W tym roku uczniowie naszej szkoły ponownie włączyli się do akcji Batonik za uśmiech dziecka. Zebraliśmy 284 batony. Słodkości w piątek zostały dostarczone do Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku. Już 6 grudnia trafią do podopiecznych świetlicy. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji dziękujemy
Batonik za uśmiech dziecka
Podziękowanie
Arteterapia
Uczennice klasy VIII b wzięły udział w zajęciach z arteterapii, które nie tylko rozładowują negatywne emocje, ale również pozwalają na odpoczynek, przyjemność i relaks. Tego typu zajęcia są świetną formą aktywnego spędzania czasu wolnego, a wytwory pracy doskonałym prezentem na nadchodzące Święta :)
Komunikat
Czy wiesz, że możesz mówić nie…
Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w spotkaniu online „Odpowiedzialność prawna osób nieletnich w odniesieniu do zdarzeń motywowanych uprzedzeniami”.Wydarzenie zrealizowane zostało przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie w ramach kontynuacji projektu pn. „Czy wiesz, że możesz mówić nie…”. Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy uczniów na temat występujących zagrożeń oraz sposobów ich unikania i przeciwdziałania im, wzmocnienie świadomości uczniów w zakresie odpowiedzialności prawnej dzieci i młodzieży oraz zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich. Spotkanie online poprowadziły policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia związane z obszarem odpowiedzialności prawnej osób niepełnoletnich, które narażone są na zagrożenie demoralizacją. Ponadto mając na uwadze konieczność zapobiegania wszelkim przejawom zachowań dyktowanych uprzedzeniami i nienawiścią skierowanymi do konkretnych osób lub grup społecznych, zaprezentowane zostały treści odnoszące się do kwalifikacji prawnych w obrębie naruszeń praw w kategoriach przeciwdziałania przestępstwom z nienawiści.
Komunikat
Szanowni Państwo,W związku ze zmianą wytycznych w zakresie kwalifikowania oświadczeń złożonych w programie wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR w ramach projektu Cyfrowa Gmina wprowadzoną przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, na prośbę Urzędu Miasta Giżycka informujemy o konieczności uzupełnienia złożonych oświadczeń.Pytania dotyczące sposobu składania uzupełnień do wniosku można zadawać mailowo adres jagoda.nowicka@gizycko.pl lub dzwoniąc na nr telefonu 87 732 41 55 od poniedziałku do piątkuw godzinach od 8.00 do 15.00.Dyrekcja SP 1
Dokumenty do pobrania:
Dzień Gruszki
W świetlicy szkolnej uczniowie obchodzili "Świetlicowy Dzień Gruszki". Dzieci rozmawiały o wartości odżywczej tego owocu, o daniach z jego wykorzystaniem, a także kolorowały tematyczne kolorowanki. Uczniowie wykonali również desery z gruszką w połączeniu z serem "Mozzarella" i żurawiną. Polecamy
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Jesteśmy uczniami Akademii pana Kleksa
- 6
Realizacja projektu edukacyjnego: "Jesteśmy uczniami Akademii pana Kleksa". Uczniowie klasy 4 b podczas lekcji języka polskiego mieli okazję wcielić się w rolę uczniów Ambrożego Kleksa, uczestniczyli w nietypowych zajęciach z klesografii, geografii oraz przędzenia liter.
BohaterON - włącz historię.
- 1
Uczniowie klasy I a wzięli udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki, które zostały wysłane do Powstańców. Została przeprowadzona lekcja na temat historii naszego Państwa, wykonali prace plastyczne oraz uroczyście odśpiewali Hymn Polski.
Dzień Postaci z Bajek
- 3
5 listopada w naszej szkole było bajkowo, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Słowa mają moc
Szkoła pamięta
Szkoła do hymnu
Wycieczka klasy 3 c
- 2
Uczniowie klasy III C byli na wycieczce w Olsztynie. Podczas wycieczki zwiedzili Obserwatorium w którym dowiedzieli się jak to jest z gwiazdami oraz wzięli udział w warsztatach pt. „Mieszkańcy lasu” w Muzeum Przyrody. To była długa, ciekawa i pouczająca wyprawa.
Rajd rowerowo - pieszy
- 7
W dniu 16 października br., odbył się rajd pieszo - rowerowy klasy VIII b połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, który odbył się w lesie miejskim Gajewo k. Giżycka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za pokonanie trasy pieszo lub na rowerze. Było super!
Kampania społeczna.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski, włączając się w kampanię Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie, uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w zorganizowanych przez nauczycieli warsztatach.
W ramach przedsięwzięcia młodsze dzieci obejrzały film, jak pomóc osobie niewidomej, a następnie mogły poznać świat osoby niewidomej. Uczniowie chodzili przy zamkniętych oczach z białą laską, zobaczyły książkę, kalendarz, zegarek, portmonetkę na bilo, miarę budowlaną, program sztuki teatralnej napisany Brailem. Zapoznały się również z maszyną do pisania Brailem. Uczniowie starszych klas dowiedzieli się jak zachowywać się wobec osoby niewidomej i niedowidzącej, wykonali plakaty profilaktyczne, wzięli udział w zadaniach i ćwiczeniach mających na celu wczucie się w rolę osób niewidomych.
Serdeczne dziękujemy Zakładowi Aktywności Zawodowej w Giżycku za wypożyczenie rekwizytów do zajęć.
Wycieczka do Borek
- 3
W ubiegłym tygodniu klasy 1 c i 2 b wybrały się do nadleśnictwa Borki na wycieczkę. Dzieci przeszły ścieżkę edukacyjną, utrwaliły znajomość drzew. Atrakcją była wizyta u żubrów. Mogliśmy podziwiać z bliska te piękne zwierzęta. W ramach integracji było wspólne ognisko. To był dobrze spędzony czas.
Wycieczka klasy 8a
- 20
Fotorelacja z rajdu pieszo - roweerowego klasy VIII a.
Nasze emocje
W świetlicy szkolnej uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć pod hasłem "Nasze emocje". Dzieci utrwaliły nazwy przyjemnych i nieprzyjemnych emocji oraz rozmawiały o sytuacjach, które powodują ich występowanie. Przedstawiły również emocje w pracach plastycznych.
Archiwum Aktualności