Nawigacja

 • Komunikat !!

  Komunikat !!

  Uprzejmie informujemy, iż lista uczniów przyjętych do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/ 2022 dostępna jest w gablocie w przedsionku szkoły.

  Jednocześnie zwracamy uwagę, iż zgłoszenia, które wpływać będą w dalszym okresie, rozpatrzone zostaną w dniach 23- 27 sierpnia br.

 • Spotkanie z książką

  W świetlicy szkolnej odbyło się Spotkanie z książką pt. "Siedem nawyków szczęśliwego dziecka", którą przeczytała mama Zuzi. Dzieci zapamiętały morał wynikający z wysłuchanego opowiadania - najpierw obowiązki, a potem przyjemności. 

 • Wycieczka do Motylarni.

  W poniedziałek klasa 1 b wybrała się na wycieczkę do Motylarni koło Mrągowa. Dzieci uczestniczyły w warsztatach mydlarskich, czego efektem były zrobione pięknie pachnące mydełka. Zwiedziły ogród kwiatowy w różnych odsłonach, poznały zioła. Odwiedziły motylarnię, poznały cykl życia motyla. Na koniec było wspólne ognisko. To był dobrze spędzony wspólnie

 • VIII Powiatowy Dzień Talentów

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Powiatowym Dniu Talentów - online organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Giżycku. Naszą szkołę reprezentowali: Iga Baniewska (klasa II b) - tenis stołowy, Kaja Wawrocka (klasa II b) - kulinaria i Wiktoria Maciejska (kl. VIIa) - charakteryzacja. Uczniowie otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, które będą wręczone podczas klasowych podsumowań II półrocza. Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

 • Konkurs pięknego czytania.

  Dnia  10 czerwca br. odbył się Konkurs Pięknego Czytania pt. „W świecie lektur”. Zadaniem uczestnika było przeczytanie fragmentu lektury. Słuchając i oceniając występy uczniów, jury brało pod uwagę: technikę czytania, środki artystycznego wyrazu, zachowanie limitu czasowego oraz dobór tekstu.

  Laureatami konkursu zostali:

  Klasy pierwsze:

  Mistrzem został Jakub Śledź (Ib)

  Wicemistrzem została Antonina Jarosz (Ib)

  Klasy drugie:

  Mistrzem został Szymon Milewski (IIa)

  Wicemistrzem została Aleksandra Bronk (IIb)

  Klasy trzecie:

  Mistrzem została Zofia Chmielewska (IIIb)

  Wicemistrzem został Antoni Zakrzewski (IIIb)

  Wszystkim  uczniom  bardzo dziękujemy za zaangażowanie i piękną prezentację, a rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

  Organizatorzy: Ewelina Król,  Anna Januszewska

 • ,,Czy wiesz, że możesz mówić nie... zagrożeniom w trakcie wypoczynku letniego".

  8 czerwca uczniowie klas I a, I b oraz III b uczestniczyli w konferencji prowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Spotkanie pt. ,,Czy wiesz, że możesz mówić nie... zagrożeniom w trakcie wypoczynku letniego". Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

 • Chlebowy domek

  Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do ,,Chlebowego domku,, w Spytkowie na warsztaty pieczenia chleba. Dla niektórych była to pierwsza podróż autobusem. Przedszkolaki samodzielnie wykonały ciasto na chleb i uformowały je. W czasie gdy ciasto ,,rosło,, mogły obejrzeć narzędzia jakich kiedyś używano do pozyskania mąki, a także ich użyć, nakarmić zwierzęta i pobawić się na podwórku. Było też zadanie do wykonania: rozpoznać jak najwięcej warzyw i ziół z przydomowego ogródka. Gdy chlebki upiekły się w specjalnym piecu, nastąpiła degustacja. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat.

 • Egzamin na kartę rowerową.

  W poniedziałek 7.06.2021 roku w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową . Uczniowie klas czwartych mieli za zadanie wykonać następujące zadania egzaminacyjne: ruszanie z  miejsca na płaskim  terenie, jazda  do przodu  po prostej  i łukach, hamowanie i zatrzymanie pojazdu w określonych miejscach, właściwe  reagowanie na znaki i sygnały  drogowe, wykonanie manewrów skrętu w lewo i prawo oraz zawracania. Sprawdzian umiejętności praktycznych odbył się na szkolnym miasteczku ruchu drogowego.

  Wszyscy zdający powyższe zadania wykonali bardzo dobrze i celująco, a zwieńczeniem ich zmagań będzie karta rowerowa, którą uczniowie otrzymają przed pójściem na wakacje.

  Warto w tym miejscu przywołać ostatnią nowelizację ruchu drogowego dotyczącą hulajnóg z napędem elektrycznym (tzw. urządzeń transportu osobistego). Otóż karta rowerowa uprawnia do kierowania rowerem, a także wspomnianymi pojazdami  UTO. 

  Mirosław Boć

   

   

 • Pożegnanie

 • Dzień Dziecka

 • Akcja relacja

 • Życzenia

 • Konsultacje strategii RP na rzecz młodego pokolenia

  18 maja przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Maja Cituk, Jakub Mikielewicz oraz Oliwia Maciejewska) wraz z opiekunem wzięli udział w wideokonferencji organizowanej przez Kancelarię Premiera RP dotyczącej Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia dla województwa warmińsko - mazurskiego. Po części wstępnej konferencji, wysłuchaniu informacji od organizatorów, przemówień pełnomocnika rządu do spraw polityki młodzieżowej, ministra Piotra Mazurka, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz najmłodszego posła obecnej kadencji Sejmu Pana Roberta Gontarz. Przystąpiliśmy do dwugodzinnej efektywnej pracy nad postulatami w obszarze Rynek pracy i przedsiębiorczości. 

  W wydarzeniu wzięło udział niemal 700 młodych i pomysłowych osób. 

  Było to niezwykle ciekawe i interesujące wydarzenie. 

  Więcej informacji na temat konsultacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/dlamlodych.

  Opiekun SU - Ewelina Król

 • Wyniki konkursu

  Wyniki konkursu

  Niezmiernie miło nam poinformować o wynikach międzyszkolnego konkursu informatyczno – przyrodniczego „Najpiękniejsze miasta Polski”.

  I miejsce – Michalina Postrach SP 4 Giżycko

  II miejsce – Lena Skoniecka SP 1 Giżycko

  III miejsce – Zofia Chmielewska SP 1 Giżycko

  Wyróżnienia

  Ada Dembińska SP 3 Giżycko

  Amelia Zalewska SP 1 Giżycko

  Antonii Zakrzewski SP 1 Giżycko

  Serdecznie gratulujemy.

  Nagrody oraz dyplomy zostaną przekazane wygranym w czerwcu.

  Organizatorzy:

  Ewelina Król

  Ewa Konieczna

 • Komunikat !!!

  Komunikat !!!

  Od 1 września 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku zatrudni nauczyciela fizyki. Osoby posiadające wymagane kwalifikacje i zainteresowane podjęciem pracy proszone są o składanie CV na adres: sp1@gizycko.plDyrekcja SP 1

 • UKS "Jedyneczka"

  Serdecznie zapraszam dzieci w wieku 11- 15 lat do udziału w treningach lekkoatletycznych - UKS ,, Jedyneczka'' Giżycko. Zajęcia z lekkiej atletyki odbywają się zależnie od sytuacji pogodowej – na świeżym powietrzu (stadion MOSiR , ul. Moniuszki 5 w Giżycku). Treningi skierowane są do osób rozpoczynających i kontynuujących lekkoatletykę z nastawieniem na kształtowanie motoryki ( wytrzymałości, siły, skoczności, szybkości w formach zabawowych oraz ścisłych). Planowany termin zajęć: poniedziałki i środy w godzinach: 17:00  – 18:30. Zapisy na zajęcia  UKS ,, Jedyneczka '' Giżycko odbywają się  w dniach treningowych (poniedziałek i środa w godzinach 17.00 - 18.30) na stadionie MOSiRu, ul. Moniuszki 5, 11- 500 Giżycko.

  Dołącz do klubu !

  Zostań lekkoatletą!

 • Komunikat !!!

  Komunikat !!!

  Uprzejmie informujemy, iż do dnia 31 maja br. należy składać wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022 (najlepiej drogą elektroniczną na adres sp1@gizycko.pl). Wzór karty zgłoszeniowej dostępny jest na stronie internetowej szkoły w zakładce: Świetlica. Informujemy jednocześnie, iż opieką  świetlicową szkoła obejmuje uczniów z klas I – III.

 • Pokaz Talentów cd..

  II miejsce w Szkolnym Pokazie Talentów w kategorii klas IV - VIII - Zuzanna Sulej. Brawo!

 • Las w słoiku.

  Z okazji Światowego Dnia Ziemi w zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty online pt. „Las w słoiku”. Uczniowie podczas zajęć poznali warstwy lasu oraz ich roślinność i zwierzęta. Następnie stworzyli niezwykły leśny świat, który stanowi samodzielny ekosystem wyrażający magię prawdziwego lasu. Za pomocą odpowiedniego podłoża, piasku, ziemi, roślin, mchu i dekoracyjnych kamieni powstała miniaturowa baśniowa kraina. Warsztaty przeprowadziła p. Anna Januszewska.  

   
 • Prawdziwy bohater

  W kwietniu został rozstrzygnięty szkolny etap konkursu plastycznego pt. "Prawdziwy bohater nosi maskę". Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Prezentujemy zwycięskie prace: Filipa Romańczyka, Zuzanny Sulej i Mai Cituk, które zostały wysłane na konkurs ogólnopolski. Gratulujemy! 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1
  ul. Gimnazjalna 1
  11-500 Giżycko
 • (87) 4282416