• Rok 2004/2005

• ROK SZÓSTY 2004 – 2005

Szkoła liczyła 452 uczniów w 16 oddziałach, 38 nauczycieli i 12 pracowników obsługi. Nie zmienił się również dyrektor szkoły, który wiosną 2005 roku przy poparciu rady pedagogicznej i szkolnych związków zawodowych wygrał konkurs na pełnienie funkcji przez następną 5-letnią kadencję.

Do klasy pierwszej zapisało się 145 uczniów z których utworzono 5 klas. Uczniowie wybrali nachylenia: matematyczno-przyrodnicze, informatyczne i humanistyczno-językowe.

Wychowawcami klas I zostali:

- Ia – mgr Jolanta Cichocka,

- Ib – mgr inż. Mirosław Boć,

- Ic – mgr Katarzyna Banach,

- Id – mgr Irena Dobuszewska

- Ie – mgr inż. Joanna Kowalska

Jak fatalnie wyglądały ściany korytarzy w naszej szkole to każdy z uczniów i nauczycieli dobrze wiedział. Remontu jak nie było, tak nie było. Postanowiliśmy więc poradzić sobie sami – tak jak potrafiliśmy - i jak nam podpowiadała wyobraźnia. Nastąpiło „upudrowanie starej damy” – czyli szkoły, która miała już ponad 70 lat. Pani T. Bartold wraz z uczniami z koła plastycznego oraz licznymi chętnymi wolontariuszami „zaatakowała korytarze”. Skutek był .....kolorowy. Przykryliśmy najbardziej rażące plamy, ubytki tynku i zwyczajne dziury. Ten pomysł warto opatentować.

Efekt i wrażenie przeszedł nasze oczekiwania. W szkole zrobiło się zdecydowanie sympatyczniej.

2 kwietnia zmarł Papież Jan Paweł II. Postanowiliśmy więc ponownie powrócić do wniosku o nadanie naszej szkole imienia tego wielkiego Polaka. Ponieważ od podjęcia w tej sprawie uchwał upłynęło trochę czasu, Dyrektor Gimnazjum poprosił uczniów o ponowne wyrażenie swojego zdania w tej sprawie. Zrobił to w formie anonimowej ankiety. Oto jej wyniki:

- w głosowaniu wzięło udział 381 uczniów to jest 85% ogółu uczniów szkoły. Odpowiadali tylko na jedno na pytanie: czy chcesz aby szkoła podjęła dalsze starania o nadanie jej imienia Jana Pawła II ?

„Tak” odpowiedziało 370 uczniów (97,1%); „nie” opowiedziało 2 ucz- niów (0,5%); „nie wiem” odpowiedziało 9 uczniów (2,3%).

Wyniki tej ankiety były jednoznaczne. Uczniowie nie pozostawili żadnych wątpliwości, co do ich oczekiwań. W tej sytuacji po przedstawieniu wyników ankiety burmistrzowi miasta i Radzie Miasta, w dniu 20 czerwca 2005 r. Rada Miasta podjęła wreszcie uchwałę o nadaniu Gimnazjum imienia Jana Pawła II.

Uchwała nie została podjęta jednogłośnie. Radny Jan Łobodziński jako jedyny głosował przeciw uchwale, a radni: Cezary Farbotko, Tadeusz Nowakowski i Izabela Walasek wstrzymali się od głosu.

Wiosną 2005 roku miało miejsce na Mazurach trzęsienie ziemi. Skutkiem tego nastąpiło w szkole pękniecie ściany w świetlicy, (które mogło być już wcześniej, ale po trzęsieniu się powiększyło). W rezultacie oględzin dokonano gruntownego podparcia ścian przybudówki szkolnej, w której mieści się stołówka i świetlica, palami – tak samo jak 2 lata wcześniej podparto przekrzywione ściany małej sali gimnastycznej. To podpieranie ścian palami ma swoją praprzyczynę – tzw. „kurzawkę” – to jest grunt, na którym jak się coś zbuduje to to coś, krzywi się i grozi zawaleniem. Taki właśnie grunt mamy pod naszą szkołą. To oczywiście rodzi takie właśnie sytuacje jak pochylanie się ścian (w małej sali gimnastycznej) lub ich pękanie (jak w świetlicy).

W tym roku Burmistrz Giżycka postanowiła przywrócić tradycję „parad młodzieży”. Braliśmy w niej udział, acz bez nadzwyczajnych sukcesów.

Za to powiększyliśmy liczbę laureatów konkursów przedmiotowych. W tym roku laureatami zostali: Krzysztof Puzyr III b – historia – opiekun p. Michał Glinka; Marta Wiśniewska III a – język polski – opiekun p. L. Siuta; i ponownie Marta Wiśniewska i Paulina Zielińska – obie z III a – matematyka - opiekunem p. M. Grochowalska. Dzięki tym sukcesom uczniowie zostali zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego,
           a nauczyciele opiekunowie otrzymali nagrody Dyrektora Szkoły.

Oficjalne wręczenie nagród i podziękowań odbyło się na uroczystej GALI połączonej z Dniem Otwartym Szkoły dla VI-klasistów. Każdy mógł zajrzeć do otwartych klas i przewędrować po całej szkole, aby wreszcie zdecydować: tu, czy gdzie indziej?

Najlepiej wypadła klasa IIIa o nachyleniu matematyczno-przyrodniczym uzyskując: z testu humanistycznego średni wynik 41,43, a z testu matematyczno – przyrodniczego 37,36.

Na 447 uczniów, którzy zakończyli w czerwcu kolejny rok nauki 88 (19,6%) uzyskało wynik wzorowy.

Drużyna siatkarzy w składzie: Paweł Bohdanowicz, Krzysztof Puzyr, Marek Gordejko, Karol Wojnarowski, Adrian Kapiszewski, Mateusz Malinowski, Krzysztof Glinka, Mateusz Romanowski i Michał Romejko zdobyła VI miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.

Tytuł Najlepszego Absolwenta uzyskała

Marta Wiśniewska

z klasy III a – zdobywając z obu egzaminów 100 pkt. na 100 możliwych

Tytuł najlepszej klasy i Puchar Dyrektora zdobyła

Klasa III A (mat.)

Średnia ocenia całej klasy wyniosła – 4,81

Tytuł Primus Inter Pares zdobyli :

Magdalena Krywko

z klasy I a za średnią ocen: 5,86

Agata Wełna

z kl. III B za uzyskanie średniej ocen: 5,86

Karol Wojnarowski

z klasy III a za uzyskanie średniej ocen: 5,86

Tytuł Najlepszego Sportowca Gimnazjum otrzymał

Paweł Bohdanowicz

z kl. III c

Najsympatyczniejszym nauczycielem został wybrany przez uczniów pan mgr Zbigniew Sikorski

nauczyciel geografii

Nagrody za pracę z uczniami otrzymali nauczyciele:

Nagrodę Burmistrza Giżycka:

Mirosław Ambrach, Tomasz Kazukiewicz.

Nagrodę Dyrektora Gimnazjum:

Teresa Bartold, Krystyna Chrapowicka, Michał Glinka – dwie, Marzenna Grochowalska, Joanna Kowalska, Jolanta Kuncer, Agnieszka Marciuk, Ewa Moszczyńska, Monika Organ, Zbigniew Sikorski, Lucyna Siuta – dwie.