• Piknik ekologiczny.

• 24 września na wzgórzu św. Brunona odbył się piknik ekologiczny pod hasłem "Czyste lasy" oraz wspólne sprzątanie terenów leśnych, parku organizowane przez Stowarzyszenie Czysta Polska. Chętni uczniowie z klasy 6 a, 6 b ,4 a, 8 c wraz z nauczycielem biologii wzięli udział w pikniku. Po akcji sprzątania świata był czas na edukację ekologiczną: warsztaty eko organizowane przez ZUOK Spytkowo,  konkursy przez Nadleśnictwo Giżycko, animacje oraz występy zespołów muzycznych i inne atrakcje. Uczniowie naszej szkoły wykazali się pracowitością i wiedzą przyrodniczą, spisali się na medal. Opiekunem grupy była p. Anna Mrozińska.

• Mega Misja

• "MegaMisja to ogólnopolski program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty."

W tym roku szkolnym uczniowie klasy II a zakwalifikowali się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Fundacji Orange "MegaMisja". Od września uczniowie z klasy II a będą brać udział w zajęciach, dzięki którym rozwiną swoje kompetencje cyfrowe, zdobędą wiadomości i umiejętności potrzebne do bezpiecznego korzystania z Internetu, zawalczą również o nagrody rzeczowe o wartości ok. 2500 zł.

Za nami już pierwsze zajęcia z MegaMisji "Bałagan w Encyklopedii Internetowej". W czasie zajęć było wesoło i bardzo kreatywnie.  Zdobyliśmy już pierwsze monety i przeszliśmy do kolejnych etapów.

Koordynatorem projektu jest pani Ewelina Król  :)

• Zajęcia edukacyjne: "Szklany człowiek - słowa też ranią"

• Uczniowie klasy 1a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku. Oglądali teatrzyk Kamishibai pt."Szklany człowiek - słowa też ranią", stworzyli drzewo dobrych słów oraz zapoznali się z księgozbiorem biblioteki.

• Rajd rowerowy

• W sobotni poranek, z uczniami ósmych klas wyruszyliśmy na 25-cio kilometrowy rajd rowerowy.
            Zwiedzili
            śmy Twierdzę Boyen, ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną Wilk-Asy, poznaliśmy uroki okolicznych czystych , ekologicznych terenów w pobliżu jezior Niegocin i Tajty.
            To by
            ł ciekawie spędzony czas. Była energia, był wysiłek, ale też uśmiechy i satysfakcja z ukończenia rajdu.

Mirosław Boć

• Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

• 8 września br. klasa IV b uczestniczyła w Olsztynie w wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych pt. ,,Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie''. Wszyscy spisali się znakomicie a zdrowa rywalizacja sportowa buduje zespół. Opiekunowie: Jolanta Świderska i Mirosław Ambroch.

• Szanowni Rodzice,

w czwartek 08 września br. serdecznie zapraszamy na pierwsze w nowym roku szkolnym wywiadówki, według załączonego harmonogramu.

Dyrekcja i nauczyciele SP 1