• Las w słoiku.

• Z okazji Światowego Dnia Ziemi w zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty online pt. „Las w słoiku”. Uczniowie podczas zajęć poznali warstwy lasu oraz ich roślinność i zwierzęta. Następnie stworzyli niezwykły leśny świat, który stanowi samodzielny ekosystem wyrażający magię prawdziwego lasu. Za pomocą odpowiedniego podłoża, piasku, ziemi, roślin, mchu i dekoracyjnych kamieni powstała miniaturowa baśniowa kraina. Warsztaty przeprowadziła p. Anna Januszewska.

• Prawdziwy bohater

• W kwietniu został rozstrzygnięty szkolny etap konkursu plastycznego pt. "Prawdziwy bohater nosi maskę". Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Prezentujemy zwycięskie prace: Filipa Romańczyka, Zuzanny Sulej i Mai Cituk, które zostały wysłane na konkurs ogólnopolski. Gratulujemy!

• Zawód: florysta

• W świetlicy szkolnej w ramach obchodów Dnia Florysty dzieci wzięły udział w warsztatach florystycznych, podczas których poznawały rośliny zmysłami oraz wykonały w grupach kompozycje roślinne. Wszyscy byli dumni ze współpracy. Chętne osoby wykonały również kartki z motywami roślinnymi.

• Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem.

• Podczas zajęć świetlicowych uczniowie obchodzili Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Wysłuchali prezentacji multimedialnych, opowiedzieli o swoich doświadczeniach z hałasem. Dzieci zaprojektowały symbole zachęcające do zachowania ciszy oraz obserwowały analizator hałasu znajdujący się w świetlicy.

• Konkurs

• Z okazji Dnia Ziemi w szkole został ogłoszony konkurs pt. "Ekologiczny strój". Prace były bardzo ciekawe, niektóre dosłownie zaprojektowane na papierze. Oto efekty.

• Światowy Dzień Ziemi

• W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia promujące postawy proekologiczne. Uczniowie tego dnia grali w edukacyjną grę ekologiczną  ucząc się przy tym segregowania odpadów komunalnych. Znajomość sposobów dbania o naszą planetę wśród najmłodszych graczy jest godna podziwu.

• Transport na świecie

• Klasa III b w kwietniu realizowała projekt edukacyjny pt. "Transport na świecie". Uczniowie poznali różne rodzaje transportu. Dowiedzieli się który środek lokomocji jest najbezpieczniejszy a który najstarszy. Na zakończenie projektu powstały wspaniałe i interesujące prace.

• Konkurs

• Profilaktyczny konkurs plastyczny pt. „Stop przemocy w szkole” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było kształtowanie empatii i szacunku do drugiego człowieka, eliminowanie zachowań agresywnych, inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki oraz poszerzanie wiedzy w zakresie różnych technik plastycznych.

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce - Zuzanna Sulej, klasa 6a

II miejsce - Ewa Kuncer, klasa 6c

III miejsce - Patrycja Brzeska, klasa 7a

Wyróżnienie otrzymał Dominik Piłasewicz, klasa 5a

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie oraz za wykonanie pomysłowych prac.

• Festiwal Zdrowej Piosenki.

• W "Szkolnym Festiwalu Zdrowej Piosenki" organizowanym w naszej szkole udział wzięły klasy: I b, II a, II b, III a i III b. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania przedstawicieli tych klas, którzy zaprezentowali piosenki o zdrowiu. Dyplomy i niespodzianki zostaną wręczone na apelu podsumowującym pracę w II półroczu.

Dziękujemy za aktywny udział !

• Wiosna

• Czy Pani Wiosna już przyszła? Z pewnością wiedzą to dzieci z Kółka artystycznego w klasie I b.

• Rekrutacja- komunikat

Uprzejmie informujemy, iż listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej będą udostępnione w poniedziałek 12 kwietnia br. w gablocie znajdującej się w przedsionku szkoły.

Ponadto przypominamy, iż rodzice kandydatów zakwalifikowanych winni złożyć w terminie 13- 16 kwietnia br. potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego/ szkoły (do pobrania na stronie internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja).

Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym zostaną udostępnione w poniedziałek 19 kwietnia br.