Galeria zdjęć : Turniej tenisa stołowego..
Turniej tenisa stołowego.
Dzień Niepodległości
Galeria zdjęć : Dzień Niepodległości .
Spotkanie z weteranem II wojny światowej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z weteranem II wojny światowej..
W dniu 9 listopada 2018 r. w świetlicy szkolnej ramach obchodów 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyło się spotkanie z Panią Teresą Paszkiewicz i płk. rezerwy Panem Grzegorzem Paszkiewicz. Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom o swoich przeżyciach z II wojny światowej oraz działalności harcerskiej. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły liczne ordery i odznaczenia wojskowe oraz harcerskie Pana Grzegorza. W czasie spotkania dzieci wspólnie z gośćmi śpiewały pieśni patriotyczne. Dziękujemy za miłe spotkanie.
Brat Kot
Galeria : Brat Kot.
W świetlicy szkolnej w miesiącu listopadzie uczniowie podczas zajęć z orientacji zawodowej poznają zawody związane z pracą na rzecz zwierząt. W związku z tym tematem dzieci spotkały się z przedstawicielką Stowarzyszenia Brat Kot - Panią Beatą Jabłońską, która przybyła na spotkanie z piękną kotką. Zaproszony gość opowiedział dzieciom o pracy w Kociętniku oraz
o prawidłowej opiece nad kotami. Przy okazji spotkania została przeprowadzona zbiórka kociej karmy, którą uczniowie przekazali Pani Beacie w ramach podziękowań.
A to Polska właśnie...
Galeria : A to Polska właśnie....
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,A to Polska właśnie". Akcja połączyła ze sobą 100 szkół z całej Polski. Każda szkoła wysyłała w formie pocztówek pozdrowienia z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na chwilę obecną otrzymaliśmy 74 pozdrowienia. Czekamy na resztę. Dziękujemy wszystkim Szkołom.
Śniadanie daje moc
Galeria : Śniadanie daje moc.
W ramach programu "Sniadanie daje moc", uczniowie klasy Ib wspólnie z rodzicami oraz dziadkami wykonali zdrowe i pełnowartościowe śniadanie. Na lekcji poznali zasady zdrowego odżywiania, piramidę zdrowia oraz propozycje smakowitych śniadań.
Szanowni Rodzice,
Uprzejmie informujemy bądź przypominamy, iż w czwartek 8 listopada br. w godzinach 16.45- 17.30 odbędzie się dyżur nauczycieli. Przydział sal na indywidualne spotkania zostanie opublikowany wkrótce.
W czasie dyżuru do dyspozycji naszych najmłodszych uczniów pozostaje świetlica szkolna.
Szczególnie Rodziców uczniów klas III GM oraz klasy VIII zapraszamy do kontaktu z wychowawcami w celu uzyskania dokładnych informacji nt. organizacji egzaminów końcowych.
Zachęcamy do kontaktu!
Dyrekcja i nauczyciele SP 1
Królewska gra - szachy.
Szachy - Królewska gra, ma na naszym globie miliony swoich wiernych sympatyków i liczba ich z każdym rokiem wzrasta. Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia. Wprowadzenie nauki gry w szachy w młodszym wieku szkolnym wpływa wszechstronnie na rozwój uczniów. Dzieci uczące się grać w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym wojskiem, uczą się i doskonalą swoje umysły. Grając w szachy, musimy przestrzegać pewnych określonych zasad i reguł. Każdy szachista musi więc wykazać się zdyscyplinowaniem, ale i wyobraźnią. Szachy wpływają na rozwój psychiczny i intelektualny dziecka, kształtują jego osobowość i pozwalają na rozwój twórczego potencjału, który drzemie w każdym młodym człowieku.
A więc w każdy czwartek na 7 godzinie lekcyjnej (13.50 - 14.35) zapraszamy uczniów klas IV do uczenia się tej gry bądź doskonalenia swoich umiejętności. Zajęcia poprowadzi p. Jolanta Cichocka, nauczycielka matematyki w sali 309. Zajęcia ruszają z inicjatywy dyrektora szkoły we współpracy z Radą Rodziców.
Komunikat !
Szanowni Państwo,
w piątek 9 listopada uroczyście uczcimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkich Rodziców zapraszamy do wspólnego świętowania.
9.00 - apel dla uczniów klas I-III;
9.50, 11.50 i 12.55 - apele dla klas IV-VIII oraz III GM
11.11- udział w ogólnopolskiej akcji ,,do Hymnu, następnie posadzenie dębu upamiętniającego 100- lecie w obecności rodziców, samorządu uczniowskiego, nauczycieli i pracowników szkoły.
16.00 - uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy II SP dla wszystkich rodziców, nauczycieli, pracowników. Apele odbędą się w auli szkolnej.
Zapraszamy do wspólnego świętowania.
Dyrekcja SP 1
11 Listopada
Galeria : 11 Listopada.
Kochamy Polskę
Galeria : Kochamy Polskę.
W świetlicy szkolnej uczniowie wzięli udział w zajęciach o tematyce patriotycznej „Kochamy Polskę”, które przeprowadziła Pani bibliotekarka Krystyna Witkowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku. Zaproszony gość rozmawiał z dziećmi o symbolach narodowych i polskiej historii w oparciu o książkę pt. „Kto ty jesteś? Polak Mały!” Wszyscy wspólnie wyrecytowali tekst utworu. Uczniowie w grupach ułożyli puzzle o wspomnianej tematyce. Odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy o Polsce, którą zawierała poznana przez nich książka pt. „Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci” Uczestnicy spotkania wysłuchali tekstu książeczki pt. „Piesek z Karbali” Utwór opisywał losy szczeniaka, którym zaopiekował się polski żołnierz, służący na misji. Na koniec spotkania uczniowie wysłuchali ciekawostek z czasopisma „Świerszczyk”, dotyczących życia dzieci w innych krajach.Uczestnicy wydarzenia zauważyli jak wiele ciekawych informacji można znaleźć w książkach i czasopismach. To było bardzo pouczające spotkanie. Świetlica otrzymała prezent od Pani Krystyny, książeczkę z kolorowankami pt. „Technika Wojska Polskiego”. Dziękujemy!
Wielcy Odkrywcy
Galeria : Wielcy Odkrywcy.
24 października "Wielcy Odkrywcy" z oddziału przedszkolnego wzięli udział w X Olimpiadzie Sportowej, która odbywała się pod hasłem "Sport to zdrowie, potyczki 6-latków". Nasi mali zawodnicy z okrzykiem "Czy wygramy, czy przegramy zawsze uśmiechamy" wywalczyli III miejsce.
Z robotami na "TY"
Galeria zdjęć: Z robotami na "TY".
Dzisiaj na zajęcia programowania i robotyki zaprosiliśmy uczniów z klasy 0 i 1 b . W trakcie zajęć omówiliśmy i zaprezentowaliśmy roboty , których działanie w języku programowania C ++ moderowaliśmy od w ubiegłego roku szkolnego. Przyszedł czas na pokaz działania robotów Minisumo.
Minisumo – to rodzaj zawodów między autonomicznymi robotami. Są one umieszczane na arenie zwanej dohyo (czytaj dohjo), ich celem jest zlokalizowanie, zaatakowanie i zepchnięcie
z maty przeciwnika.Powierzchnia dohyo ma kształt koła obrysowanego białym pierścieniem o szerokości 25 mm, jego średnica zewnętrzna to 770 mm. Powierzchnia ringu jest koloru czarnego, wykonana
z twardego materiału o niskim współczynniku tarcia. Na powierzchni ringu znajdują się dwie równoległe linie startowe koloru brązowego o długości 100 mm i szerokości 10 mm. Linie startowe umieszczone są w odległości 50 mm od środka ringu (100 mm od siebie)Lekcja spotkała się z niespodziewanym dla nas zainteresowaniem uczniów klas 0 i 1 b. Maluszki żywiołowo włączyły się w doping podczas walki robotów , a cały przebieg lekcji wynagrodziły nam gromkimi brawami.
Mirosław Boć
Tydzień Papieski
Galeria : Tydzień Papieski.
Tydzień Papieski w naszej szkole
W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 obchodzili Tydzień Papieski poświęcony Janowi Pawłowi II.
Inauguracją tych uroczystości była msza święta w Sanktuarium św. Brunona, w której uczestniczyli dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę.
W Dniu Papieskim młodzież naszej szkoły już od wczesnych godzin rannych, po raz kolejny, włączyła się w ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, zasilając konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Ponadto w ramach Tygodnia Papieskiego odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III „Portret Jana Pawła II”- praca rodzinna, oraz konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Uczniowie mieli możliwość rozwinąć swoje zainteresowanie życiem i twórczością tego Wielkiego Polaka.
Podsumowaniem Tygodnia papieskiego był przedstawiony dla całej społeczności szkolnej montaż słowno–muzyczny „Spotkanie z miłością na podstawie twórczości Karola Wojtyły”. Przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Barbary Pieńkowskiej. Program skłonił do refleksji i wyciszenia, jednocześnie stał się zaproszeniem, „abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię "Polska", raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością”
Barbara Pieńkowska i Monika Murach-Gładczuk
Gżegżółka.
Galeria : Gżegżółka..
Kolejny już rok stanęliśmy na podium! 19 października reprezentantki naszej szkoły: Anna Andrzejczuk, Alicja Chodkowska oraz Julia Ciesińska - uczennice klas III GM zajęły drużynowo II miejsce w XV Rejonowym Konkursie Ortograficznym "Gżegżółka 2018". Alicja, ponadto, zajęła II miejsce indywidualnie. Dziewczęta wykazały się perfekcyjną znajomością ortografii i interpunkcji. Do konkursu przystąpiło dziesięć drużyn, w skład których wchodziło trzydzieścioro uczniów z różnych szkół. Dlatego też sukces naszych uczennic jest znaczący.
Lekcja demokracji.
PIERWSZA LEKCJA POSTAW OBYWATELSKICH
W dniu 18.10.2018 r. uczniowie oddziałów gimnazjalnych SP nr 1 mieli okazję sprawdzić , na czym polega demokracja pośrednia. W ramach projektu edukacyjnego „Młodzi głosują” zostały przeprowadzone wybory samorządowe – ograniczone do głosowania na Burmistrza i Radę Miasta Giżycka. Celem projektu było m.in. ukazanie, jaką rolę w funkcjonowaniu społeczności lokalnej ma zaangażowanie każdego z nas. Na lekcjach wos uczniowie zapoznali się z zasadami wyborów, kandydatami z poszczególnych komitetów wyborczych, okręgami wyborczymi. Wybrano po dwóch przedstawicieli z każdej klasy do komisji wyborczych, na czele których stanęło szefostwo Samorządu Szkolnego. W trakcie głosowania w komisji pracowali: Kuba Wójtowicz(przew.), Natalia Bereza, Emilka Chmielewska, Ksenia Cieślukowska i Natasza Zaniewicz. Każda z czterech klas wcieliła się w mieszkańców poszczególnych okręgów wyborczych( też 4). Młodzieżowe głosowanie odbywało się z poszanowaniem „dorosłych” zasad:
- dobrowolności udziału,
- określonego czasu pracy każdej z komisji,
- obowiązku okazania dokumentu tożsamości przez wyborców.
W komisji liczącej głosy pracowali: Julka Ciesińska(przew.), Gosia Więczkowska, Weronika Buńkowska, Mateusz Drwal i Łukasz Zieliński. Obydwie komisje spisały się znakomicie.
Frekwencja wyniosła tylko 31,4%. Złożyło się na to kilka przyczyn: nieobecność prawie całej jednej klasy
( zmieniony termin zawodów sportowych), brak dokumentów i niestety, „dorosły” brak zainteresowania taką formą aktywności. Przełożyło się to oczywiście na wyniki. O ile w głosowaniu na Burmistrza Giżycka wyborcy nie mieli wątpliwości – zwyciężył Wojciech Karol Iwaszkiewicz uzyskując 65,6% głosów , to już w przypadku Rady Miasta niska frekwencja spowodowała, że nie udało się obsadzić dwóch mandatów – w okręgach nr 1 i 2.Wybrano następujący skład Rady Miasta Giżycka:
W okręgu nr 1
- Andruszkiewicz Piotr Marek
- Kozioł Wiesława Elżbieta
- Popieluch Maria
- Łobodziński Marcin
- Gostomski Mirosław
W okręgu nr 2
- Kunda Jerzy
- Kastner Mirosław Aleksander
- Brzeski Jacek
- Mrozinkiewicz Irena
W okręgu nr 3
- Andruszkiewicz Paweł Michał
- Majewski Mirosław Tadeusz
- Sarul Halina Marta
- Sekta Jan
- Czopińska Magorzata
W okręgu nr 4
- Kunda Jan
- Piórkowski Cezary
- Wołowicz Elwira Adelajda
- Łukaszewicz Beata Jadwiga
- Jeżewska Marta Urszula
Ogłoszenie!!!
Szanowni Rodzice,
serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I - III na zbiórki 66 Gromady Zuchowej Wesołe Nutki, które będą odbywały się w poniedziałki w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku w godzinach od 16.00 do 18.00.
Pierwsza zbiórka odbędzie się 22 października 2018 r. W spotkaniu mogą uczestniczyć również zainteresowani rodzice.
Drużynową Gromady Zuchowej jest Urszula Pańków (nr kontaktowy: 737 566 774) podlegającą Komendzie Hufca ZHP w Giżycku.
Opiekun drużyny z ramienia szkoły jest - p. Irena Ferenc - wychowawca świetlicy SP 1 w Giżycku.
Ślubowanie klas pierwszych.
Galeria zdjęć: Ślubowanie klas pierwszych..
Rajska wyspa
Galeria : Rajska wyspa.
W dniu 17 października uczniowie klas I - II obejrzeli spektakl pt. „Rajska wyspa” w Giżyckim Centrum Kultury. Niektórzy z nich zostali zaproszeni na scenę przez bohaterów przedstawienia i wzięli w nim udział. Tematyką spektaklu były zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza, segregacją odpadów, elektrośmieciami i degradacją środowiska naturalnego. To była niezapomniana lekcja ekologii.
Spotkania z książką
Galeria : Spotkania z książką.
„Spotkanie z książką”
Dzieci klas 0 – III uważnie słuchały książki pt. „Franklin i niespodzianka”, którą przeczytał im Burmistrz Miasta Giżycka–Pan Wojciech Karol Iwaszkiewicz. Zaproszony gość rozmawiał z dziećmi o wartościach jakie daje czytanie książek. Korzystając z okazji dzieci poznały pracę burmistrza. Zadawane przez nich pytania wykraczały poza sferę zawodową. Otóż przedszkolaków interesowałyrównież m.in. sposoby spędzania czasu wolnego, preferencje kulinarne czy zainteresowania czytelnicze zaproszonego gościa. Na pamiątkę ciekawego spotkania uczennica Maja wręczyła Panu Burmistrzowi zdjęcie naszej szkoły. Jeszcze raz dziękujemy! Wydarzenie zorganizowały panie: Urszula Wądołowska i Monika Murach – Gładczuk.
Archiwum Aktualności