Opuszczone groby
Dzień Dyni
- 7
Czwartek uczniowie klas 0- III kojarzyć będą z jesiennym warzywem - dynią. W przystrojonych dyniami salach dowiedzieli się, jakie są wartości odżywcze i zdrowotne tego warzywa. Dzięki zaangażowaniu Rodziców mieli okazję spróbować zupy z dyni oraz pysznie wyglądających dyniowych babeczek. Wykonali przeróżne prace plastyczno - techniczne.
Niewątpliwie każda z klas przygotowała się, by nikt nie miał wątpliwości, że to właśnie dynia jest królową tego dnia. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, by wyłonić zwycięzców dyniowych rywalizacji. Ale udało się! Wyniki już za chwilę- na apelu podsumowującym pracę w I półroczu :)
Dyżur nauczycieli
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy bądź przypominamy, iż w czwartek 07 listopada br. w godzinach 16.00- 16.45 odbędzie się dyżur nauczycieli. Przydział sal na indywidualne spotkania zostanie udostępniony wkrótce.
Zachęcamy do kontaktu!
Dyrekcja SP 1
Przydział sal:
Olimpiada 6 - latków
- 11
24.11.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej 6-latków, zorganizowanej przez Przedszkole ,,Bajka''. Zajęły III miejsce, a w nagrodę otrzymały puchar i torbę ze słodyczami. Zabawa była świetna, a najważniejsze że fair play.
Biegi przełajowe
- 1
W dniu 28 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych szkół podstawowych w Giżycku. Podopieczni p. Jolanty Świderskiej dwukrotnie stanęli na podium: Filip Karwowski z klasy 5 a zajął II miejsce oraz Michalina Wawer z klasy 8 a zajęła również II miejsce. Brawo! Na uwagę zasługują również: Błażej Moczulski z klasy 5a, który wywalczył IV miejsce oraz Alan Miedziak zajął VI miejsce. Wszyscy zapewnili sobie awans do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy! Pozostali zawodnicy byli blisko sukcesu, na pewno pobili swoje życiówki. Gratulacje!!!
Spotkanie z ratownikiem medycznym
Podczas zajęć świetlicowych swoją pracę przedstawił tata Wojtka - Pan Tomasza Moroz, który pracuje jako ratownik medyczny. Uczniowie zapoznali się również z wyposażeniem karetki pogotowia. Dziękujemy za ciekawe spotkanie!
Pamiętamy o tych, co już odeszli...
- 3
Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły pamiętają o zmarłych. Tym razem uczniowie z klasy I b i II a chcąc uczcić pamięć słynnych Polaków i wspominając zmarłych zapalili znicze i w miarę możliwości oczyścili z liści i starych zniczy groby na Cmentarzu komunalnym w Giżycku. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali prace porządkowe na cmentarzu oraz chętnie zapalili znicze również pod tablicą upamiętniającą dawnych mieszkańców naszego miasta. Wyjście ze swoimi klasami zorganizowały wychowawczynie Eliza Perwejnis i Marzanna Wolska.
Jedynka pije wodę.
- 7
Woda – przeźroczysta ciecz, bez smaku, zapachu, a nawet koloru, a mimo to, tak bardzo ważna w życiu każdego człowieka. O wielkiej roli wody mogą przekonać się uczniowie naszej szkoły realizując projekt „Jedynka pije wodę”.
Jednym z elementów projektu było spotkanie uczniów klas V z przedstawicielem
PWiK w Giżycku p. Jolantą Saługa, która utwierdziła wszystkich w przekonaniu, iż giżycka woda jest zdrowa - bo zawsze świeża, smaczna - gdyż pobierana z pokładów głębinowych, bezpieczna - ponieważ kontrolowana na każdym etapie produkcji i dystrybucji oraz tania - bo 1000 litrów kosztuje tyle co 3l w dwóch plastikowych butelkach.
W ramach projektu zorganizowano również konkurs wiedzy o wodzie, który objęty został patronatem burmistrza Giżycka. Podczas konkursu trzyosobowe drużyny z klas V i VI rywalizowały w kilku konkurencjach, w trakcie których musiały wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą wody. Jaką część powierzchni Ziemi stanowią wody, które jezioro Polski jest największe, ile wody powinniśmy wypić w ciągu doby, skąd pochodzi woda będąca w giżyckich kranach, co to jest filtracja czy sublimacja?- to tylko kilka przykładowych pytań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy konkursu. Najwięcej jednak emocji wywołała prezentacja wcześniej przygotowanego wiersza lub piosenki. Zmaganiom uczniów podczas wszystkich konkurencji przyglądała się, a następnie oceniała komisja konkursowa w skład której weszli: zastępca burmistrza Giżycka - p. Cezary Piórkowski, dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej- p. Ewa Ostrowska, przedstawiciel PWiK- p. Jolanta Saługa, specjalista w zakresie biologii - p. Joanna Kowalska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 – p. Marina Rudis –Rodak. Koordynowała projekt - p. Małgorzata Melnyk.
Bardzo serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za wsparcie w pracach komisji konkursowej oraz ufundowanie nagród wszystkim uczestnikom konkursu. Podziękowania składamy także FOWJM za upominki przekazane na rzecz konkursu.
Tydzień Papieski
- 2
Piątkowe apele zakończyły Tydzień Papieski w naszej szkole. Było nawiązanie do filozofii patrona szkoły - Jana Pawła II, wspomnienie Święta Szkoły oraz rozstrzygnięcie konkursów. "Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro."- z tą myślą wróciliśmy do swoich obowiązków.
Jesienne warsztaty plastyczne
- 14
Dzieci z klas 1-3 w czwartek wzięły udział w Jesiennych warsztatach plastycznych. Powstały jesienne prace, przy których tworzeniu było mnóstwo zabawy. Zajęcia plastyczne rozwijają kreatywność, pomysłowość, poczucie estetyki. Organizatorką zajęć jest Pani Agnieszka Kazukiewicz.
Międzynarodowy Dzień Białej Laski
- 18
Dzisiaj uczniowie klas młodszych 0-3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Obejrzały film „Jak pomóc osobie niewidomej” i wzięły udział w warsztatach. Dzieci chodziły z biała laską, z zasłoniętymi oczami próbowały zjeść posiłek przy stole, obejrzały książki pisane Brailem i rozpoznawały zapachy. A to wszystko po to, by być bardziej wrażliwym na potrzeby innych, szczególnie tych potrzebujących naszej pomocy i wsparcia. Inicjatorkami akcji były p. A.Kazukiewicz i J. Gulan.
Osiągnięcia naszych uczniów
W sobotę i niedzielę odbyły się Regaty Windsurfingowe o Mistrzostwo Bazy Mrągowo.
W tych regatach startowały nasze dwie uczennice z klasy 6a
Maja Cituk zajęła 2 miejsce w województwie, a 5 była Hanna Cejko. Gratulacje.
Wycieczka do krawcowej
Grupa świetlicowa odwiedziła firmę „Tkaniny Elana” w Giżycku, gdzie poznała zawód krawcowej. Przy okazji dzieci miały możliwość zobaczenia i dotknięcia różnych tkanin, co sprawiło im dużo przyjemności. Dziękujemy za spotkanie i poświęcony czas!
Ślubowanie klas 1
- 1
14 października dzieci z klas I a i I b miały swoje święto. W tym dniu po występie artystycznym i złożeniu ślubowania zostały pasowane przez panią Dyrektor i Wicedyrektor na uczniów.
Dzień Edukacji Narodowej
- 11
Dnia 14.10.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział: dyrekcja, grono pedagogiczne, przewodnicząca Rady Rodziców, pracownicy administracji i obsługi, Samorząd Uczniowski, uczniowie. Podczas apelu p. dyrektor Marina Rudis-Rodak podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za codzienną pracę oraz wręczyła nagrody.
Dziękujemy Radzie Rodziców za pamięć, życzenia i piękne kwiaty.
Jesień w świetlicy..
Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonywały różne prace o tematyce jesiennej, wykorzystując m.in. kasztany, szyszki, korę czy kolorowy papier. Okazało się, że wytwory mogą być miłym prezentem😊
CodeWeek 2019
- 3
Uczniowie z klasy 2 i 3 wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii Tydzień Kodowania CodeWeek 2019. Zadanie polegało na zaprogramowaniu drogi robotów oraz ułożeniu kodów pod określonym warunkiem.
Lekcja z policjantką.
09.10.2019 r. klasa II b brała udział w lekcji prowadzonej przez Panią Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Pani funkcjonariusz w bardzo dokładny i ciekawy sposób przedstawiła uczniom konsekwencje wynikające z nieprawidłowych zachowań w szkole w stosunku do innych uczniów i pracowników szkoły. Został poruszony również temat tolerancji.
Zajęcia w swietlicy.
W świetlicy szkolnej uczniowie poznawali postać św. Jana Pawła II, patrona naszej szkoły. Oglądali albumy w bibliotece szkolnej, wykonali flagi i czapki papieskie, pokolorowali ilustracje tematyczne oraz wspólnie obejrzeli film o życiu i działalności papieża
Lekcja edukacji dla bezpieczeństwa.
- 1
W dniu 8.10.2019r. uczniowie klasy ósmej w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa odwiedzili Centrum Zarządzania Kryzysowego, dzięki czemu poznali „od kuchni” zasady funkcjonowania tej jednostki.
Giżyckie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo newralgiczne punkty miasta, rejestrując obraz
z kilkudziesięciu kamer ulicznych oraz innych, zainstalowanych w miejskich przedszkolach, szkołach podstawowych. Już od wielu lat realizowany jest całodobowy monitoring – osoba dyżurująca śledzi obraz z monitorów i w razie potrzeby alarmuje zmotoryzowany patrol Straży Miejskiej lub Policję. Standardowo zapis jest archiwizowany przez cztery dni, ale konkretne wydarzenia są zapisywane na nośniku zewnętrznym, dzięki czemu można je zawsze odtworzyć i wykorzystać przy ewentualnych czynnościach procesowych. Centrum dysponuje również niewielką sala konferencyjną, która może być wykorzystana dla potrzeb funkcjonowania sztabu, powołanego w przypadku sytuacji kryzysowych. Funkcjonowanie centrum nie jest oparte wyłącznie na monitoringu za pomocą kamer. Przez całą dobę można też telefonicznie przekazywać informacje o zagrażających porządkowi publicznemu i naszemu bezpieczeństwu wydarzeniach
(tel.: 087 7324 124 oraz 087 428 57 54).Szczególne podziękowania ślemy Panu komendantowi Straży Miejskiej Maciejowi Ambroziakowi
za opisanie uczestnikom zasad funkcjonowania Centrum.
Archiwum Aktualności