• Rok 2001/2002

• ROK TRZECI

Trzeci rok naszej pracy to dwa istotne pożegnania. Wraz z końcem roku zmienił się jeden z wicedyrektorów. Na miejsce pani Ireny Dobuszewskiej wicedyrektorem do spraw dydaktycznych została pani mgr Monika Organ - nauczyciel chemii.

Drugim pożegnaniem było ostateczne odejście na emeryturę „dobrego ducha” naszej szkoły pani Gertrudy Matwij, która z wielkim oddaniem pomagała nam stawiać „samodzielne kroki”. Pani Gerdo nigdy tego Pani nie zapomnimy.

Od tego roku kadra nauczycielska rozpoczęła zdobywanie kolejnych stopni awansu zawodowego.

Nie wszystko jednak układało się dla nas pomyślnie. Ponieważ Szkole Podstawowej nr 3 na Wilanowie groził stopniowy uwiąd z powodu braku uczniów, burmistrz miasta postanowił utworzyć tam trzecie gimnazjum. Skutkiem tego nastąpiło przejęcie przez tamtą szkołę 6 naszych klas, których uczniowie zamieszkiwali na Wilanowie. W momencie podjęcia tej decyzji nie wyglądało to tak groźnie, ale z biegiem czasu brak tych klas spowodował, obok pozytywnych (skrócenie dnia nauki), także negatywne skutki dla organizacji pracy naszej szkoły.

Skutkiem tej zmiany było przyjęcie do Gimnazjum już o dwie klasy pierwsze mniej:

Wychowawcami klas I zostali:

I a – Renata Laszczkowska

I b – mgr Małgorzata Grabowska

I c – mgr inż. Jolanta Kuncer

I d – mgr Jadwiga Lemańska

I e – mgr Renata Pawelec

I f – Marina Rudis

I g – mgr Piotr Styrańczak

I h – mgr Przemysław Zakrzewski

Najmocniejszym akcentem roku trzeciego był pierwszy egzamin końcowy klas trzecich. Właściwy egzamin poprzedził egzamin próbny, który zorganizowaliśmy własnymi siłami, by oswoić uczniów z atmosferą egzaminu i dokonać ostatniego sprawdzenia ich wiedzy i umiejętności.

Egzamin do złudzenia przypominał swoja organizacją i atmosferą maturę w szkole średniej. Nic dziwnego, że wielu nazywało go „małą maturą”. Po upływie 3 tygodni otrzymaliśmy wyniki.

Szkoła uzyskała średni wynik 23 punkty, który był lekko ponad średnią uzyskaną przez województwo warmińsko – mazurskie
          i wydawało się na pierwszy rzut oka, że jest to wynik niezły. Niestety, województwo uplasowało się na jednym z ostatnich miejsc w kraju, a to w żadnym wypadku nie mogło nikogo z nas satysfakcjonować.

Najlepiej egzamin końcowy napisała  Karolina Brzuszkiewicz z kl. III e uzyskując z obu testów (humanistycznego
          i matematyczno-przyrodniczego) 91 pkt na 100 możliwych. W teście humanistycznym najlepiej wypadła kl. III g pani
          M. Grochowalskiej, osiągając średni wynik32,69 pkt., a z testu matematycznego kl. III b pani M. Szulc uzyskując średni wynik 31,46 pkt.

Rok szkolny zakończył się dwoma apelami. Na pierwszym pożegnaliśmy pierwszych absolwentów naszego Gimnazjum. Każda klasa III zasadziła w ogrodzie przy sali gimnastycznej na pamiątkę po sobie po srebrnym świerku.

Na drugim pożegnaliśmy, ale tylko na 2 miesiące uczniów klas pierwszych i drugich.

Rezultaty całego roku wyglądały następująco: na 730 uczniów 156 (21,3%) ukończyło naukę z wyróżnieniem – to znaczy, że taki uczeń osiągnął średnią ocen co najmniej 4,75 i wzorową ocenę z zachowania. Najwięcej takich uczniów znalazło się w klasie III b – 13 (wych. p. M. Szulc i w I b – 12 wych. p.  M. Grabowska).

Tytuł Najlepszego Absolwenta uzyskała Karolina Brzuszkiewicz z klasy III e

Tytuł Primus Inter Pares zdobył Kornel Rostek z kl. Ia za uzyskanie średniej ocen - 5,85.

Tytuł Najlepszego Sportowca Gimnazjum otrzymałTomasz Potaś z kl. III j

Najsympatyczniejszym nauczycielem została wybrana przez uczniów pani Grażyna Kordowska

nauczycielka religii

Nagrody za pracę otrzymali w tym roku nauczyciele:

Nagrodę Burmistrza Giżycka:

Mirosław Ambrach, Marzenna Grochowalska, Joanna Kowalska, Agnieszka Marciuk, Stefan Orczyc-Musiałek - dwie, Barbara Pieńkowska, Zbigniew Sikorski, Lucyna Siuta, Jolanta Zawadzka

Nagrodę Dyrektora Szkoły:

Mirosław Boć, Marzenna Grochowalska, Wioletta Grzegorczuk, Anna Kucharska, Monika Organ, Piotr Styrańczak, Lucyna Siuta.