaniale i zajęli następujące miejsca: 1. Patryk Kurcewicz- klasa VIII a- bieg na 60 m; 2. Patryk Kurcewicz- klasa VIII a- bieg na 600 m; 3. Franciszek Rybicki- klasa VIII b- bieg na 1000 m; 4. Lena Skoniecka- klasa VII b- bieg na 1000m; 8. Jakub Bagiński- klasa VIII a - skok w dal.
21 stycznia- uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu rekrutacyjnym Wojskowego Centrum Rekrutacji w ramach projektu Zawód Żołnierz.
22 stycznia- uczniowie klas ósmych wzięli udział w programie profilaktycznym Debata. Celem spotkania było zwiększenie wiedzy na temat możliwości rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych, w szczególności alkoholu. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.
22 stycznia- w Giżyckim Centrum Kultury odbył się coroczny Miejski Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez naszą szkołę. W tym roku przegląd został objęty Patronatem Burmistrz Miasta Giżycka. Dzieci z giżyckich szkół i przedszkoli wprowadziły wszystkich w przepiękną świąteczną atmosferę. Uczestnicy zaprezentowali wspaniałe wykonania polskich kolęd i pastorałek.
23 stycznia- uczniowie z klas I- III uczestniczyli w zorganizowanym w szkolnej sali gimnastycznej balu karnawałowym.
26 stycznia- nasza szkoła po raz kolejny wsparła WOŚP. W tym roku zbieraliśmy fundusze dla onkologii i hematologii dziecięcej. Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy, uczniów, rodziców i pracowników szkoły udało się zebrać kwotę 1 148,06 zł.
27 stycznia- otrzymaliśmy wyniki naszych uczniów, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym FENEK dla klas I- III- edycja jesienna. Konkurs odbył się 30 października 2024 r. Jego szkolnym koordynatorem była p. Martyna Augustynowicz. Oto wyniki: Klasa I- Laureaci: 5. miejsce- ex aequo: Piotr Mielziuk i Karol Kresin- klasa I b, Aleksander Hruby- klasa I a; nagrodzeni za udział: 17. miejsce- Ryszard Bukowski- klasa I a; Klasa II- Laureaci: 4. miejsce- Stanisław Bukowski- klasa II a, 7. miejsce- Wiktor Mikita- klasa II c, 8. miejsce- Zuzanna Gucwa- klasa II b, 9. miejsce- Hanna Król- klasa II b, 10. miejsce- Celina Górska- klasa II c; nagrodzeni za udział: 11. miejsce- Bartosz Kaleciak- klasa II c, 17. miejsce- Liliana Urbanowicz- klasa II a, 19. miejsce- Piotr Sójka- klasa II a; Klasa III- Laureaci: 6. miejsce- Mikołaj Hruby- klasa III c; nagrodzeni za udział: 13. miejsce- Jan Nowak - klasa III b, 14. miejsce- Antoni Sołtysek- klasa III a, 17. miejsce- Patrycja Wilamowska- klasa III b, 18. miejsce- Hanna Wasiura- klasa III b, 19. miejsce- Antoni Joks- klasa III b, 22. miejsce- Zuzanna Jasińska- klasa III b, 26. miejsce- Bartosz Mułyk- klasa III c.
GRUDZIEŃ 2024
02 grudnia- uczniowie klasy VIII b w ramach wydarzenia pod nazwą "Spotkanie z policyjnym mundurem" odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Giżycku. Podczas spotkania poznali wiele aspektów pracy w policji, co być może zaowocuje zainteresowaniem w przyszłości służbą na rzecz bezpieczeństwa.
02 grudnia- klasa IV b wybrała się na wycieczkę do Galerii Sztuki Schron w Giżycku. Uczniowie mieli okazję podziwiać tam dzieła artystów malarstwa, grafik i rzeźb. Zwiedzili zachowane korytarze podziemnego schronu przeciwlotniczego z 1944 roku oraz poznali historię obiektu.
02 grudnia- uczniowie klas II c i III b odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja w Mazurolandii. W programie znalazły się warsztaty malowania bombek, spotkanie ze Świętym Mikołajem, rozwiązywanie zagadek oraz rozpoznawanie dobrych i złych uczynków– te ostatnie trafiły do niszczarki złych uczynków. Każde dziecko otrzymało certyfikat pomocnika Świętego Mikołaja, odwiedziło jego pocztę, nakarmiło zwierzątka i zajrzało do sklepiku pełnego świątecznych upominków. To był dzień pełen radości i świątecznej magii.
03 grudnia- chętni uczniowie klas V a, VII a, VII b i VIII a obejrzeli spektakl pt. "Oskar i Pani Róża" w warszawskim teatrze Kamienica.
06 grudnia- klasa VIII b uczestniczyła w Slow Time w warsztatach, podczas których powstały piękne aniołki.
06 grudnia- nasza szkoła wypełniła się świątecznym klimatem– uczniowie wymieniali się prezentami, a na korytarzach można było spotkać Świętego Mikołaja rozdającego słodkości. Mikołajki to nie tylko dobra zabawa, ale także okazja do budowania więzi, wspólnego świętowania i okazywania sobie życzliwości.
06 grudnia- uczniowie ze świetlicy szkolnej przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj".
06 grudnia- z okazji mikołajek klasa III a wzięła udział w wyjątkowych warsztatach plecenia aniołków z makramy w Slow Time. Był to magiczny czas pełen kreatywności i śmiechu przy wspólnym tworzeniu świątecznych dekoracji. Uczniowie mieli okazję nabyć nowe umiejętności.
06-08 grudnia- dwie uczennice naszej szkoły: Maja Murawska i Nadia Lachowicz- obie z klasy IV a brały udział w 2. Grand Prix Polski Żaków w Tenisie Stołowym w Świdwinie w województwie zachodniopomorskim. Maja, po emocjonujących walkach, zajęła znakomite miejsce w przedziale 25- 32. Nadia, po walce w ćwierćfinale, ostatecznie zajęła miejsce w przedziale 5- 8 w Polsce.
11 grudnia- klasa II c odwiedziła Cukiernię "U Adama", gdzie odbyły się wyjątkowe warsztaty pierniczkowe. Mali cukiernicy własnoręcznie wałkowali, wykrawali i dekorowali pachnące pierniczki, odkrywając przy tym tajniki świątecznych wypieków.
12 grudnia- uczniowie z klasy II c wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z Fundacją Przełom pod hasłem “Nie boję się mówić NIE!”. Podczas wspólnej zabawy uczniowie poznali szkodliwe skutki różnych używek oraz dowiedzieli się, jak należy odmawiać, gdy ktoś je proponuje.
12 grudnia- w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Województwa Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Drużyna w składzie: Kamil Kresin, Paweł Ciak oraz Krzysztof Zera- wszyscy z klasy VIII b- zajęła 1. miejsce i awansowała do Mistrzostw Polski, które odbędą się w maju 2025 r.
13 grudnia- uczniowie klasy VIII a wzięli udział w kilkugodzinnym programie pt. Talentowskaz poprowadzonym przez p. Rafała Opalińskiego- socjologa, mentora, trenera i mówcę motywacyjnego. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do odkrywania swoich talentów w perspektywie dalszego rozwoju. Realizatorem przedsięwzięcia było Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.
16 grudnia- klasa III c zajęła 1. miejsce w konkursie Fundacji Herosi, która zajmuje się opieką nad pacjentami onkologicznymi. Uczniowie wraz z wychowawczynią- p. Martyną Augustynowicz nagrali teledysk do piosenki „Herosem się jest, a nie bywa”.
16 grudnia- uczniowie klasy III a odwiedzili Pszczelandię– Zagrodę Edukacyjną PUCER, w której wzięli udział w wyjątkowych warsztatach świątecznych.
17 grudnia- klasa III c wzięła udział w kolejnej odsłonie warsztatów z szycia w ramach projektu @Szyjemy dobro.
17 grudnia- uczniowie klasy I a uczestniczyli w świątecznych zabawach z Grinchem w pracowni Party Time. Podczas spotkania wszyscy wykonali przepięknie pachnące mydełka w kształcie Grincha.
19 grudnia- klasa III c, przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, wybrała się na świąteczne warsztaty do pracowni Slow Time. Uczniowie wykonali tam przepiękne sznurkowe aniołki.
20 grudnia- piątek 20 grudnia był ostatnim dniem pracy przed nadchodzącą przerwą świąteczną. W tym dniu w wielu klasach odbyły się spotkania świąteczne. Panował radosny nastrój, a w powietrzu unosiły się piękne zapachy świątecznych potraw.
LISTOPAD 2024
08 listopada- ogłoszono wyniki konkursu "Supermoce Pierwszej Pomocy" organizowanego przez Warmińsko- Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie. Uczniowie klas: II a, II b i III c wygrali warsztaty z pierwszej pomocy.
08 listopada- w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się, aby wspólnie uczcić 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
08 listopada- uczniowie klasy III a i III c wyruszyli na ulice Giżycka, aby zachęcić mieszkańców naszego miasta do świętowania odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci rozdawały przechodniom biało- czerwone flagi i przypominały o tym, jak ważna jest pamięć o tych, którzy walczyli o naszą wolność.
11 listopada- reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
12 listopada- uczniowie klasy VI a i VI b udali się na wycieczkę do Warszawy. Jej głównym celem było obejrzenie musicalu "Piotruś Pan" w teatrze Studio Buffo. Poza tym, odbył się spacer po Starym Mieście.
13 listopada- klasy I a i II c wzięły udział w Cyberlekcji 3.0. To nowa odsłona projektu edukacyjnego, który jest realizowany w ramach współpracy Ministerstwa Cyfryzacji oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego (NASK-PIB). Webinar skierowany był do klas I- III szkoły podstawowej, a jego temat brzmiał: "Nie klikaj w dziwne linki".
14 listopada- podczas zajęć kulinarnych w świetlicy szkolnej uczniowie przygotowali społeczności szkolnej koktajl mleczno- owocowy. Działanie odbyło się w ramach projektu "Drugie śniadanie w Jedynce na 6".
15 listopada- nasza szkoła dołączyła do akcji XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
15 listopada- Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej ogłosiło wyniki konkursu pt. “Plakat profilaktyczny”. Nasi uczniowie zajęli w nim następujące miejsca: klasy I- III: 1. Elena Piecowska- kl. III b, wyróżnienie- Zuzanna Minikowicz- kl. II c, wyróżnienie- Pola Tyczka- kl. II c, wyróżnienie- Wiktor Czapliński- kl. III b; klasy IV- VIII: 2. Natan Symonowicz- kl. III b, 2. Maksymilian Marcinkiewicz- kl. IV c.
18 listopada- klasa V b uczestniczyła w wyjątkowej wycieczce do schronu przeciwlotniczego w Giżycku. Uczniowie nie tylko zwiedzili ten historyczny obiekt, ale także dowiedzieli się więcej o historii miasta. Dodatkowo, mieli okazję podziwiać zbiory sztuki, w tym obrazy i rzeźby różnych artystów.
19 listopada- w naszej szkole odbył się profilaktyczny koncert zespołu MEM SQUAD MOS GIŻYCKO. To było wyjątkowe wydarzenie, które miało na celu nie tylko dostarczenie świetnej rozrywki, ale przede wszystkim podniesienie świadomości na temat uzależnień. Muzykę przeplatały wartościowe teksty o trudach życia, pułapkach używek oraz nadziei na lepszą przyszłość.
19 listopada- najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wojewódzkim Turnieju Piłki Ręcznej w Kętrzynie, w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce "Gramy w ręczną".
19 listopada- klasa I a wybrała się do pracowni Party Time. W czasie zajęć uczniowie brali udział w wielu eksperymentach, poznając świat nauki. Z zachwytem obejrzeli taniec z wykorzystaniem baniek mydlanych. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych oraz wspólnych zdjęć.
21 listopada- w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli dzień ten upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy.
21 listopada- z okazji Dnia Życzliwości oraz w ramach akcji "Szkoła w mieście", uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią p. Patrycją Bieniek odwiedzili Przedszkole Krasnal w Giżycku, by czytać bajki najmłodszym. To pełne uśmiechów i radości spotkanie pokazało, jak wielką wartość ma wspólne spędzanie czasu i dzielenie się historiami.
25 listopada- obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie, zgodnie z propozycją organizatorów, zabrali w tym dniu na wycieczkę do szkoły swojego ulubionego misia.
26 listopada- nasi najmłodsi uczniowie z klas I- III świetnie bawili się podczas dyskoteki andrzejkowej. Andrzejki to wyjątkowa okazja, by wspólnie spędzić czas, tańczyć i korzystać z magicznej atmosfery.
27 listopada- klasy III b i III c wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Nasi trzecioklasiści odwiedzili Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Kortosfera, gdzie mogli przeprowadzić wiele niesamowitych doświadczeń i obejrzeć interaktywne wystawy: podziemne królestwo, sieję, więc jestem, człowiek istota jedząca, jak wyżywić przyszłość czy młodzi odkrywcy kosmosu. Następnie uczniowie udali się na spektakl „Kroniki podróżników. Przygoda w świecie dinozaurów”, podczas którego mieli okazję wzbogacić wiedzę na temat dinozaurów i prehistorii.
PAŹDZIERNIK 2024
02 października- uczniowie klasy III c wybrali się na jesienny spacer po Giżycku, podczas którego mieli okazję podziwiać zabytki i inne ciekawe miejsca w naszym mieście. Następnie dzieci brały udział w warsztatach malarskich na terenie Twierdzy Boyen.
04 października- z okazji Dnia Chłopaka klasa III a uczestniczyła w warsztatach ceramicznych, podczas których poznała tajniki pracy z gliną. Dzięki spotkaniu w pracowni „Ogniem malowana” uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat zastosowania i obróbki gliny. Podczas bezpośredniego kontaktu z plastycznym tworzywem, uczestnicy rozwijali umiejętności manualne, pobudzali wrażliwość, uczyli się wytrwałości i cierpliwości.
07 października- podczas zajęć świetlicowych uczniowie przygotowali smaczny koktajl mleczno- owocowy, który następnie mogła zakupić społeczność szkolna. Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu "Drugie śniadanie w Jedynce na 6".
09 października- nauczyciele historii we współpracy z ks. pastorem Krystianem Borkowskim rozpoczęli realizację projektu “Reformacja w różnych krajach”. Pierwszą aktywnością była wizyta klasy VI b w kościele ewangelicko- augsburskim, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących tematyki reformacji.
10 października- klasa II b udała się na wycieczkę na basen Tropikana w Mikołajkach. Uczniowie szlifowali umiejętności pływackie. Baseny z falą i rwącą rzeką nikomu nie były straszne, a ślizgi do wody nie miały końca. Uczniowie mogli również pokąpać się w borowinie. Było mnóstwo dobrej, mokrej zabawy.
14 października- tego dnia o godzinie 9:00 odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Był to szczególny dzień, w którym dzieci z klasy I a i I b oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły.
16 października- obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. 183 uczniów naszej szkoły wzięło tego dnia udział w próbie pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Wspólnie z całą Polską uczniowie ćwiczyli na 10 fantomach resuscytację krążeniowo- oddechową.
17 października- klasa II b udała się na warsztaty plastyczne do Pracowni Slow Time Strefa Kobiet, gdzie była możliwość wykonania jesiennych liści. Dzieci poznały podstawowe sploty makramowe, a liście wykonały ze sznurka.
21 października- w ramach projektu "Drugie śniadanie w Jedynce na 6", podczas zajęć kulinarnych, uczniowie wykonali placuszki z serkiem waniliowym. Posiłek bardzo smakował społeczności szkolnej.
21 października- w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niewidomych - Dnia Białej Laski, zostały zorganizowane warsztaty edukacyjne, których celem było podniesienie świadomości uczniów na temat problemów, z jakimi borykają się osoby niewidome i słabowidzące.
23 października- uczniowie klas VIII a i VIII b wzięli udział w wyjątkowych warsztatach z p. Michałem Tragarzem z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacją st.ART na temat "Dlaczego potrzebujemy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Giżycku?". To była inspirująca dyskusja o roli młodych ludzi w podejmowaniu ważnych decyzji dla naszego miasta. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak Młodzieżowa Rada Miasta może pomóc kształtować lokalną rzeczywistość, zdobywać nowe umiejętności i budować poczucie wspólnoty.
29 października- klasa II a uczestniczyła w warsztatach w Party Time pn. Dyniowa piwniczka. W ramach zajęć uczniowie pomalowali gliniane dynie i uczestniczyli w zabawach ruchowych. To była doskonała integracja przy świetnej zabawie.
WRZESIEŃ 2024
02 września- odbyła się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2024/2025. W tym roku szkolnym w naszej szkole będzie dwadzieścia oddziałów klasowych:
Oddział przedszkolny- opiekun p. Ewa Konieczna
Klasa I a - wych. p. Ewelina Król
Klasa I b - wych. p. Joanna Gulan
Klasa II a - wych. p. Katarzyna Bogdańska
Klasa II b - wych. p. Agnieszka Kazukiewicz
Klasa II c- wych. p. Patrycja Bieniek
Klasa III a - wych. p. Anna Januszewska
Klasa III b - wych. p. Lucyna Targońska
Klasa III c - wych. p. Martyna Augustynowicz
Klasa IV a - wych. p. Piotr Trochim
Klasa IV b - wych. p. Joanna Czaplińska
Klasa IV c - wych. p. Mirosław Ambroch
Klasa V a - wych. p. Anna Orczyc
Klasa V b - wych. p. Karolina Pierzycka
Klasa VI a - wych. p. Beata Dunowska
Klasa VI b - wych. p. Jolanta Świderska
Klasa VII a - wych. p. Agnieszka Zielińska
Klasa VII b - wych. p. Joanna Wiadrowska
Klasa VIII a - wych. p. Tomasz Sztafa
Klasa VIII b - wych. p. Kamilla Tomaszewska07 września- zawodnicy UKS Jedyneczka brali udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w Warszawie, podczas których zdobyli następujące miejsca: 2. Franciszek Rybicki- kl. VIII b- bieg na 300 m ppł mężczyzn, 4. Patryk Kurcewicz- kl. VIII a- bieg na 300 m mężczyzn, 5. Patryk Kurcewicz- kl. VIII a- bieg na 100 m mężczyzn.
14 września- zawodnicy UKS Jedyneczka Giżycko wystartowali w Mistrzostwach Województwa WMZLA U14 i U16 w Olsztynie. Sztafeta chłopców 4x100 m w składzie: Patryk Kurcewicz, Franciszek Rybicki, Dawid Werkowski i Jakub Bagiński wywalczyła złoto i została Mistrzami Województwa. W konkurencjach indywidualnych zawodnicy zdobyli następujące miejsca: 3. Lena Skoniecka- kl. VII b - bieg na 300 m ppł, 3. Jakub Bagiński- kl. VIII a- skok w dal, 1. Franciszek Rybicki- kl. VIII b- bieg na 1000 m, 1. Patryk Kurcewicz- kl. VIII a- bieg na 600 m, 4. Dawid Werkowski- kl. VIII a- bieg na 600 m, 4. Jakub Bagiński- kl. VIII a- bieg na 300 m, 4. Lena Skoniecka- kl. VII b- skok w dal, 8. Anita Adamska- kl. VI b- bieg na 600 m.
19 września- w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja na wypadek pożaru z udziałem organu prowadzącego, inspektora BHP oraz straży pożarnej. To rutynowe działanie, które jest regularnie organizowane, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych uczniów i pracowników.
19 września- klasy II a, II c i III b, uczestniczyły w wycieczce statkiem do Sztynortu. Na miejscu uczniowie zwiedzili interaktywne muzeum MEMUAK, poznali historię żeglarstwa, mazurską przyrodę i sposoby jej ochrony. Rejs był dla wszystkich uczestników fascynującą podróżą.
23 września- młodzież z naszej szkoły w ramach ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA porządkowała teren wokół Jeziora Popówka. Uczniowie szybko i z wielkim zaangażowaniem zapełnili przygotowane worki na śmieci. Po wszystkim, nieco zmęczeni, ale przede wszystkim zadowoleni i świadomi tego, że przyczynili się do poprawy stanu najbliższego otoczenia, wrócili do szkoły.
26 września- klasa VI b świętowała zbliżający się Dzień Chłopaka w kręgielni Bowling Pub w Giżycku. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu oraz doskonalenia kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.
26 września- obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie, razem z naszą szkolną maskotką Sówką Mądrą Główką, uczyli się witać i żegnać w obcych językach oraz rozróżniać flagi krajów europejskich, przebrali się też w barwy flag różnych państw. Wszyscy dobrze się bawili.
26 września- w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych zorganizowany został konkurs plastyczny. Zwyciężczyniami zostały, zajmując czołowe miejsca: 1. Marzena Muraczewska- kl. V b, 2. Zuzanna Krasucka- kl. IV c, 3. Sofia Kukouskaya- kl. IV a.
27 września- uczniowie klasy II b wzięli udział w profilaktycznym pokazie przygotowanym przez Edukację z Wartościami Giżycko Fundację PRZEŁOM. Celem spotkania było kształtowanie umiejętności asertywnej odmowy, radzenia sobie z presją i mówienia NIE używkom.
29 września- uczennice naszej szkoły, podopieczne p. Piotra Trochima, brały udział w Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym, w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski. Nasze zawodniczki zajęły następujące miejsca: 13. Nadia Lachowicz- kl. IV a, 33. Maja Murawska- kl. IV a.
30 września- klasa VI a świętowała Dzień Chłopaka w Parku Linowym "Wiewióra", aby wspólnie i aktywnie spędzić czas. Po wspólnej wspinaczce i pokonaniu przeszkód chłopcy dostali upominki od dziewcząt.
30 września- klasa VIII a z okazji Dnia Chłopaka bawiła się w kręgielni. Niektórym udało się osiągnąć naprawdę świetne wyniki. Po zakończonej grze w kręgle uczniowie zjedli przepyszną pizzę. Po powrocie do szkoły na chłopców czekał słodki poczęstunek, samodzielnie przygotowany i upieczony przez dziewczęta.
30 września- w Dzień Chłopaka dziewczynki z klasy II c, przygotowały swoim kolegom wspaniałe prezenty i dyplomy. Aby jeszcze bardziej podkreślić ten wyjątkowy dzień, uczniowie udali się na warsztaty cukiernicze do kawiarni "Prosto z Młynka", gdzie poznali zawód cukiernika, dowiedzieli się, z jakiego warzywa produkowany jest cukier oraz jak powstają lizaki. Na zakończenie każdy uczestnik miał możliwość stworzenia swojego własnego, cukrowego dzieła sztuki.
30 września- w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W akcji wzięli udział uczniowie niemal wszystkich klas. Starsi czytali młodszym, jak i sobie nawzajem. Czytane były legendy, baśnie, bajki i książki przygodowe. Czytaliśmy w bibliotece, salach lekcyjnych, a nawet na boisku szkolnym. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.