• Niezwykły świat ukazany w Narnii

• Uczniowie klasy 4b na lekcjach języka polskiego realizowali projekt edukacyjny, pt. "Niezwykły świat ukazany w Narnii". Ci, którzy mieli przyjemność przeczytać pierwszą część z cyklu " Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa", wiedzą, jak ważnym elementem powieści była szafa, która stanowiła magiczne przejście ze świata realnego do fantastycznego. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką szafy, w której zostały zamieszczone elementy świata przedstawionego. Na początku tygodnia uczniowie zaprezentowali swoje szafy,  a następnie stworzyli z nich wystawę, którą można obejrzeć na korytarzu szkolnym.

Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

• Dzień Walki z Depresją

• 23 lutego  obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W tym dniu na terenie szkoły przygotowaliśmy  szereg działań z zakresu  profilaktyki zdrowia psychicznego. Na szkolnych korytarzach dominował kolor żółty, niosący dobrą energię i mający działanie antydepresyjne. Uczniowie mogli skorzystać z kącika wiedzy i pozytywnych myśli oraz przebadać ciśnienie tętnicze krwi. W plebiscycie na najbardziej pozytywnego i empatycznego pracownika naszej szkoły została Pani Ania, niezastąpiona pielęgniarka:). Społeczność szkolna spisała się na medal poprzez aktywne uczestnictwo w przedsięwzięciu. Razem stworzyliśmy świetny klimat w szkole, za co bardzo dziękujemy.

Dominika Buczyńska - psycholog

Ewelina Więckowska-Miara - pedagog

• Moja ulubiona postać.

• Moja ulubiona postać literacka... - tym oto  hasłem zakończyliśmy projekt z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w naszym projekcie. Dzięki Wam ten tydzień był naprawdę wyjątkowy.

• Tydzień Języka Ojczystego

• Kolejny dzień obchodów Światowego Dnia Języka Ojczystego, upłynął nam pod hasłem: Sprawdź, czy Twój język ma super moc. Nasi uczniowie mieli za zadanie odszukać ukryte teksty wierszy, wyliczanek ("łamańce językowe"), a następnie bezbłędnie je przeczytać. ☺️ Doskonale sobie poradziliście z tym nie lada łatwym wyzwaniem.

• Światowy Dzień Języka Ojczystego

• Z okazji obchodów Światowego Dnia Języka Ojczystego, nasi uczniowie podjęli się pierwszego wyzwania, pt. Dziś nie biegamy, dziś czytamy! Trzeba przyznać, że wszyscy spisali się na medal. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie :)

• Szkolny konkurs

• W świetlicy szkolnej odbył się patriotyczny  konkurs pod hasłem "Giżycko - moja mała Ojczyzna". Uczniowie wykazali się wiedzą o historii, zabytkach i wydarzeniach dotyczących Giżycka oraz umiejętnością pracy z mapą. W ramach przygotowań do konkursu dzieci wzięły udział w tematycznych pogadankach oraz wykonały prace plastyczne. Gratulujemy zwycięzcom konkursu! Jednym ze sponsorów nagród było Biuro Promocji i Polityki Społecznej w Giżycku. Dziękujemy!

• Warsztaty cukiernicze

• W dniu 14.02.22 r., uczniowie z klasy 4b uczestniczyli  w warsztatach cukierniczych, podczas których mieli okazję zobaczyć jak powstają lizaki krok po kroku. W pierwszej kolejności  poznali tajny przepis, następnie byli świadkami jak słodka masa o temperaturze 150 stopni Celsjusza jest wylewana na kamienny blat, a następnie  rozciągana na specjalnym haku. Kiedy masa była w pełni gotowa, uczniowie pomagali ją barwić, a potem tworzyli z niej piękne lizaki w kształcie serduszek♥️♥️

• Walentynki w Jedynce

• 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu i Radzie Rodziców za słodkie lizaki.

• Spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej.

• 9 lutego uczniowie klasy I a kolejny już raz uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Bibliotekę Pedagogiczna w Giżycku. Uczniowie spotkali się z Panią Marią Konopnicką oraz Sierotką Marysią. Podczas spotkania w skupieniu została wysłuchana bajka, były zabawy, śpiewanki oraz ciekawe zadania.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mini quizie sprawdzającym wiedzę na temat Internetu. Choć pytania nie były łatwe, to wielu uczniów udzieliło trafnych odpowiedzi, za co w nagrodę otrzymali drobne upominki. Przedsięwzięcie poprowadziły uczennice czwartych klas, które w tej roli świetnie się spisały. Wszystkim aktywnym uczniom bardzo dziękujemy.