• Rok 2007/2008

• Rok dziewiąty 2007 – 2008

Rok rozpoczęliśmy od pożegnania trójki nauczycieli, którzy odeszli na emeryturę. Byli to p. T. Bartold, I. Dobuszewska, Z. Sikorski.

W grudniu odeszła na emeryturę wieloletni pracownik Jedynki p. Krystyna Bukowska sekretarz szkoły. Na jej miejsce zatrudniona została p. Anita Borodyńko.

Odszedł z naszej szkoły do innej pracy p. Piotr Sadkowski.

Nowymi nauczycielami zostały – p. Małgorzata Melnyk geograf i p. Małgorzata Wójcik język polski.

Wychowawcami klas I zostali:

I A – sportowa (żeglarstwo, piłka ręczna) – p. Renata Pawelec

I B – p. Katarzyna Banach

I C – p. Aneta Zaniewicz

I D – p. Małgorzata Wójcik

I E – p. Mirosław Boć

Rok ten upłynął pod znakiem realizacji programu „zero tolerancji dla agresji w szkole”, którego realizację zarządził minister Roman Giertych. Jednym z jego najważniejszych elementów było obowiązkowe noszenie przez uczniów mundurków szkolnych. Nasza szkoła miała już swoje doświadczenia z mundurkami uczniowskimi, tak więc wprowadzenie ich odbyło się stosunkowo gładko. Wzór mundurka pozostał taki sam jak poprzedni: granatowa marynarka z emblematem i srebrnymi guzikami, koszula i krawat z logo szkoły.

Warto odnotować, że nasz mundurek został oceniony jako najładniejszy w mieście

Uczniowie nie byli zachwyceni (wiemy dlaczego …..), ale rodzice i nauczyciele ocenili mundurki pozytywnie. Szkoda, że – jak się później okazało – mundurki obowiązywały tylko jeden rok. U nowej Pani Minister osobiste urazy do ministra Giertycha stały wyżej niż wychowanie młodych ludzi w polskiej szkole.

W marcu 2008 r. uczniowie klasy II sportowej Adam Łożyński i Rafał Nowicki pod opieką trenerską p.Mirosława Ambrocha wzięli udział w Mistrzostwach Europy w klasie TECHNO 293 w Civitavecia we Włoszech zajmując odpowiedni 33 i 42 miejsce.

W tym samym miesiącu Kuratorium Oświaty przeprowadziło drugą w historii szkoły frontalną wizytację. Wynik wizytacji był ogólnie pozytywny. No cóż, a czy mogło być inaczej?

Tytuł Najlepszej Klasy w tym roku uzyskał klasa IIc p. M. Grochowalskiej

za uzyskanie ogólnej średniej ocen – 4,33

Tytuł „Primus Inter Pares” – najlepszego ucznia uzyskała uczennica kl. IIc

Julia Ziółkowska– średnia ocen – 5,80

Najlepszym absolwentem klas III został Monika Nowosielska z kl. IIIc

Najlepszym sportowcem został Daria Kostrzewa z kl. IIIc

Nagrody za pracę z uczniami z okazji Dnia Nauczyciela otrzymali nauczyciele:

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej

Stefan Orczyc-Musiałek

Nagrodę Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

Marzenna Grochowalska

Nagrodę Burmistrza Giżycka:

Mirosław Boć

Nagrodę Dyrektora Gimnazjum:

Katarzyna Banach, , Marzenna Grochowalska, Ewa Moszczyńska-Wierzchowska, Maria Sienic, Jolanta Zawadzka

Już po zakończeniu roku szkolnego zmarła nagle wicedyrektorka Gimnazjum p. Agnieszka Marciuk.Przepracowała w Gimnazjum 9 lat – od momentu jego powstania.

Straciliśmy w jej osobie świetnego nauczyciela i koleżankę. Będzie jej nam brakować.