• Wniosek

• Wniosek dziecka do szkoły spoza obwodu

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO I KLASY

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W GIŻYCKU NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Wypełniony wniosek do klasy o profilu ogólnym należy złożyć w terminie do 04 kwietnia 2018 r., a do klasy o profilu sportowym do 23 marca 2018 r. do godz. 15.00. w sekretariacie Szkoły  Podstawowej nr 1.

Deklaruję chęć zapisania dziecka do klasy o profilu ogólnym

Tak*

Deklaruję chęć zapisania dziecka do klasy o profilu sportowym – tenis stołowy

Tak*

Deklaruję chęć zapisania dziecka do klasy o profilu sportowym – gimnastyka sportowa

*  właściwe zakreślić

I. DANE OSOBOWE DZIECKA

PE         PESEL dziecka, w przypadku braku numeru PESEL serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość

Data  urodzenia

Adres zamieszkania

II. DODATKOWE DOŁĄCZONE DO WNIOSKU INFORMACJE O DZIECKU *

1.Dziecko posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

2.Dziecko posiada opinię poradni psychologiczno- pedagogicznej

lub  innej poradni specjalistycznej

3. Inne informacje o dziecku(np.  potrzeba szczególnej opieki,

stosowana dieta, zalecenia lekarskie….. )

NIE*

Jeżeli „Tak” proszę podać rodzaj informacji:

* Dołączonym dokumentem do wniosku jest  oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność              z oryginałem. Informacje zawarte w II części wniosku  podawane są dobrowolnie.

III. WYBRANE PLACÓWKI wg preferencji rodziców

(Kolejność wskazań jest istotna w procesie rekrutacji)

Lp.

/nazwa/

Adres szkoły

1. pierwszego wyboru

2. drugiego wyboru

3. trzeciego wyboru

IV. DANE OSOBOWE RODZICÓW/PRAWNYCH OPIEKUNÓW

Imię i nazwisko matki/opiekunki prawnej

Adres miejsca zamieszkania

Adres poczty elektronicznej

Numery telefonów kontaktowych

Imię i nazwisko ojca/ opiekuna prawnego

Adres zamieszkania

Adres poczty elektronicznej

Numery telefonów kontaktowych

V. KRYTERIA PRZYJĘĆ    (przy spełnionych kryteriach proszę postawić znak „x”)

Kryteria do postępowania rekrutacyjnego przyjęte uchwałą nr XLVIII/155/2017 Rady Miejskiej w Giżycku  z dnia 20 grudnia 2017 r.*

1.

Kandydaci, których rodzeństwo uczęszcza już do Szkoły Podstawowej                 nr 1 lub do klas gimnazjum prowadzonych w SP 1– 5 pkt.

2.

Kontynuacja nauki przez dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego                  w Szkole Podstawowej nr 1 –– 5 pkt.

3.

Kandydaci, których rodzice bądź prawni opiekunowie pracują lub prowadzą działalność gospodarczą zlokalizowaną w obwodzie Szkoły Podstawowej             nr 1 – 3 pkt.

4.

W obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 mieszkają krewni dziecka, którzy wspierają rodziców lub prawnych opiekunów w zapewnieniu mu należytej opieki – 3 pkt.

5.

Kandydaci, których rodzeństwo uczęszcza do przedszkola położonego w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 – 3 pkt.

6.

Kandydaci, których rodzice lub prawni opiekunowie są absolwentami Szkoły Podstawowej nr 1 – 1 pkt.

*Spełnienie kryteriów przyjęć wskazanych w pkt. V rodzic/prawny opiekun potwierdza pisemnym oświadczeniem. W przypadku nieprzedłożenia oświadczenia przyjmuje się, że dziecko danego kryterium nie spełnia.

VI. OŚWIADCZENIE

Jestem świadoma/my odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia informuję, że wszystkie dane zawarte we wniosku są prawdziwe.

Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 i art. 27 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.              o ochronie danych osobowych wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych we wniosku dla celów związanych z rekrutacją do szkoły w roku szkolnym 2017/2018. (tekst jednolity ustawy Dz. U. z 2016 r. poz. 922.) Mam świadomość przysługującego mi prawa wglądu do treści danych oraz dokonywania w nich zmian.

Wyrażam zgodę/nie wyrażam zgody *** na opublikowanie imienia i nazwiska mojego dziecka na tablicy ogłoszeń w szkole pierwszego wyboru, na liście dzieci przyjętych lub liście dzieci nieprzyjętych.

*** niepotrzebne skreślić

………………………………………………..

(czytelny podpis rodziców/ opiekunów prawnych)

Administratorem danych jest dyrektor szkoły pierwszego wyboru.

Uwagi

1. W przypadku, jeżeli wnioskodawca ubiega się o przyjęcie do szkoły dziecka 6 – letniego zobowiązany jest do złożenia oświadczenia o realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018 lub opinii o możliwości rozpoczęcia nauki             w szkole wydanej przez odpowiednią poradnię psychologiczno – pedagogiczną.

2. Zobowiązuję się, po ukazaniu listy kandydatów zakwalifikowanych (miejsce listy: tablica ogłoszeń  w szkole), do pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka do szkoły do                               19 kwietnia 2018 r.

W przypadku braku potwierdzenia wyrażam zgodę na skreślenie dziecka z listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły.

Giżycko,......................... ................……………………………………………                                                                                                                                                                                                                                                                              (czytelny podpis rodziców/ opiekunów prawnych)

VII. Potwierdzenie przyjęcia wniosku  przez szkołę

Data: ................................                                        ...........................................................                                                                            podpis pracownika szkoły przyjmującego wniosek