• Rok 2013 / 2014

• Wrzesień

• 2 września – odbyła się inauguracja roku szkolnego. Młodzież rozpoczęła naukę w 11 klasach.

Wychowawcy klas pierwszych to:

Ia – p. Beata Filipczuk

Ib – p. Jarosław Lewiński

Ic – p. Mirosław Boć

Id – p. Aneta Zaniewicz

O godzinie 1000 w dużej sali gimnastycznej nastąpiło oficjalne powitanie uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz przybyłych gości przez p. dyrektor Monikę Organ.

• 23 września – w Giżycku odbył się happening rowerowy. Wzięli w nim udział nie tylko nasi gimnazjaliści, ale też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6. Cykliści jechali, promując bezpieczeństwo na drogach miasta i realizując jedno z założeń i celów Ogólnopolskiego Programu „Jeżdżę z głową”.
          • Wrzesień to również czas otrzęsin. Pasowanie miało charakter żartobliwego egzaminu z poszczególnych przedmiotów. Pierwszoklasiści musieli ułożyć najbardziej nieprawdopodobną wymówkę, dlaczego nie odrobili pracy domowej, obliczyć trudne zadanie matematyczne z niespodziewanym zakończeniem, odśpiewać po angielsku odmianę czasownika, na WOS-ie sprawdzono znajomość wiedzy o szkole, a na geografii umiejętność obsługi mapy. Uczniowie musieli rozpoznać tajemnicze mikstury, zwierzęta, a także namalować portret wychowawcy.  Przy wyjściu czekała na pierwszoklasistów niespodzianka – „Witamy w szkole!”

Październik

• 14 października – Dzień Edukacji Narodowej - to bardzo ważny dzień we wszystkich szkołach. Szczególnie ważny okazał się dla pierwszoklasistów, bowiem tradycją Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła w Giżycku jest ślubowanie klas pierwszych i przyjęcie ich do grona braci uczniowskiej. Po części oficjalnej wystawiono przedstawienie teatralne, którego tematem było życie szkolne uczniów i nauczycieli, przygotowane przez uczniów klas IIIa, IIIc, IIa pod opieką p. Ireny Olczak.
          • 16 października – na pływalni miejskiej odbyły się Drużynowe Zawody w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta, które zajęły pierwsze miejsce. Nad wszystkim czuwał p. Mirosław Ambroch.
          • Nauczyciele naszej szkoły oferują uczniom szeroką gamę propozycji ciekawego spędzania wolnego czasu. P. Renata Pawelec wraz z p. Mirosławem Bociem zorganizowali rajd Szlakiem Papieskim. Pieszo pokonaliśmy 8 km ze Starego Folwarku na Wigry. Wycieczka przebiegała w miłej atmosferze, zebraliśmy sporo informacji o naszym patronie – papieżu Janie Pawle II oraz wesoło się integrowaliśmy.

Listopad

• 11 listopada – o godzinie 1000 w sanktuarium św. Brunona odbyła się msza święta w intencji ojczyzny z udziałem kompanii honorowej 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, pocztów sztandarowych, władz samorządowych, wojska, organizacji i związków kombatanckich, przedstawicieli szkół. Gimnazjum nr 1 reprezentowali uczniowie klasy IIIa pod opieką p. Małgorzaty Melnyk.

Grudzień

• 20 grudnia – realizowaliśmy projekt „Boże Narodzenie w naszej szkole”. Młodzież obejrzała przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IIIa, IIIc, IIa pod opieką p. Ireny Olczak. Następnie w klasach odbyły się uroczyste spotkania opłatkowe przy dźwiękach kolęd.

Styczeń

• 6 stycznia – po raz trzeci w Giżycku odbył się Orszak Trzech Króli. Wzięła w nim udział większość giżyckich szkół. W skład komitetu organizacyjnego naszego gimnazjum weszli: p. Krystyna Chrapowicka, p. Mirosław Boć. W uroczystość szczególnie zaangażowana była młodzież klasy Ic i IIIa.
           27 stycznia – 09 lutego – ferie zimowe. Zajęcia w czasie ferii prowadzili: p. Mirosław Boć – informatyczne,  p. Lucyna Siuta – teatralne,  p. Marta Grzeszczyk  oraz p. Kamilla Tomaszewska - rekreacyjno-sportowe.