• Rok 2008/2009

• W czasie wakacji dokonano pełnego remontu dachu szkoły, który kosztował około 400 tyś złotych. Wymieniono wszystkie dachówki i częściowo poszycie.

W trakcie remontu wieży zegarowej odkryto w iglicy puszkę z dokumentami złożonymi tam w 1932 roku przez ówczesnych budowniczych.

Były to dwa dokumenty opisujące okoliczności związane z budową szkoły oraz wymieniające nazwiska budowniczych. Oprócz tego w puszcze znalazły się dwie ówczesne giżyckie gazety oraz kilka monet.

Znalezisko zostało dokładnie sfotografowane, a następnie wraz z nowym przesłaniem dyrektora szkoły i współczesnymi monetami oraz Gazetą Giżycką ponownie włożone do nowej, tym razem już większej puszki i umieszczone w nowej iglicy na wieży zegarowej szkoły.

Nowym wicedyrektorem Gimnazjum został p. Katarzyna Banach dotychczasowy nauczyciel j. angielskiego.

Zmienił się także – jak co roku zresztą skład Rady Rodziców. Przewodniczącą Rady została p. Agnieszka Kuć.

W miejsce p. Anny Bielak, która rozpoczęła studia w szkole oficerskiej ,nowym nauczycielem wychowania fizycznego został p. Grzegorz Bierć.

Wychowawcami klas I zostali:

Klasa IA sportowa (żeglarstwo) – p. J. Cichocka

Klasa IB – J. Lewiński

Klasa IC – p. J. Kiezik

Klasa ID – p. L. Siuta

Klasa IE – p. A. Zielińska

W kwietniu w dniach obchodów rocznicy śmierci naszego patrona zorganizowaliśmy okolicznościowy apel połączony z upamiętnieniem 10 – lecia istnienia Gimnazjum. Tak, to już 10 lat ……, a tak szybko ten czas minął.

Staliśmy się opiekunami dwóch szczeniaków, które zostały podrzucone pod naszą szkołę i które p. Dyrektor obnosił po klasach zachęcając do zajęcia się nimi. Jednego wzięła p. Małgorzata Wójcik, drugiego przygarnęła Kasia Stankiewicz z kl. IIc.

Ten rok w ogólnym przekroju był dość udany. Świadczą o tym wyniki konkursów przedmiotowych oraz wyniki egzaminu klas III, w którym „jak zwykle” byliśmy powyżej średniej wojewódzkiej krajowej.

Sukcesy szkolne:

Laureaci Konkursów Przedmiotowych:

1.     Roksana Chojnowska kl. IIIc – Im w woj. konkursie matematycznym (opiekun p. Marzenna Grochowalska)

2.     Piotr Jarmowski kl. IIb – 13m w woj. konkursie historycznym (opiekun p. Michał Glinka)

3.     Julia Ziółkowska kl. IIIc – 75m w woj. konkursie biologicznym (opiekun p. J. Kowalska)

4.     Justyna Tarasiewicz kl. IIIg – w woj. konkursie j. polskiego opiekun p. L. Siuta) i j. angielskiego (opiekun p. Agnieszka Zielińska)

5.      Aleksandra Kamińska kl. IIIc – w woj. konkursie j. polskiego (opiekun p. L. Siuta)

6.     Eleonora Mahoney kl. IIIa – w woj. konkursie j. angielskiego (opiekun p. Aneta Zaniewicz)

Sport:

1.     Klasa IIa pod opieką trenerską p. Marty Grzeszczyk – piłka ręczna IIm w województwie wrm.-mazur.

BRD:

- drużyna w składzie: Mateusz Juhas, Damian Juhas i Piotr Sielicki zajęła IV m. w woj. warm.-mazurskim

Na zakończenie roku szkolnego przyznano następujące wyróżnienia i nagrody:

·        Tytuł Najlepszej Klasy dyrektor Gimnazjum przyznał klasie IIIc p. M. Grochowalskiej za ogólny wynik 4,40

·        Klasą sztandarową od nowego roku zostanie klasa Ib p. Jarosława Lewińskiego

Oto jak wyglądało przekazanie sztandaru nowemu pocztowi:

·        Tytuł „Primus Inter Pares” otrzymała Karolina Kalinowska z kl. IIIa za uzyskanie średniej ocen 5,67

·        Tytuł Najlepszego Absolwenta za osiągnięcie 144 pkt na 150 możliwych otrzymała Aleksandra Kamińska z kl. IIIc

·        Najlepszym sportowcem został Rafał Nowicki z kl. IIIc

·        Nagrodę Rady Rodziców za najlepszą frekwencję otrzymała Anna Ludkiewicz z kl. IIc.

Za swoją pracę nagrodę Dyrektora Gimnazjum otrzymali nauczyciele: Mirosław Boć, Marta Grzeszczyk, Joanna Kowalska, , Ewa Moszczyńska-Wierzchowska, Aneta Zaniewicz, Agnieszka Zielińska i Katarzyna Banach.

Dodatkowo Justyna Tarasiewicz otrzymała nagrodę Burmistrza w postaci laptopa.

Na zakończenie p. Burmistrz Jolanta Piotrowska podziękowała za pracę odchodzącemu na emeryturę dyrektorowi Gimnazjum Stefanowi Orczyc-Musiałkowi.

„Dostało się” również Dyrektorowi od młodzieży:

I zaczęliśmy wakacje …….