Nawigacja

 • Turniej Tenisa Stołowego

  W sobotę odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Oprócz sportowej rywalizacji nie zabrakło doskonałej zabawy. A odwiedzili nas zawodnicy z Ełku, Gołdapi, Pisanicy, Olecka, Olsztyna. Nasza szkołę reprezentowali m. in. uczniowie oddziałów sportowych. O godzinie 13 na turniej zawitał Mikołaj z workiem pełnym upominków. Dziękujemy Mikołajowi oraz fundatorom. 

 • Tak , pomagam..

  W sobotę 7 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności Caritasu pod hasłem: "Tak. Pomagam."

 • Spotkania z rodzicami.

  Spotkania z rodzicami.
 • Mikołajki w "Jedynce"

  W piątek Mikołaj odwiedził ,,Jedynkę". Pamiętał o wszystkich. Aby otrzymać słodki upominek należało rozwiązać zagadkę, powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać. Wszyscy spisali się na medal. Samorząd Uczniowski sprawdzał jakość wykonania zadania. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Mikołajowi za pamięć. 

 • Pokaz tańca.

  4 grudnia uczniowie klasy II a oraz III a uczestnicy w zajęciach tanecznych. Zabawa była fantastyczna.

  Dziękujemy prowadzącemu.

 • Zbiórka karmy dla zwierząt.

  Zakończyła się zbiórka karmy dla zwierząt do schroniska w Kętrzynie. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak wielką pomoc. Wszystkie rzeczy zostały już dostarczone do schroniska. Dziękujemy również Samorządowi Szkolnemu za czynny udział w akcji. Organizatorami akcji były p. J. Świderska, p. E. Król oraz p. E. Perwejnis

 • Mikołajki w klasie II b

  Uczniowie klasy II b 6 grudnia obejrzeli film o historii św. Mikołaja, wykonali łamigłówki, pracowali plastycznie, śpiewali piosenki o Mikołaju oraz dostali wspaniałe prezenty, ponieważ są bardzo grzeczni. 

 • Zajęcia dogoterapii w oddziale przedszkolnym.

  Do dzieci z oddziału przedszkolnego zawitał niecodzienny gość - pies terapeuta Zola i jego opiekunka. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy postępować z psem, co lubi a czego nie lubi. Wykazały się wiedzą i umiejętnościami, dzięki którym od samego początku Zola pokazała, że bardzo dobrze czuje się w naszej sali. Mogły wczuć się w rolę psa, a niektórzy pokonali strach i obawy przed dużym psem.

 • Ozdoby świąteczne.

  W świetlicy szkolnej powstały pierwsze ozdoby świąteczne, które okazały się miłymi prezentami.

 • Smacznie, zdrowo i wesoło.

  W świetlicy szkolnej uczniowie realizują projekt kulinarny pt. „Smacznie, zdrowo i wesoło”. W ramach projektu dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały zdrowe i kolorowe kanapki, gofry z dżemem, sałatkę owocową oraz warzywną. Przy okazji zajęć rozmawiały o wartościach odżywczych składników, higienie i zasadach bezpieczeństwa, estetycznym nakrywaniu do stołu oraz kulturze spożywania przekąsek. Wspólna praca i konsumpcja wywołały w uczniach radość i satysfakcję. Przed nimi jeszcze przygotowanie budyniu z owocami i bakaliami, lemoniady oraz koktajlu mleczno – owocowego. Życzymy smacznego! Autorkami projektu są nauczycielki: Monika Murach - Gładczuk, Urszula Wądołowska i Irena Ferenc.

 • Lekcja otwarta.

   26 listopada na sali gimnastycznej odbyła się lekcja otwarta dla klasy 5 a z piłki siatkowej. Wśród zaproszonych byli nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz rodzice. Gościem specjalnym była p. Iwona Kochanowska - doradca metodyczny oraz trenerka piłki siatkowej. Chłopcy pokazując swoje umiejętności siatkarskie spisali się znakomicie. To był fantastyczny i pełen wrażeń trening.

  Gratuluję!!!

  Jolanta Świderska

 • Ptaki zimą.

  Dzieci z oddziału przedszkolnego zadbały o ptaki. Jeszcze nie ma śniegu i mrozu,ale dzieci już przygotowały karmnik i pokarm. Będą go systematycznie uzupełniały.

 • Andrzejki

  W ,,zerówce'' obchodziliśmy Andrzejki. Były wróżby, zabawa i drobny słodki poczęstunek.

 • Między jeziorem a morzem.

  W ramach zajęć świetlicowych uczniowie kontynuują współpracę z dziećmi, które uczęszczają do świetlicy w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Borkowie (koło Gdańska). W listopadzie rozpoczął się projekt pt. „Między jeziorem a morzem”. Nastąpiła pierwsza wymiana listów, w których uczniowie opisali krajobrazy charakterystyczne dla Mazur i Pomorza. Dzieci podziwiały polską przyrodę oglądając zdjęcia, filmiki oraz prace plastyczne; dzieliły się wiedzą i wrażeniami. Przed nimi poznanie informacji dotyczących zwierząt i roślin występujących w obu regionach. Autorką projektu jest pani Urszula Wądołowska.

 • Żywa lekcja historii.

  Dnia 28 listopada 2019 r. w naszej Szkole odbyła się żywa lekcja historii pt. Wojna obronna Polski legenda Hubala. Tym razem uczniowie naszej szkoły mogli poznać najważniejsze wydarzenia dotyczące drugiej wojny światowej. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, wcielając się w postaci z czasów nazistowskiej okupacji.

 • Przystań Świętego Mikołaja

  W czwartek klasa 3 a odwiedziła Przystań św. Mikołaja. Dzieci obejrzały świąteczny film w sferycznym planetarium, wzięły udział w warsztatach drukowania przy pomocy długopisów 3 D, odwiedziły pokój świątecznych zagadek, przygotowały masę na świąteczne muffinki, które później ozdobiły i zjadły ze smakiem. Atrakcji było jeszcze więcej: spotkanie z Mikołajem, Elfi teatr czy treningowy tor reniferów. Była to niezapomniana zabawa. 

 • Był sobie pies

  28 listopada uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Kina Nowa Fala w Giżycku na film pt. ,,Był sobie Pies 2". Film okazał się zabawny, ale również bardzo wzruszający. 

 • Międzynarodowy Dzień Misia

  W oddziale przedszkolnym obchodziliśmy dziś Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

  Każdy przyniósł swojego ulubionego misia i przedstawił go wszystkim. Obejrzeliśmy historię Dnia Misia, rozpoznawaliśmy misie z popularnych fragmentów bajek, rozwiązywaliśmy zagadki ,,misiowe'',układaliśmy historie o misiach i próbowaliśmy ,,male co nieco''. Każde z dzieci wykonało styropianowego misia, według swojego pomysłu. To był bardzo ,,misiowy'' dzień.

 • Ogniem malowane.

  22 listopada uczniowie klasy I a odwiedziły Galerię Ceramiczną "Ogniem Malowane".  Zapoznały się z rodzimym surowcem - gliną oraz wyrobami jakie z niej powstają. Miały też okazję zobaczyć pracę na kole garncarskim. Najwięcej frajdy zrobiło dzieciom uczestniczenie w warsztatach ceramicznych - wykonywały Aniołki z glin

 • Mój Pluszowy Miś

  W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia, został przeprowadzony Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. ,,Mój Pluszowy Miś''. Dostarczono wiele wspaniałych prac, a więc przed jury miało trudne zadanie - wyboru tylko trzech prac spośród 19. Oto wyniki:

  I miejsce - Lidia  Kloc z Przedszkola Miejskiego nr 4

  II miejsce - Weronika Paszka z Przedszkola ,,Krasnal''

  III miejsce - Hanna Mikiewicz z Przedszkola ,,Koralik"

  Wszystkim gratulujemy!

  Nagrody, dyplomy i podziękowania zostaną dostarczone do placówek 25.11.2019.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1
  ul. Gimnazjalna 1
  11-500 Giżycko
 • (87) 4282416